Šta je novo?

Nece,pa nece!Sve sam probala!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
17.01.2006
Poruke
3
Poena
301
Dobri ljudi molim vas za pomoc!
Nema ni mesec dana kako smo kupili nov komp, a ovaj moj 10-togodisni "antihrist" vec nabavio neke igrice i ne odvaja se od racunara.
HarryPottera smo, uz vasu pomoc, a na nasu veliku radost, uspeli da pokrenemo, ali GTA-VC ne mozemo nikako! GTA - VC je na 2 CD-a, na drugom cd-u je crack i gde god da ga iskopiram igrica nece da startuje. Objasnite mi kako da krekujem igru da bi proradila. Instalacija prolazi bez problema, ali kad treba da je pokrenem nece pa bog!!!
Trenutno kopiram sa jednog sajta vcdv10installer, a nemam pojma cemu on sluzi, samo znam da sam vec 5 sati na netu i sve zivce sam pogubila, a ovo moje deriste stoji mi nad glavom i s nestrpljenjem ceka!
Evo moje konfiguracije:
OS: WIN98
Procesor: AMD Sempron 2800+, MMX, 3DNow, 1.6GHz
Memory: 256MB RAM
DirectX 9.0b
Radeon 9200 PRO
Monitor: Philips 17"

Da li na ovom kompu moze da se igra GTA-VC? Ili da ga bacim u djubre!? :wall:
Unapred hvala!
 
Sledite uputstvo sa diska, i to je jedino sto moze da se kaze a da se ne ugroze pravila foruma koji je protiv rasprave i propagiranja crack-ova i warez-a.

pozdrav.
 
Ja samo zelim da mi proradi igrica, pa sam vas zamolila za savet. Moje znanje o racunarima je veoma oskudno, ni u kom slucaju ne zelim da ugrozim pravila ovog foruma. Sledila sam uputstva sa diska, ali mi to nije pomoglo, pa sam se zato vama obratila za pomoc. Napominjem da igricu imam na dvx cd-u i jos jednom vas najlepse molim za pomoc!
Pozdrav!
 
Vidite gospodjo, ta igra definitivno nije za vaseg sina. Nasilje, ubistva, kriminal itd... Mislim da niste svesni stetnosti "kuture nasilje" koja postoji u doticnoj i slicnim igrama. To definitivno nije igra za dete od 10 godina.
 
Poslednja izmena:
Marti Misterija je napisao(la):
Vidite gospodjo, ta igra definitivno nije za vaseg sina. Nasilje, ubistva, kriminal itd... Mislim da niste svesni stetnosti "kuture nasilje" koja postoji u doticnoj i slicnim igrama. To definitivno nije igra za dete od 10 godina.

Sta ima veze da li jeste ili nije za dete od 10 godina doticna gospodja je pitala za POMOC a ne za tvoje misljenje o igrici drzite se teme. Pozdrav. :banana:
 
Poslednja izmena:
Jasna nam je vaša namera, i situacija, ali politika ovog foruma je takva i svako detaljno objašnjenje u vezi toga bi, kao posledicu, imalo banovanje (udaljavanje sa foruma) bilo kog člana koji bi se u to upustio. Imajte razumevanja. Uopšte nije u putanju odsustvo želje da vam se pomogne, jednostavno ... zabranjeno je.
Pozdrav i vama i "đavolku" ;)
 
Slažem se sa namćorom Martijem da ta igra nikako nije za taj uzrast. Ionako imamo dosta delikvenata i dece koja misle da je uredu da se puca kad te neko popreko pogleda...
 
luka-d je napisao(la):
Sta ima veze da li jeste ili nije za dete od 10 godina doticna dama je pitala za POMOC a ne za tvoje misljenje o igrici drzite se teme. Pozdrav. :banana:

Gospodja najverovatnije nije upoznata sa sadrzajem igre i potpuno je ok skrenuti joj paznju i na tu cinjenicu.
 
Poslednja izmena:
Pa sve je to uredu ali kada sam ja tako nesto rekao na nekoj temi meni su skinuli postove zbog toga i rekli mi da se nisam drzao teme.
 
Marti, tu i tamo, ima pomalo duše. Retko, ali se dešava. Da je bilo ko drugi u pitanju ovo bi odavno bilo zakatančeno ili obrisano. :D
 
DjavolkovaMama je napisao(la):
Dobri ljudi molim vas za pomoc!
Nema ni mesec dana kako smo kupili nov komp, a ovaj moj 10-togodisni "antihrist" vec nabavio neke igrice i ne odvaja se od racunara.
HarryPottera smo, uz vasu pomoc, a na nasu veliku radost, uspeli da pokrenemo, ali GTA-VC ne mozemo nikako! GTA - VC je na 2 CD-a, na drugom cd-u je crack i gde god da ga iskopiram igrica nece da startuje. Objasnite mi kako da krekujem igru da bi proradila. Instalacija prolazi bez problema, ali kad treba da je pokrenem nece pa bog!!!
Trenutno kopiram sa jednog sajta vcdv10installer, a nemam pojma cemu on sluzi, samo znam da sam vec 5 sati na netu i sve zivce sam pogubila, a ovo moje deriste stoji mi nad glavom i s nestrpljenjem ceka!
Evo moje konfiguracije:
OS: WIN98
Procesor: AMD Sempron 2800+, MMX, 3DNow, 1.6GHz
Memory: 256MB RAM
DirectX 9.0b
Radeon 9200 PRO
Monitor: Philips 17"

Da li na ovom kompu moze da se igra GTA-VC? Ili da ga bacim u djubre!? :wall:
Unapred hvala!

