Šta je novo?

Niste normalni :)

Agilni

Čuven
Učlanjen(a)
12.12.2003
Poruke
2,103
Poena
680
Obracam se onima koji su igrali i "obrnuli" Morrowind...

Igram je prvi dan... ali ceo dan. Stvarno ljudi niste cisti... shvatam sada zasto sam izbegavao (koliko vec godina) da instaliram ovo cudo. Pa to je ubijanje jednog dobrog dela zivota, zapostavljanje devojke, obaveza... treba i da odem na more, da skupim neke pare, da igram basket, Ada... nista od toga, vidim ja.

Niste normalni, ali pridruzujem vam se...

Nego, ima li neko da mi uputi koji savet (ubicu onog ko mi kaze da prekinem da igram) ili prava rec, pre nego sto se izgubim i sa ovog foruma na duze vreme? :)
 
prekini da igraš :)
ozbiljno :)

mnogo dobra igra, ali kad mi neko u Balmori reče da treba da odšljapkam pola puta nazad do prvog gradića da bih uzeo neke pečurke, i pored toga što sam već uzeo na tom putu neke pečurke, batalio sam. Deo mene duboko žali tu odluku... ali samo deo :)
 
Poslednja izmena:
Agilni je napisao(la):
Nego, ima li neko da mi uputi koji savet (ubicu onog ko mi kaze da prekinem da igram) ili prava rec, pre nego sto se izgubim i sa ovog foruma na duze vreme? :)
Savet ti je da instaliras poslednje zvanicne patcheve i da cesto snimas poziciju jer igra ima ruznu naviku da pukne na desktop.
 
Poslednja izmena:
Moj savet ti je da pod hitno deinstaliras tu igru. Kajaces se jako kada shvatis koliko si vremena BACIO!
Igraj povremeno neku voznju, da se malo opustis, sve ostalo, vise od toga je tracenje vremena.
Igrice su posle televizora najveci zderaci vremena ako se navuces na iste. Ne upraznjavam ni jedno ni drugo :) Samo filmove sa medija....
Bitnije su devojke, zezanje, plaza, basket... Ne propustaj to.
Kada budes imao 60 godina, imaces mnogo vremena za igranje igrica, do tada, iskoristi na pravi nacin mladost.
 
nIce Cream je napisao(la):
Moj savet ti je da pod hitno deinstaliras tu igru. Kajaces se jako kada shvatis koliko si vremena BACIO!
Igraj povremeno neku voznju, da se malo opustis, sve ostalo, vise od toga je tracenje vremena.
Igrice su posle televizora najveci zderaci vremena ako se navuces na iste. Ne upraznjavam ni jedno ni drugo :) Samo filmove sa medija....
Bitnije su devojke, zezanje, plaza, basket... Ne propustaj to.
Kada budes imao 60 godina, imaces mnogo vremena za igranje igrica, do tada, iskoristi na pravi nacin mladost.

Delimično si u pravu, sa 60god. vreme odziva će mu biti više od 25ms, što nije baš zgodno. :D
 
Samo uzivaj. Savete generalne je pitanje koliko ti mozemo dati, mnogo zavisi od toga koji si karakter uzeo, u svakom slucaju kad budes zavrsio epopeju bices neverovatno zadovoljan nedeljama i posle nje ti nijedna igra nece vise biti ista.

