Šta je novo?

Oblivion i 9600GT

Yuna22

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2006
Poruke
25
Poena
304
Hej veliki pozdrav,moja sestra ima Athlon 4600x2,4gb ddr2,9600GT i sve sljaka strava i nema problema osim kod Obliviona,kada krene da igram posle minut se zapuca!?Ne znam razlog i sve sam probao.igra je original i patchovana uredno:-(U cemu moze biti problem?
Znaci samo reset pomaze,igra se zapuca!
Hvala!!
 
Poslednja izmena:
Meni radi ok na 9600gt mozda nije razlog do kartice ili probaj neke nove drivere ili mozda je i do viste
 
Poslednja izmena:
Probaj onaj AMD Dual Core Optimizer, a promeni i drajvere.
 
Koji su vama driver-i?Stavio sam 175.16 valjda najnovije ali opet ne sljaka!
 
I meni luduje Oblivion otkad sam uzeo 9600GT iako uvek stavljam najnovije drajvere. Kada god udjem u neku tvrdajvu ili pecinu, po izlasku iz nje FPS opadne na manje od 20 dok ne restartujem igru. A par puta je i zakucavala igra.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam nikakvih problema sa 9600gt i Oblivionom,nisam ih imao ni sa jednom verzijom drajvera koju sam koristio.Možda je do konkretnog primerka problem.Doduše koristim dobri stari xp sp2.
 
Ja sam imao sličan problem sa Oblivionom na staroj kartici (ATI Radeon X1950 Pro), ispostavilo se da se kartica pregrevala što ju je na kraju poslalo u večna lovišta. :(

Proveri temperaturu kartice, i probaj da je malo bolje rashladiš, možda se i ta tvoja pregreva.
 
OS je XP SP2, a kartica se ne pregreva, u loadu ne prelazi 65, za razliku od 2900 sa kojom nisam imao problema a umela je da ode i na 85. Uhvatio sam par slika.
 

Prilozi

  • Oblivion 2008-06-21 22-26-58-21.JPG
    Oblivion 2008-06-21 22-26-58-21.JPG
    50.8 KB · Pregleda: 90
  • Oblivion 2008-06-21 22-47-32-10.JPG
    Oblivion 2008-06-21 22-47-32-10.JPG
    207.2 KB · Pregleda: 138
Poslednja izmena:
Овакав проблем, као на ове 2 фотке, имам такође са Armed Assault тако да је највероватније проблем до драјвера (8800GT,175.16, Win XP SP3).
 
Ja nemam nikakvih problema sa 9600gt i Oblivionom,nisam ih imao ni sa jednom verzijom drajvera koju sam koristio.Možda je do konkretnog primerka problem.Doduše koristim dobri stari xp sp2.
Koje drajvere imas? Radi li ti HDR i AA? Na 175.16 ne radi iz igre, tek kada podesim global sett. Bice da je do drajvera...
 
Mogu sve nvidia kartice od serije 7xxx da rade HDR i AA istovremeno.

Ako ne moze u toj igri, potrazite neki tweak ili patch, posto u vrmene kad se ta igra pojavila, nVidia to nije mogla.
 
Na kombinaciju Oblivion + nvidia se i odnosila prethodna tvrdnja.
Nisam nikad tražio tweak za to,pretpostavljam da postoji.
 
Mogu sve nvidia kartice od serije 7xxx da rade HDR i AA istovremeno.

Ako ne moze u toj igri, potrazite neki tweak ili patch, posto u vrmene kad se ta igra pojavila, nVidia to nije mogla.

Tek serija 8xxx podrzava HDR i AA istovremeno a ATI od X1000 serije mada ja nikad nisam uspeo da pokrenem oblivion sa obe stvari ukljucene cak ni sa onim patchom koji je to omogucavao. Opet se pojavljivalo da se ne mogu oba istovremeno drzati ukljucena.
 
Zato što verovatno AA treba forsirati iz drajvera, a ne iz igre.
 
Moguce da puca zbog visoke temperature. Slucajno pogledam temperaturu sinoc na karti i imam sta da vidim, 97c pod opterecenjem :d.

Karta mi ima referentno NV hladjenje. Promenim onu srebrnu fabricku pastu sa svemocnom Titan nanograce - 100 din. spric :D - i temperatura padne na 70c pod opterecenjem. Nije mi jasno sto prave ovakve gluposti sa pastama.
 
Stvarno je tolika razlika sa temperaturama i pastama???
 
Nazad
Vrh Dno