Za pocetak,
presao bih na Windows Xp i probao da zamenim vga karticu , za npr Ati 9550.
Dalje, kontaktirao bih nekog na pm ( private message) i obisao malo strane forume, gde sme da se pise o resenju Vaseg problema.
 
@Spavac
Ništa ne treba reći. Gospodja je jasno napomenula da je njeno znanje o kompjuterima oskudno.
 
Mislim da je Martijeva konstatacija na mestu! Detetu nikad ne bih dopustio da igra GTA ako ima 10 godina...
 
ali zato moze da gleda TV koji je pun nasilja...ma dajte, ne budite licemeri.

@Mama: probajete da resite taj problem tako sto cete pozvati nekog vaseg poznanika koji se razume u kompjutere tj. instalaciju "jeftinijih" verzija igara, a ako nemate nikog, vas sin sigurno ima par drugara koji su presli Vice city po nekoliko puta i oni ce svakako znati da je pokrenu, pod pretpostavkom da je igra u redu
dakle, moj savet je da se potrudite da kako znate i umete pokrenete igru, jer ce u suprotnom vas sin biti uskracen za pravo remek delo. sin ce vam svakako biti zahvalan. iako sam mator konj presao sam doticnu igru dva puta :type:
:wave:
 
Poslednja izmena:
Da li je igra za dete od 10 god. ili ne, nije tema ove price, zato, usresredimo se na problem koji mozda i nije povezan sa "onim". Kvalitet ovog foruma je dosta opao. Niko se vise ne fokusira na problem koji nekoga muci, nego zapocinje neko svoje razglabanje koje ne pomaze i odvodi temu gde ne treba. :smackbum:
EDIT: Pretece me Sale Prdez


Za DjavolkovuMamu: Sta se desava kada se igra pokrene, tj. pokusa da se pokrene? Prikaze li se neka greska/upozorenje/obavestenje?
 
Poslednja izmena:
ganelon je napisao(la):
@Spavac
Ništa ne treba reći. Gospodja je jasno napomenula da je njeno znanje o kompjuterima oskudno.

Znala gospodja o kompjuterima neshto ili ne, ono sto je napisala je jako smesno, i kad vec nije banovana zbog krsenja pravila foruma, ne vidim razlog da se grohotom ne nasmejem ;)
Pogotovo jer je opis problema veoma detaljan: " ali kad treba da je pokrenem nece pa bog!!!" :p

Bas me interesuje da li biste svi bili tako fini da je pitanje postavio neki klinac a ne gospodja majka takvog klinca...

U svakom slucaju, aj nek neko objasni gospoji preko privatne poruke sta da radi, pa da prekinemo ovu smejuriju

uzdravlje :)

Edit: desavalo se da se ljudi izruze samo zbog ovako besmislenog naslova threada...
 
Poslednja izmena:
sta ces slabi smo na mlade mame u nevolji :angel:
 
Mlade mame? G-đa ima dete uzrasta od 10 godina, verovatno je udata, i daleko od toga da pretpostavljam da ima 40 i da nije mlada (duhom očigledno jeste), ali...

Marti Misterija je napisao(la):
Vidite gospodjo, ta igra definitivno nije za vaseg sina. Nasilje, ubistva, kriminal itd... Mislim da niste svesni stetnosti "kuture nasilje" koja postoji u doticnoj i slicnim igrama. To definitivno nije igra za dete od 10 godina.

Budući, manju korekciju izvršite. Kulture, ne kuture.

Slažem se sa moderatorom, ali, g-đa odlučuje o vaspitanju svog deteta.

Marti Misterija je pokazao i drugu stranu medalje. Idemo u BenchClubbing da pohvalimo cenjenog moderatora. Sigurno (u Beogradu) večeras ima padne sneg...

DjavolkovaMama je napisao(la):
Trenutno kopiram sa jednog sajta vcdv10installer, a nemam pojma cemu on sluzi, samo znam da sam vec 5 sati na netu i sve zivce sam pogubila, a ovo moje deriste stoji mi nad glavom i s nestrpljenjem ceka!
Evo moje konfiguracije:
OS: WIN98
Procesor: AMD Sempron 2800+, MMX, 3DNow, 1.6GHz
Memory: 256MB RAM
DirectX 9.0b
Radeon 9200 PRO
Monitor: Philips 17"

Da li na ovom kompu moze da se igra GTA-VC? Ili da ga bacim u djubre!? :wall:
Unapred hvala!

