Šta je novo?

Nov hiper-realistican mod za HL sa nasom snajperkom :)

maxer

Čuven
Učlanjen(a)
25.09.2002
Poruke
2,135
Poena
680
http://planethalflife.com/hostileintent/info_game.asp

Zastava M-76
A Yugoslavian semi-automatic based upon the proven Kalashnikov design. Unlike the Kalishnikov series, the M-76 takes a 7.92x57mm Mauser cartridge and is fitted with a longer barrel more suited to the sniping role. Not to be confused with the Russian Dragunov SVD, the Yugoslav M-76 is the standard issue sniper rifle of the Yugoslavian Army and is readily available on the international arms market.

Malo o "realisticnosti" igre:
Realism: Hostile Intent is all about realism, covering realistic weapon damage, realistic missions and mission stories. Hostile Intent gives the player the feeling he's actually there. Be it a nuclear submarine, an embassy raid or a military base in the middle east, each and every one of them is modeled with a level of detail that a lot of other games/mods/tc's don't have.

I ono sto ja najvise cenim (tj. volim):
A realistic aiming system: The only realistic way of simulating how to aim and fire a gun. In most games you use crosshairs to aim. In Hostile Intent however, we chose to use a different way of aiming. An idea a lot of retail games are already incorporating. Hostile Intent also uses the aim through the gun's sights as it's aiming tool. Don't worry, if you think the gun is obstructing your vision then you can just lower the weapon to waist level. This does however, seriously affects accuracy.
 
Ako je to ona puskica sa sajma,ja sam imao prilike da je drzim....ako nije onda....ne znam uopste zasto sam ovo napisao........
 
Milan82bh je napisao(la):
Ako je to ona puskica sa sajma,ja sam imao prilike da je drzim...

Pojma nemam na koj to sajam mislis ali to je nasa vojna snajperka (ime ti kaze "M-76" da je kostruisana i uvedena u upotrebu 1976 god.) ali posto pretpostavljam da nisi sluzio vojsku ... imaces prilike da je vidis. Puska ko puska, samo malo preciznija :mrgreen:

"Puskica" - pa to joj bas ne stoji. Pre ce biti "Pusketina" posto je izuzetno dugacka (a tek varijanta od 12.7mm).
 
nije to snajper nego puska u klasi britanskog Aug-a.
 
Ser_Zile je napisao(la):
nije to snajper nego puska u klasi britanskog Aug-a.


Tesko da joj moze konkurisati,al' ajde... :mrgreen:
 
Skino sam HI i nije nešto naročito na prvi pogled. Još nisam uspeo da upadnem u borbu, pošto nisam našao ni servera ni botova :(

Ima neke stvari koje sam oduvek želeo u counteru (npr. da i na puškama možete kontrolisati da li je paljba pojedinačna ili rafalna, ili čak zaključati bilo koje vatreno oružije :!: jeste da ne znam šta će mi to, al sviđa mi se), ali ima opet i stvari koje mi ne prijaju. Kao prvo, grafika nije neka, naročito oružija (vidi se samo gornji deo). Jedna fenomenalna stvar koja me je očarala jeste da se nišani kako dolikuje - kroz nišanske sprave. Na Glocku se lepo vide tri bele tačke (dve na zadnjem i jedna na prednjem nišanu). Međutim, one su uvek savršeno poravnate, tako da je to još samo jedan really fancy crosshair :( Još da su nišani podesivi... Ili možda ipak previše tražim ;)


Btw, ako M-76 nije konkurencija, Crna Strela sigurno jeste :) ... Eh, što mi ne radi BackToKosovo :(
 
Ser_Zile je napisao(la):
nije to snajper nego puska u klasi britanskog Aug-a.

Ne razumem ovu izjavu :confused:, sta si to hteo da kazes ... puska je i kalasnjikov i M-48 a kad im stavis opticki nisan, postaju snajperske puske tj. skraceno: snajperka.
Mislim ... necemo valjda da pravimo problema o semantici/sintaksi neke reci ... :confused:
Uostalom u vojsci smo je svi zivi zvali kratko i jasno "snajper" jer je malo predugacko da je zovemo "poluautomatska snajperska puska M-76" ... (jes da je to bilo jos '84/'85 ali valjda je i dalje tako zovu :mrgreen: ).
 
