Šta je novo?

Nexus - The Jupiter Incident

filipenko

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
11,720
Poena
1,020
Ne mogu da verujem da ranije nisam obratio vise paznje na treceg i poslednjeg kandidata za igru godine (pored Vampires i Pirates-a) ! Ovu igru je tesko opisati, neka vrsta takticke svemirske simulacije, sa mnostvom dubokih elemenata, sjajnom pricom i FENOMENALNOM grafikom...u pitanju je tim koji je pravio Imperium Galactica-u 3 pa su na kraju, posle silnih pravnih i ostalih problema stvorili i izdali ovo ! Apsolutna preporuka svakome da je makar proba, ovo je nesto sto zasluzuje da se makar vidi, ako nista drugo. Sjajna prica, menadzment, kontrola, dubina, raznovrsnost taktika, mnogi fazoni sa oruzjima na kapitalnim brodovima, izvanredno...
 
Hmm, moglo bi biti nesto poput Homeworlda... mada sudeci po ovome izgleda daleko lepse... Ali ovo mi nikako nije jasno:

Requirements:

Celeron 1 GHz processor 128 MB RAM
GeForce2 MX or comparable graphics adapter
32x CD-ROM drive
MS DirectX compatible soundcard
MS Windows compatible mouse and keyboard
MS Windows 98SE/2000/XP
500 MB free HD space
MS DirectX 8.1+
(sa zvanicnog sajta)

BTW: Ima nekoliko lepih wallpapera na tom sajtu, pravi zaljubljenici u SciFi ce znati da cene takve slike :)

Immerse yourself in "Nexus - The Jupiter Incident", the latest surprise to hit the gaming world! Innovative and groundbreaking, it is a real-time mission-based tactical space game featuring spectacular real time battles and breathtaking motion picture quality. Focus on tactics and action as you control up to a dozen battleships encountering aliens, unknown solar systems and astrophysical phenomena in your struggle to save Earth. At the dawn of the 22nd century the conquest of space and the colonization of the solar system is being monopolized by several huge and ambitious megacorporations. Although extremely delicate and vulnerable, a balance is maintained by these companies. It has now been 60 years since the terrible catastrophe that befell Noah's Ark, the first colony ship of mankind. At the very edge of the solar system the companies make a discovery which will shift the technological advantage and upset the balance. And so a new conflict is born: "The Jupiter Incident"...
 
Igra izgleda bas tako, kao u screenshotovima u linku koji je shtaps dao...
Takodje mi se dopada sto za razliku od Homeworlda ovde nema milion dogadjaja nanizanih jedan za drugim koji ti ne daju nos da podignes i da uzivas u igri...
 
negde sam chitao da je interfejs ochajan i mnogo komplikovan (mislim nije da ce mi to biti problem nego eto da spomenem) i da je igra izuzetno kompleksna i veoma veoma igriva... ko ce sve ovo da postigne bre....
 
Ja sam se smorio kada sam provalio da je demo previse zahtevan za moju masinu, tako da se nisam ni potrudio da je nabavim. A i sto kaze G!!!, nema se vremena :(
 
Što se tiče Nexus-a igra je odlična, grafika je fantastična (Doom3 svemirska simulacija), ali je u pojedinim segmentima zaista zataila. Recimo tutorijal je očajan ne obuhvata naprednije komande, jer u samoj simulaciji mora se voditi računa o vrsti oružija, motorima i o gomili drugih stvari. Da to nije bez razloga ne bi se ja zaglavio na 13 misiji jer ne mogu da nađem IP blocker kod protivničkih brodova, međutim u walktroughu piše da moram sa drugim brodom to da uradim, da nađem prokleti IP blocker...
Igra ima bagova, što dovodi do nerviranja... :wall:
Šta da se radi, evo ga i walker, koji BTW nije pomogao oko spomenute misije, pa ako neko zna drugo rešenje tu sam.
 

Prilozi

  • nexus_tji.txt
    102.8 KB · Pregleda: 66
Uf, imam ja jos dosta dotle...nisam pretpostavljao da se nesto tako gadno moze desiti...
 
Takodje sam se zaglavio na 13 misiji (mada ja mislim da je 12-ta, al' nema veze). Treba zastitim onaj jedan brod koji se na kratko pojavi i onda nestane, od njega ostane samo praznina. Skenirao sam sve neprijateljske brodove i nijedan ne nosi ip blocker! Help! Help!
 
Poslednja izmena:
Igra mi se zakucava kad predjem misiju Fall of the Vardrags, nije pomogao ni oficijalni patch.Ako moze neko, tako mu leba, da mi posalje save za sledecu misiju
 
Nazad
Vrh Dno