Ako te ista konkretno zanima pitaj slobodno (oko nacina level-apovanja, nekih forica i slicno). Moj generalni savet je - trosi sto vise u pocetku na treniranje one prve 2 grupe skillova cijim jacanjem dobijas level-apove.
I jos jedan savet:
Upamti samo da ti se u Morrowindu budzi ono sto koristis. Na primer ako koristis dug mac budzice ti se long blade i sl. E sad, svaki od skilova ima svoj governing attribute. Recimo za long blade to je strength, za Heavyarmor to je endurance, za Marksmanship (strelicarstvo) to je agility.
Tu je fora sledeca - level-ap dobijes kad 10 puta pojacas skill iz one prve 2 grupe skillova. Ako recimo povecas long blade 4 puta, a heavy armor i marksmanship po 3 puta, imaces bonus na level-apu po sistemu da strength mozes povecati jos za 4 (jer je governing attribute long bladea) a endurance i agility za 3 jer oni odredjuju marksmanship i heavy armor
Nadam se da nisam bio previse konfuzan

I poslednji savet - razmisljaj. Stari Spisi 3 nisu od onih smornih click-to-do-everything rpgova. Zbog direktne kontrole nad likom ti imas milion fora pomocu kojih mozes da nadmudris protivnike jace od tebe. Morowind favorizuje borbu izbliza, pogotovo u pocetku, ali ne dao Vivec bilo kom karakteru da pokusa nesto protiv mog Wood-Elf Archera visokog nivoa.

Pozdrav!

P.S. razni potioni i magije koje u drugim igrama imaju logicna imena ovde su nazvana drugacije (npr. sto je u Diablu scroll of town portal ovde je scroll of almsivi/divine intervention i slicno), ne daj se izgubiti u terminologijama

P.P.S. a tek da vidis kakav ce biti Oblivion :) Cisto napomena - Oblivion je u terminologiji Starih Spisa ime za pakao. Invazija na zemlje Tamriela, ti u sluzbi imperatora Tibera Septima...Jao, jedva cekam...:D
 
Pa nek igra potezne strategije... :)
 
@Agilni
igra je nesto nevidjeno! Cak i za danasnje doba, prica je vanserijska!!! kada se samo setim na 1 CD sta sve stane!!! :zgran:
Bez dalje rasprave za -Da ili Ne, definitivno je odigraj, sanjaces je ;)
 
Cooler: " 'Ajde izlazi napolje!"
Agilni: "Imam neke obaveze, iskrslo nesto, fax ovo-ono..."
....a u medjuvremenu:
Obracam se onima koji su igrali i "obrnuli" Morrowind...

Igram je prvi dan... ali ceo dan. Stvarno ljudi niste cisti... shvatam sada zasto sam izbegavao (koliko vec godina) da instaliram ovo cudo. Pa to je ubijanje jednog dobrog dela zivota, zapostavljanje devojke, obaveza... treba i da odem na more, da skupim neke pare, da igram basket, Ada... nista od toga, vidim ja.

Niste normalni, ali pridruzujem vam se...

Nego, ima li neko da mi uputi koji savet (ubicu onog ko mi kaze da prekinem da igram) ili prava rec, pre nego sto se izgubim i sa ovog foruma na duze vreme?

Poslusaj pamete ljude, mani se corava posla. Ostavi igru bar za zimu :D
Dobro ide u grad, lepo, znas kako. Ima zenski ima sve :d
 
Nikakav grad, nista ti ne treba. Poslusaj zov svoga srca, istrazuj beskrajne krajeve ostrva Morrowind, usudi se da koracas kroz pescane oluje, sukobi se sa poslednjim ostacima Seste kuce, ukrsti se sa Dagoth Urom, istrazuj svoje poreklo, izvrsavaj brojne kvestove, postani Master Thief Thief guilda i osvoji Skeletor Key koji otvara bilo sta na mapi, idi u prestonicu Mournhold i razotkrij kakva se zavera kuje u tamnim zidinama Clockwork Cityja kojim gospodari Sotha Sil. Otkrij pravu prirodu boginje Almalexije i priusti orku Umbri velicanstvenu smrt u borbi kakvu on i zasluzuje. Istrazi ko stoji iza napada na palatu i putuj kroz bespuca ostrva Solstheim preplavljena vukodlacima. Otkrij misteriju tvrdjave Moonmoth i zadobij poverenje poglavica Skaal sela. Pronadji 6 elementalnih kamenja i stani na put suludom Lovcu
Jer kao sto kaze stara pesma:
Širom otvori oči, o putniče namerniče,
i divi se zemlji Tamnih vilenjaka:
Pogledaj nebo kojim putuju meduze,
što narodu našem daruju moć,
Oseti dodir peščanih oluja,
koje od dana stvaraju noć.
Pokloni se našem Vvardenfellu strašnom,
čijim se dahom razleže smrt,
Oslušni vapaje robova sužnjih,
što čekaju ulaz u rajski vrt.
Jer ovo je zemlja sivog lica,
pogleda crvenog i kose k’o sneg,
Morrowind njeno ime je slavno,
Tamnih vilenjaka drevnih večiti zbeg.

Freedom Blackheart
Royal scribe of the House of Hlaalu,
City of Vivec, Morrowind

Kakav grad, kakvi izlasci...:)
 
Ja sam odustao od tih igrica, tog tipa RPG, jer stvarno nema smisla (ma koliko mi se svidjaju).....Morrowind preti ozbilno vas ...drustveni zivot. Neka pucacina ili voznja da se malo opustim.
 
Filipenko nije baš skroz sam u glavi, kad piše pesmice a ima 25 godina... ili pokušava da bude novi Čika Jova:D Elem, Morowind oduzima dobar deo života, ali to nije ništa novo za RPG igre... Jedva čekam da svoj deo oduzme Oblivion ;)
 
Heh, manite se morrowinda... Ta igrica je meni nekako smorna... Mozda zato sto sam je igrao u igraonici i bagovala se do beskraja? Bilo kako bilo, ja vise necu da izlazim iz kuce ovog leta - Instalirao sam Dungeon Siege Legends Of Aranna i sada to picim... Jedva cekam DS2... :banana:
 
ja sam prestao da je igram pre godinu i po dana, iz nepoznatih razloga... dugo su stajali savegame-ovi, a onda sam i to obrisao... Slažem se da troši vreme, ali sem toga igra i nije imala ozbiljnu manu, tj. pomalo je spora, trči tamo-vamo, smoriš se ko ker...
 
Pesmica nije moja vec Kuzmina iz njegovog opisa Morrowinda u SK :)
Igra je brutalno duga, to stoji. Ali da li ima smisla gubiti vreme na neke gomile kratkih/malih igara umesto ovoga? Ne, ne bih rekao, ali to zavisi od filozofije

Do tada - Otvori oci, o putnice Agilni, i divi se zemlji vilenjaka tamnih! :smoke:

@byMax
Ja jos nemam ni 24 godine, pa ti vidi :d
 
heh...ja sam krenuo da je igram i nisam mogao krevet slobodan da nadjem i smorio se. Zato sam KOTOR 1 obrnuo 3 puta i evo sad KOTOR 2 treci put. Znaci prvo odigram keca pa odma nastavim dvojku, pa ponovo keca i tako u krug :) Jedino sto evo sad treci put kad pikam znam sve napamet skoro pa ide jako brzo :d Ali ovo je samo kad nemam obaveza (imam ali neke sitne za koje me zabole hahaa)
 
Imas ovde gomilu faqova za igru da povatas neke osnovne fore na pocetku
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/game/913818.html

Inace, igra moze da bude mnogo dinamicnija ako u editoru povecas globalnu promenljivu za brzinu trcanja :). To sam ja uradio odma na pocetku igre, tako brzina hodanja ostane ista, ali ovo znaci da ce i svi likovi u igri da trce brze :). Dakle, udjes u editor, nadjes brzinu trcanja, promenis je na zeljenju vrednost, snimis taj fajl i posle ga nadodas kao data pack ili kako vec bese. Nazalost igru sam davno uninstalirao pa nisam to sacuvao...
 
