Šta je novo?

Nova Silent Hill igra?

SMaK

Slavan
Učlanjen(a)
16.02.2009
Poruke
757
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 5700X, cooled by Be Quiet! Dark Rock Slim
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair VIII Hero
RAM
2 X 16GB DDR4 3200MHz Kingston FURY Beast RGB
GPU
ASUS RTX 4070 12GB TUF Gaming OC
Storage
Samsung 970 EVO Plus 1TB, 2 X Samsung 860 EVO 250GB, WD Caviar Blue 1 TB
Zvuk
ROG SupremeFX S1220
PSU
Seasonic Focus GX 550W
Kućište
NZXT H7 Flow RGB
Monitor
Dell S2721DGFA, Dell U2719D, Dell U2417H
Miš & tastatura
Logitech G915 and Logitech G703
Laptop
ASUS ROG Zephyrus G14 2022
Mobilni telefon
Samsung S21
Pristup internetu
  1. Optički internet
Tražeći novosti vezane za serijal naiđoh na ovaj članak.

Today news reached us that Konami plans to showcase a brand new addition to its popular survival horror series, Silent Hill. The first presentation will reportedly be held during this year's E3 festivities.

Jostiq reports: "In the footage, which appeared to be an in-engine recording of gameplay from one or both of the current HD consoles, a male character resembling James Sunderland from Silent Hill 2 awoke from a public bench and began wandering the foggy, deserted streets of a suburban neighborhood. While the game's title was not revealed, given the recent revisiting of the original Silent Hill in Silent Hill: Shattered Memories, a remake of the second game in the series doesn't seem too far-fetched."

So, once again, the trailer ended with a hint that the game is going to be shown at the E3. Naturally, we'll bring you more details as soon as the show kicks off on June 15.

- Izvor.

Dakle, moguć je " rimejk " druge po redu igre iz Silent Hill franšize. Pominju se " obe " konzole kao i PC. Nešto više ćemo saznati na predstojećem E3, kako tvrde autori članaka.

Još jedan članak slične sadržine.

Looking forward to it! :)
 
Poslednja izmena:
ако буде као homecoming не мора ни да излази.
 
Koji će mi rimejk igre koju trenutno igram :D (uz NBA 2k10, poslednju Civilizaciju i Arcanum).
 
Ako ga ne rade japanci, onda ce da bude sra*e kao i ove tri zadnje.

Eeeee, sta ti je 2010 godina. A kad se setim kako sam se samo radovao tamo '98, i razmisljao kakve ce igre tek biti u buducnosti. Evo sad sam u toj buducnosti....i nema ni ku**a. Gaming je pao na niske grane.

Fallout, Resident Evil, Silent Hill, sve odlicne igre iz proslosti su se transformisale u neke gluposti. valjda prateci trendove....:p

I Final Fantasy, da ne zaboravim. Jes da nije za PC ,al eto, i to se srozalo.
 
Bas me zanima sta ce da ispadne od ovoga, ne znam cemu rimejk kad je igra i ovako vise nego savrsena :)... jos ako bude ekskluziva za ps3, onda nek se .ebu u dupe :mad:.
 
Jaooo, šta će im rimejk najbolje Silent Hill igre, samo će da ga s*ebu ameri (ako bude radio isti razvojni tim koji k'o Homecoming)...Pre par meseci sam igrao 2-ku i nema tu šta da se prerađuje. Sem ako neće da ''poboljšaju grafiku'' za 2%, a sve ostalo (priča, atmosfera) da ode u kantu.
 
SH2 je možda i najbolja igra ikad napravljena. Jedino šta bi tu moglo da se doda osim nove grafike su recimo maštovitiji i raznovrsniji protivnici, bolje ponašanje kamere, bolja glasovna gluma i malo logičnije zagonetke (sećate se verovatno onih sijalica u konzervi, ko je bre ikad pakovao sijalice u konzerve). Ako bi takve stvari doterali, ne petljajući mnogo po konceptu igre i osnovnoj priči, moglo bi da valja.
 
Za mene jeste. ;) Ako bih joj tražio mane, možda bi to bilo, na trenutke, loše pozicioniranje kamere. Mada, nije teško navići se, te nije nužno smatrati je manom.

... jos ako bude ekskluziva za ps3, onda nek se .ebu u dupe :mad:.

Pročitao sam da će pored " obe " konzole, pretpostavljam PS3 i XBOX 360, postojati i PC izadnje. Po rečima novinara, sam Konami je to izjavio na svom Gamer's Night-u.
 
bjezte ljudi ja nebi silent hill smio sam igrati ni lud :D
 
Ne znam za vas, ali ja kad cujem Dzordz Busa u SH ne mogu da se uplasim, samo da se iznerviram. I da obrisem igru, naravno.
 
Steta za Kcet, nije mi jasno zasto se tim razbucao kada su imali toliko uspeha. Ovi americki plagijati mogu samo da teze savrsenstvu Japanaca u horor igrama, ali tesko da mogu da napravi bilo sta slicno. Od bih novijih SH naslova jedino skidam kapu za Origins, poprilicno podseca na stare naslove, s tim sto mi se tu nikako nesvidja forsiranje malee igre. Kad bih upecao zlatnu ribicu, jedna od 3 zelje bi mi sigurno bila da se Kcet opet okupi i da dozivotno radi na SH igrama :D
 
о којем лошем позиционирању камере причамо? камера је одлична. поготову када се постави тако да гледа директно у тебе и не видиш куда идеш. онда мораш корак по корак да не би неком улетео у наручје :D
 
о којем лошем позиционирању камере причамо? камера је одлична. поготову када се постави тако да гледа директно у тебе и не видиш куда идеш. онда мораш корак по корак да не би неком улетео у наручје :D

Rekao sam, na trenutke. ;) Uostalom, sećaš se scene kada bežiš od Pyramid Head zajedno sa Maria-om? My God, what a PITA. Ako se dobro sećam, da bi odgledao " Maria " kraj, jedan od uslova je bio da ona u tom begu bude što manje oštećena od strane Pyramid Head-a, što i nije bezazlen zadatak, upravo zbog... :)
 
A ja se čudio što nisam dobio Maria ending. Ma nema veze, leave ending je ionako najbolji.
 
Sto se tice SH igara, meni je prvi deo nenadmasiv po atmosferi, prica je vec diskutabilna, mada meni licno se najvise dopada prvi deo. Ne postoji SH sa boljom zvucnom podlogom i jezivijom atmosferom. Evo par tih nostalgicnih linkova :)

http://www.youtube.com/watch?v=IrW-papiHb4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=C5yg...&p=6A2D20CC67C2669E&playnext_from=PL&index=11
http://www.youtube.com/watch?v=7ORx...&p=6A2D20CC67C2669E&playnext_from=PL&index=24
http://www.youtube.com/watch?v=Ff8E...&p=6A2D20CC67C2669E&playnext_from=PL&index=32 - ovo je vrhunac bolestije, nesto kao plac duhova medicinskih sestara, a pri kraju neki krici cudovista u pozadini! Secam se prvi put kada sam igrao bolnicu u prvom delu da je to bilo fazon korak po korak, nisam smeo da potrcim, a na zvuke tog monstruma sam se okretao kao ***** misleci da me mozda nesto niotkuda juri iza ledja :)
 
Rekao sam, na trenutke. ;) Uostalom, sećaš se scene kada bežiš od Pyramid Head zajedno sa Maria-om? My God, what a PITA. Ako se dobro sećam, da bi odgledao " Maria " kraj, jedan od uslova je bio da ona u tom begu bude što manje oštećena od strane Pyramid Head-a, što i nije bezazlen zadatak, upravo zbog... :)

ех то бежање ми се урезало у сећање. друг и ја смо одлучили за заједно пређемо двојку, и играмо лагано... дођемо до тог дела када се са маријом пролази кроз цик цак ходнике. наравно чује се шуштање радиа (или радија :p), и пошто се камера тако поставила да се ништа испред не види, одлучимо да се вратимо ћошак иза, и дочекамо зомбија да он нама дође :D кад ми тамо а оно међутим :D кад смо видели пирамида који нам је био иза леђа (тј ми смо њему улетели у уста), вриснули смо обојца док је његов ћале панично улетео у собу, "шта се дешава, шта се дешава", мислећи да нас силују или тако нешто :D
 
Hm, ne zvuci bas kao dobra ideja. Sto se mene tice, serijal se zavrsio sa 3. delom.
 
Uhh, hajdemo redom.

E3 2010 - Silent Hill 8, working title announced.

Ukratko...

Turn off your lights, close the drapes, put the cat in a closet, and forget about sleeping. It’s time for another Silent Hill game. Konami and Voltage have a new one in the works and it’s coming in 2011 on the PS3 and Xbox 360.

According to the press release you’ll be playing as Murphy Pendleton, an inmate from a prison, who wound up in Silent Hill because his prison transport takes a slippery turn for the worse and strands Pendleton in this hell-hole.

Daniel Licht will be taking over for the franchise’s previous composer since Yamaoka departed the Silent Hill group.

The last thing that was revealed in the press release was that, in addition to the main storyline, there will be side quests which change, evolve, based on the players’ actions and play style throughout the game.

Silent Hill 8 - Debut Trailer.

Pročitah izveštaj, pogledah trailer... Meeh, nešto sam skeptičan.
 
Možda i bude port-ovana na PC, nije isključeno. Kako god, ja sam već planirao kupovinu jedne od konzola na jesen. ;)

Uzgred, možda bi temu trebalo premestiti u konzolašku sekciju...
 
Nazad
Vrh Dno