Šta je novo?

NVidia problem flickering screen

NeLePFC

Poštovan
Učlanjen(a)
17.05.2016
Poruke
200
Poena
70
Cao drustvo. Imam problem vec godinama sa treptanjem ekrana,bukvalno pocrni na sekundu,dve i vrati se,neko vreme radi normalno i periodicno se ponavlja ciklus. Nekad zaredja u roku od par minuta vise puta,nekad bude dosta redje,nisam vise pametan zasto se ovo desava. Guglao sam,nema sta nisam istrazio i podesavao,ali problem se manifestuje vec godinama u nazad i nije resen. Sistem sam reinstalirao vise puta,inace Windows 10 je u pitanju. Zatim sam drajvere cackao,menja,brisao,instalirao opet,bukvalno nema koji nisam probao ali i dalje isto. Graficka je GTX 1050TI. Mislio sam da je i do monitora problem,pa sam stari

Samsung U32J590 LU32J590UQUXEN 4K Ultra HD​

menjao za​

Dell S2721HGF 144Hz.​

Medjutim ni to nije resilo probleme. Inace TV je isto povezan sa racunarom,ali tamo se problem ne manifestuje uopste,ni pre,a ni sad. Totalno neverovatno. Monitor je 144hz,a TV 60,ne znam koliko to moze da mu pravi probleme ni kako da ih resim. Izgubio sam odavno nadu da ce se nesto promeniti,ali sam odlucio da i ovako pokusam,mozda neko ima ideju ili slican problem. Dakle drajveri nisu,sistem nije i nije problem do monitora,nije do kablova,povezani su i komp i montitor putem HDMI kabla i njih sam izmenjao nekoliko,trenutno imam najbolje moguce kablove tako da sigurno nisu ni oni uzrok problema...Sta jos moze biti? Iskljucivao sam i one error reporte i ostale gluposti,koje sam video na youtubu,ali nije ni to u pitanju...
 
Poslednja izmena:
HDMI port mozda? Mozda nema problem na tvu posto je tamo niza rezolucija od 4k?
 
TV je 4K,imao sam i 4K monitor,pomenuti Samsung,ali je i on pravio probleme svojevremeno,a sad je Full HD monitor,jedino ima vise herca,mada ne verujem da je sam port u pitanju,posto sam i njih rotirao vise puta. :(
 
Da li javlja u Evant Viewer gresku kada trepne ,evo meni je tako Intel HD 4000 trepnuo i kresovao driver iz 2015 na youtube sad na ovom driveru iz 2018 ne kresuje ali ovako je bilo kad je kresovao(samo crni ekran i trepne nekad jednom nekad vise puta):

IGFX stopped responding and has successfully recovered​


312556c9-4a57-4b84-a2f8-36cff19c7a0a.png
 
Ne izbacuje ni to. Imam par erorra od jutros koji nemaju veze sa ovim,a veceras mi se desilo bar 5,6 x

The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID
{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54}
 
Nabavi Display port na HDMI adapter pa ako je opet flickering onda je graficka , jel driver zadnji koristis?
 
Trenutno zadnji drajver,mada koristio sam razne tako da oni sigurno nisu problematicni. Neki bi valjda bar radio kako treba. :(
 
Meni se to desavalo na hdmi kablu, od kada sam prebacio na DP, nemam vise tih problema.
 
Nazalost meni se na Samsungu desavalo i na DP. Ovaj Dell nema displej port,a da kupujem adapter samo da bih probao nisam siguran koliko ce mi pomoci. Videcu nekog da iscimam samo da probam,mada kao sto rekoh na prethodnom monitoru je bio isti problem. Izgleda niko nema resenje,bukvalno nema sta nisam guglao i isprobavao...
 
Da nije do vsync? Imao sam slične probleme. Isto i sa freesync u kombinaciji sa exclusive full screen.
 
Isti problem sam imao,menjao portove i kablove.Na kraju uzeo drugi monitor i resio problem
 
S obzirom da ti je TV povezan, a pretpostavljam da je na TV postavljena kablovska TV ili koaksijalcem ili kroz neki box, ono sto iz kablovske moraju da urade je, da ti postave splitere za kablovsku koji su ujedno galvanski izolator. I to na svim mestima gde postoje spliteri. Zato ti se javlja treperenje na monitoru.
 
do ceg se moze desavat flicking prije sam znao da mi je do rama i bas se cesto desavalo pa sam mjeno sve osim grafe i napajanja i sad se dosta manje desava al zna ponekad kad sam na yt i fb
trenutno koristim
i5 12400f
32 gb ddr5
aourus z 790 elite
rtx 3060 mislim da je kf2 model i svima se to desava kog sam god pito samo sto mi se sad dosta dosta mnje desava
mjenao sam i monitor aoc s display port spojen a na tv se preko hdmi ne desava a kad sam imo stari monitor preko hdmi se desavalo ovaj novi nema hdmi da mogu test
i napajanje imam cm 700 700w bronze 80+
 
Nazad
Vrh Dno