@ Cooler

Ne brate, stvarno ucim :D

@ Filipenko

Razmisljam da prekinem da igram, ako ce prelazak iste imati takav uticaj na mene... :D


Igram kao Dark elf, guram polako, ali necu da smaram i izvestavam gde se nalazim (nemam vremena za to :) ), bitno mi je da znam kome da se obratim ako negde zaglavim.
Hvala ljudi!
 
filipenko je napisao(la):
P.P.S. a tek da vidis kakav ce biti Oblivion :) Cisto napomena - Oblivion je u terminologiji Starih Spisa ime za pakao. Invazija na zemlje Tamriela, ti u sluzbi imperatora Tibera Septima...Jao, jedva cekam...:D

Jaoooo, najezio sam se :D

Ja jos nemam ni 24 godine, pa ti vidi :d

Josh imash vremena da postanesh strejt :D
 
Dorry je napisao(la):
Heh, manite se morrowinda... Ta igrica je meni nekako smorna... Mozda zato sto sam je igrao u igraonici i bagovala se do beskraja? Bilo kako bilo, ja vise necu da izlazim iz kuce ovog leta - Instalirao sam Dungeon Siege Legends Of Aranna i sada to picim... Jedva cekam DS2... :banana:

Ej, pa zar je to izaslo? :zgran: Pa sto cutite? :)
 
filipenko je napisao(la):
Pesmica nije moja vec Kuzmina iz njegovog opisa Morrowinda u SK :)
Čekaj, zar to nije prepev one pesme sa početka Morrowinda? Kuzma je bre pravnik, 'de će on da piše pesme :D
 
gx-x je napisao(la):
heh...ja sam krenuo da je igram i nisam mogao krevet slobodan da nadjem i smorio se. Zato sam KOTOR 1 obrnuo 3 puta i evo sad KOTOR 2 treci put. Znaci prvo odigram keca pa odma nastavim dvojku, pa ponovo keca i tako u krug :) Jedino sto evo sad treci put kad pikam znam sve napamet skoro pa ide jako brzo :d Ali ovo je samo kad nemam obaveza (imam ali neke sitne za koje me zabole hahaa)

Ja bih se ubio kad bih odigrao takvu igru vise od jednog puta, Kotor sam presao jednom a kad sam u dvojci video kako prolazim kroz neprijatelje kao kroz sir totalno sam se smorio i obrisao. Uopste ne razumem kako te kvazirpgove mozete da igrate vise od jednog puta, pogotovo sto nisu kratki. 3 puta? Toliko sam samo presao Quake, jer mi je to bila prva igra u zivotu.
Ja recimo Morrowind ne bih ni u ludilu igrao ponovo, a mislim da je najbolja igra ikad napravljena
 
Ja sam, eto, prešao KotOR1 četiri puta, tri puta gledao burazera kako prelazi i dva puta završio dvojku... i nije mi žao... pa vi recite da sam lud :)
Totalno mi je nebitno koji je žanr neka igra, da li poštuje "pravila" sveta u kome se odigrava ili je gora od "starije braće" koji su duži, veći i ozbiljniji, bitno mi je da ako mi pravi gušt tokom igranja, igraću je 20 puta...
 
Ti si lud :) Moja poenta je da ako mi pravi gust tokom igranja preci cu je jednom, a ako mi ne pravi koji ku*ac da je prelazim, sta ce mi :d
 
sta fali prelaziti igru vise puta!!! pa ja sam NWN (sa sve expanzijama) presao 2 puta!!!
a nzam ljude koji prelaze BG2 po vise puta!!!! ej.....
pogotovu RPG pozdravljam kada se predje jos koji put!!! nije isto ko prvi, pogotovu sto drugacije gradis lika :)
 
Pa to i kazem, niste normalni :d
 
Ima tako ljudi koji vole da prelaze igre više puta. Ja ne mogu, čak ni one koje sam obožavao... nije to to. Sad će da završim Kotor2, samo da okačim ovaj test 7800gtx...
 
Nazad
Vrh Dno