NS-C0DE je napisao(la):
Skino sam HI i nije nešto naročito na prvi pogled. Još nisam uspeo da upadnem u borbu, pošto nisam našao ni servera ni botova :(
Nisam je jos probao na net-u a da budem iskren nisam ni neki poznavalac HL tj. Counter-a pa nisam siguran ni kako, ni da li mogu da igram za dzabaka tj. sa "zna se kakvim seriskim br." na internetu.
NS-C0DE je napisao(la):
Ima neke stvari koje sam oduvek želeo u counteru (npr. da i na puškama možete kontrolisati da li je paljba pojedinačna ili rafalna, ili čak zaključati bilo koje vatreno oružije :!: jeste da ne znam šta će mi to, al sviđa mi se)
To me je odusevilo u Vietcong-u.
NS-C0DE je napisao(la):
... Kao prvo, grafika nije neka
Slazem se. Daleko od savremenih igara ali sta drugo i ocekivati od grupe amatera. Ne omalovazavam ja njihov rad, naprotiv. Samo zajedno konstatujemo jednu neminovnu cinjenicu.
NS-C0DE je napisao(la):
...Jedna fenomenalna stvar koja me je očarala jeste da se nišani kako dolikuje - kroz nišanske sprave. Na Glocku se lepo vide tri bele tačke (dve na zadnjem i jedna na prednjem nišanu). Međutim, one su uvek savršeno poravnate, tako da je to još samo jedan really fancy crosshair :( Još da su nišani podesivi... Ili možda ipak previše tražim ;)
Verovatno previse trazis :mrgreen:
Pokusaj i sam da zamislis kako bi morao da izvedes poravnavanje prednjeg i zadnjeg nisana pomocu tastature i misa ... :rolleyes:
Moj predlog ti je da probas Vietcong u istoimenom modu (bez krstica za nisanjenje) na net-u ... Fenomenalno. Imas dinamiku, imas realisticnost, imas grafiku. Nema (skoro) sta da ti zafali (jedino kablovski ili sl. net ... a mozda ga ti vec imas).
 
NS-C0DE je napisao(la):
Pa sta mislis kako sam skino onih 100 MB? :D

A sta mislis kako sam ja skinuo 120MB (posto su u pitanju 3 fajla ... valjda si i ti skinuo one dve zakrpe) ... pa modemom, naravno :mrgreen:
 
Divim ti se. To je jedino što mogu :D

Da, skino sam zakrpe.

Ajte ljudi ako je još neko skino mogli bi da se nađemo nekad, da ga raspalimo konačno zapravo. Ili ako neko zna neki server nek javi.
 
maxer je napisao(la):
...



Ne razumem ovu izjavu :confused:, sta si to hteo da kazes ... puska je i kalasnjikov i M-48 a kad im stavis opticki nisan, postaju snajperske puske tj. skraceno: snajperka.

daleko je to od snajpera, nije valda svaka puska sa optickim nisanom snajper? ipak postoji neka razlika.

p.s.jaka stavar 100mb modemom, skonuo i AA(225) i Savage (~150) i ko zna sta jos :beat:
 
Ser_Zile je napisao(la):
...daleko je to od snajpera, nije valda svaka puska sa optickim nisanom snajper? ipak postoji neka razlika.
Jel ti to mene :hump:
Pa ako TO za tebe nije snajper, :hump: sta li je onda :?:
Mani se zezancije, pa sa tom puskom na 350m busis kartu (bilo koju iz spila :beat: ). Naravno on nije poznat po "izuzetnoj preciznosti" vec po "izuzetnoj preciznosti na srednjim do velikim udaljenostima" ... tj. skidas zivu silu u opsegu od 400-700m sa obicnim metkom a sa posebnim vrstama metka moze se ostvariti precizan pogodak i do 1200m.
Medju vojnim veliko-seriskim snajperima ovaj je jedan od dva-tri najbolja.
Stvarno ti je neozbiljna izjava.
Ser_Zile je napisao(la):
p.s.jaka stavar 100mb modemom, skonuo i AA(225) i Savage (~150) i ko zna sta jos :beat:
:beat: pa imam 102 CD-a narezana a jos 18GB ceka na HD-u i sve to za 3 godine sa USR modemom ... kako ti se to cini ;)
 
maxer je napisao(la):
...


:beat: pa imam 102 CD-a narezana a jos 18GB ceka na HD-u i sve to za 3 godine sa USR modemom ... kako ti se to cini ;)

e to je nesto :beat:

a sto se tice puske, sta ja znam :|
 
uh 100 MB ...jedva sam skinuo :mrgreen:


mod opako dobro izgleda....
 
Dobar strelac bez problema pogadja coveka na 100 metara puskom M48.

AUG je automatska puska opremljena (rudimentarnom) optikom a M76 je snajperska puska. Dva sveta.
 
Nazad
Vrh Dno