Šta je novo?

Nestali mejlovi Gmail

boki78

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
1,325
Poena
375
Zamolio bih za pomoć, imam veliki problem, naime u Gmail inbox-u mi nedostaje veliki broj mejlova odnosno svi mejlovi u periodu od 14.05.2019. godine pa do 08.12.2023. godine, to sam malopre utvrdio. Nikad nije prijavljena neka sumnjiva aktivnost u vezi naloga. Da li neko ima ideju šta je problemodnosno ima li bilo kakve šanse da povratim mejlove koji nedostaju?
 
U Trash sekciji nema ništa od mailova?!

Baci pogled na ovaj link, možda pomogne...
 
Na žalost nema ništa u Trash. Update situacije je da su mi se malopre vratili nedostajući mejlovi ali na žalost ne svi, nema onog što ja tražim, mada pitanje je i šta još nedostaje. Zanimljivo na poslu sam probao preko telefona (bluemail i browser) i preko računara, tada sam tražeći određeni mail video da mi nedostaju mejlovi za neki period od četiri i po godine, kada sam došao kući pojavili su se mejlovi iz tog perioda ali očigledno ne svi jer mi nedostaje taj koji tražim. Tražio sam po netu razne slične teme ali se sve svode na isto i bez konkretnog odgovora.
 
Moguće je da si prešao preko 15GB pa brišu naj starije.
1709678910748.png
 
Proveravao sam, nisam prešao 15GB, hvala svakako.
Iskreno jako čudna situacija, na poslu i juče i danas imam "rupu" od preko četiri godine sa primljenim mejlovima, probao i preko Wi - Fi na poslu i preko mobilnog neta, rezultat je isti. Juče popodne kući nisam imao tu "rupu" ali opet nisam mogao da nađem neku mail prepisku iz tog perioda. I kući i na poslu sam na telefonu koristio Gmail app, Bluemail app, browser, probao i preko računara, rezultat je isti.
U svakom slučaju nemam ni volje ni živaca da se borim sa ovim, moraću ubuduće da nađem pouzdan način za back up bitnih mejlova.
 
 
Ovaj gmail je stvarno pukao, cim ti se promeni ip adresa ili sta vec, ne da ti da se ulogujes, bio update resetovao se telefon, probam preko incognito tab-a da otvorim drugu mejl adresu i ne moze, znam i username i password i ne daju, a nema opcije za mob broj uopste 😂 a neki dan ulazio normalno
 
Nisi rekao kako si pristupao u tom periodu mailovima. Ukoliko si koristio pop3 za pristup mailovima, mailovi su skinuti sa servera i nalaze se na tom uredjaju (racunar, tablet, telefon....)
 
Imas opciju restore negde. Ja sam resio ovakav problem prosle godine preko restore i njihove podrske...
 
Potražih sad na netu šta je POP3, iskreno ne znam šta sam koristio za pristup. U svakom slučaju situacija je sledeća:
  • na poslu nemam mejlove u periodu od maja 2019. godine do decembra 2023. godine, bez obzira na način koji pristupam i bez obzira sa kog uređaja;
  • kod kuće sam probao preko telefona, imam mejlove iz tog perioda.

Najveći problem je bio što mi nedostaje jedan konkretan mejl iz maja 2023. godine, nema ga čak ni kad su prisutni mejlovi iz tog perioda. U principu ja ne brišem mejlove tako da teško da sam mogao da ga i slučajno obrišem ali pretpostavimo da je u pitanju ljudski faktor odnosno moja greška i da sam ga ja slučajno obrisao. Uspeo sam da na drugi način dođem do dokumenata iz tog mejla.

Hvala svima na odgovorima!
 
Nazad
Vrh Dno