Igrivost na navedenoj konfiguraciji biće ravna maršu planinske pešadije, sa sve naoružanjem na leđima.
Promenite OS, instališite Windows XP, neophodno je da DirectX bude 9.0c.
Pošto Vas je neko očigledno prevario, uvalivši Vam AGP varijantu grafičke i odgovarajući mainboard, topla preporuka je da, ako možete, promenite za PCI-e varijantu grafičkog adaptera (x550, recimo, ako imate ograničen budžet, ili smatrate da nije potrebna "jača" konfiguracija) i svakako dodate još 256MB RAM-a. Sve to na odgovarajućoj PCI-e mainboard sa NF4x-x chipset-om.
"vcdv10installer" je game patch. Nepotreban, i sa njim će Vam se sin tek tada popeti na glavu. Info na http://www.gamespot.com/pc/action/grandtheftautovicecity/download.html?sid=6102814.

Morate priznati da sve više osoba ženskog pola sudeluje u forumskim diskusijama.
 
Poslednja izmena:
Ej man'te se tih pricha o zabrani bla bla pa prvi je marti poslao private kako se crackuje i dosta sa licimerstvom. A to da li je dete za krvolochnu igru ili nije ostavite njegovoj mami i tati
moje mishljenje daj sve detetu samo da ti ne jede dzigericu ( lichno iskustvo ) deca su kad neshto zele kao oni zombiji kucaju 5 sati i ne prestaju...
 
osim toga igra ce mu skrenuti paznju sa onih prljavih fimlova koje je vec uskladistio na hard, bar za trenutak :p :D
bilo bi lepo da se mama javi kaze sta je uradila :)
 
idavik je napisao(la):
Mlade mame? G-đa ima dete uzrasta od 10 godina, verovatno je udata, i daleko od toga da pretpostavljam da ima 40 i da nije mlada
ccc... :-devil-:
 
idavik je napisao(la):
Pošto Vas je neko očigledno prevario, uvalivši Vam AGP varijantu grafičke i odgovarajući mainboard, topla preporuka je da, ako možete, promenite za PCI-e varijantu grafičkog adaptera (x550, recimo, ako imate ograničen budžet, ili smatrate da nije potrebna "jača" konfiguracija) i svakako dodate još 256MB RAM-a. Sve to na odgovarajućoj PCI-e mainboard sa NF4x-x chipset-om.

Dobro de, ne preteruj.

Osnovni problem je operativni sistem. Nekako bi najpotrebnije bilo da to regulisete (odnosno 98 zamenite XP-om) i ako je moguce, dodate jos minimalno 256MB RAM-a. Nakon toga, moze se razgovarati o nekom normalnom igranju, tj.o konkretnom problemu, koji je ovde, ovako javno, najpozeljnije izbeci.
 
idavik je napisao(la):
Slažem se sa moderatorom, ali, g-đa odlučuje o vaspitanju svog deteta.
Baš super, današnji roditelji odlično odlučuju o vaspitanju svoje dece. Jel si ti proš'o kroz neko školsko dvorište u skorije vreme?
 
bolje da igraju igre klinci, nego da su prvaci u fizici u drzavi. to bi vec bilo zabrinjavajuce.
 
Hvala svima na dobronamernim savetima! Moj djavolko jeste nestasno dete, ali je miroljubiv i svima drag decak i daleko od toga da je agresivan i sklon nasilju. Daleko bilo! On samo zeli da odigra tu igricu koju je dobio od svog druga. Ja nikada tu igricu nisam ni videla i sad od vas cujem da je taj gta zlo i da negativno utice na decu.
Ako je tako ja cu taj cd unistiti i baciti, ali sta ce biti sa ostalom decom koja poseduju gomilu takvih i slicnih igrica i na koji nacin, mi roditelji, mozemo da uticemo na njih da se okane takvih igrarija!? Kao majka, veoma sam zabrinuta, kako za svoje, tako i za svu ostalu decu!
Jos jednom, svima hvala! Ne zelim vise ni da cujem za taj prokleti GTA!
 
Pa ne možete ništa učiniti za tuđu decu, ali možete za svoje. Pustite ove koji pričaju "pa šta, TV je pun nasilja"! Mislim, ako i jeste, zar treba da mu doturamo dodatno? Druga stvar, ono što vidi na TV-u možda neće ni shvatiti a u GTA dobija priliku da ubija ljude okolo, po gradu, krade kola i rastura drogu... a ne samo da posmatra, već i da igra. Kad sam ja bio mlad igrao sam tetris i pacmana, a posle igre kakve su The Dig, ili Sam and Max hit the road... Na sličnim igrama i mala deca treba da se uče, a ne na GTA koji je pun seksa i nasilja...
 
Ja mogu iz iskustva da kazem da konkretno GTA utiche na decu, ali to i ostale loshe stvari ce pokupiti i u obdanishtu/shkoli od drugih, jer opet iz iskustva, puno roditelja jednostavno dozvoljava deci sve...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno