Šta je novo?

Ne pokrece mi windows

miljan_bgd

Zapažen
Učlanjen(a)
19.11.2023
Poruke
14
Poena
5
Pozdrav ljudi ,treba mi pomoc oko windowsa..
Pre dva dana sam restartovo komp i hteo da radim novi windows(instaliro sam ga jednom vec pre 10ak dana) medjutim kad sam u buosu promenio da boota USB i restartovo ga on mi je prvo zabo posle restarta sa nekom bledo crnom bojom ,ja sam ga restartovo , usao je u insatalaciju izabrao sam windows koji zelim isao dalje,formatiro disk sa sistemom i onda mi je izasao eror neki(mislim da je pisalo da nema na sta da instalira windows,probao sam da idem back pa opet isto mi je izbacivalo... Odustao sam od nove instalacije i reatartovo sam komp medjutim nije hteo da dize sistem kao uvek sto je radio a u BIOSU u opciji BOOT mi je pisao samo jedan Kingston ,nista ono uefi ili kako vec treba, samo mi pise to i opcija disable.. e onda sam otisao u buosu na ono tool pa sam izabrao taj ssd disk,probao sam i drugi medjutim posle reseta mi izbacuje "No boot device found Press any key to reboot the machine", a kad pokrenem preko USB flasha pise your device ran into a problem and needs to restart ntfs file system i zabode pa ki restartuje sam komp ... Gledao sam rzne tutorijale,oni kazu da treba da drzim 3 puta power pa da ga ukljucim normalno da bi usao u safe mode mada je to u mom slucaju ne mogudje,jednostavno nemam resenja ,popizdeo sam ,bacio bih ga u kantu da imam para za drugi.
 
Jel ti vidi HDD/ssd u biosu ?Jel imaš neki drugi da uzmeš i probaš na njemu da instaliras win ..?
 
Okači.
 
IMG_20231119_133158.jpg
Sad sam probao drugi dzek da ubacim u hard ali nista nije promenilo..
 
SSD ti vidi, ako imas jos neki hard iskljuci racunar iz struje povadi napajanja iz ostalih HDD uredjaja i ostavi samo SSD prikopcan. Ako imas gde da napravis novi bootabilan usb bilo bi dobro da to odradis i onda podesi da se bootuje usb i kada dodjes do instalcije formatiraj ssd na fabricko i podigni novi sistem.
 
SSD ti vidi, ako imas jos neki hard iskljuci racunar iz struje povadi napajanja iz ostalih HDD uredjaja i ostavi samo SSD prikopcan. Ako imas gde da napravis novi bootabilan usb bilo bi dobro da to odradis i onda podesi da se bootuje usb i kada dodjes do instalcije formatiraj ssd na fabricko i podigni novi sistem.
Ja imam dva ssd-a , probao sam jedan da iskljucim ,drugi da ukljucim i nista nije pomoglo...
SSD ti vidi, ako imas jos neki hard iskljuci racunar iz struje povadi napajanja iz ostalih HDD uredjaja i ostavi samo SSD prikopcan. Ako imas gde da napravis novi bootabilan usb bilo bi dobro da to odradis i onda podesi da se bootuje usb i kada dodjes do instalcije formatiraj ssd na fabricko i podigni novi sistem.
Videcu drugar da mi da njegov fles sa windowsom pa ako nije ni to da ga nosim na popravku,ali iskreno mislim da nista nije pokvareno nego je doslo do nekog baga...
 
pozdrav i dobrodosao na forum. ja ti savetujem da stanes sve sto pokusavas i odneses racunar u servis i pogledaju sta je problem. ovako mozemo samo vece probleme da napravimo. ovako deluje da je pukao windows, da li je problem sa tim ssdom, ili nesto drugo. da ti sada trazimo da radis repair windowsa, ili da dizes live linux da vidimo da li se sve vidi na win particiji i sl... sigurnije je da to strucan seervis pogleda (bice ti lakse veruj mi). osim ako nisi it strucan, sto s'obzirom na ovu recenicu mislim nije slucaj? mozda gresim

Sad sam probao drugi dzek da ubacim u hard ali nista nije promenilo..
 
Ma kakvi , cim krene da vrti windows zakuca i izbaci mi ovo
Ma kakvi , cim krene da vrti windows zakuca i izbaci mi ovo
IMG_20231119_124912.jpg
pozdrav i dobrodosao na forum. ja ti savetujem da stanes sve sto pokusavas i odneses racunar u servis i pogledaju sta je problem. ovako mozemo samo vece probleme da napravimo. ovako deluje da je pukao windows, da li je problem sa tim ssdom, ili nesto drugo. da ti sada trazimo da radis repair windowsa, ili da dizes live linux da vidimo da li se sve vidi na win particiji i sl... sigurnije je da to strucan seervis pogleda (bice ti lakse veruj mi). osim ako nisi it strucan, sto s'obzirom na ovu recenicu mislim nije slucaj? mozda gresim
Da da, moracu da se strpim posto nisam sad pri parama. Tek cu moci u servis 7og kad bude plata 😀
 
Probaj taj prvi ssd da iskljucis a onaj drugi da pokrenes. Ali u bios stavi da boot lokacija ide sa tog usb-a na kojem ti je napravljen bootabilan windows. Da bi bio siguran da je usb ok napravi novi botabilni usb i skini win 10 sa zvanicnog microsoft sajta.

 
A sto ne nakacis taj SSD na drugi kompijuter i preko EaseUS Partition Master Free obrises sve particije sa njega i pokusas onda , takodje probaj drugu USB flesku ali UEFI a ne legacy.
 
Ili mozda neko podesavanje samog biosa ga zeza.
 
Nadam se da čovek nema ništa bitno na tim ssd-ovima jer imam neki (pred)osećaj da će sve pobrisati i posle kuku lele...
 
pozdrav i dobrodosao na forum. ja ti savetujem da stanes sve sto pokusavas i odneses racunar u servis i pogledaju sta je problem. ovako mozemo samo vece probleme da napravimo. ovako deluje da je pukao windows, da li je problem sa tim ssdom, ili nesto drugo. da ti sada trazimo da radis repair windowsa, ili da dizes live linux da vidimo da li se sve vidi na win particiji i sl... sigurnije je da to strucan seervis pogleda (bice ti lakse veruj mi). osim ako nisi it strucan, sto s'obzirom na ovu recenicu mislim nije slucaj? mozda gresim
А јел могуће да радим репаир, зато што неће ништа осим биоса да ми отвара... Увек ме врсти ту.. пробао сам три пут да држим дугме за укључивање па онда да ми укључи сејф мод али не ради..
 
ako je nesto bitno na disku, prvo bih odneo kod nekoga da bekapujem sve. posle toga eksperimentisi. repair najcesce sredi windows, ali gremilini...
 
Takođe bih rekao da je pukao Windows ili si čak koristio neodgovarajuću metodu da bi tvoj USB bio butabilan, što rezultuje time da se instalacija neispravno konfiguriše, odnosno podizanje sistema krahira.
 
ako je disk prazan onda i ne moze dalje od biosa
 
Takođe bih rekao da je pukao Windows ili si čak koristio neodgovarajuću metodu da bi tvoj USB bio butabilan, što rezultuje time da se instalacija neispravno konfiguriše, odnosno podizanje sistema krahira.
Инсталирам сваки пут истом методом.. преко медиа тула убацим на флеш који је бутабилан...
ako je disk prazan onda i ne moze dalje od biosa
Ја сам дошао из другог пута до дела где се форматира диск и ту сам побрисао све као и увек да ми буде све дилолт пошто тај диск користим искључиво за игрице... Од тада ми је настао проблем кад сам ишао на некст... Диска имам два, оба су ссд , један кингстон,други самсунг .. не верујем да је до њих пошто ми оба показује кад сам пробао један да искључим други да ради,као и са џековима из напајања..
 
Evo sad sam uzeo drugi fles i kad izaberem disk na koji cu instalirati windows pise
IMG_20231122_220639.jpg
 
imas nesto mnogo particija?

pobrisi sve particije na disku gde zelis da stavis windows i onda pusti installer da sam napravi potrebne particije (znaci da imas disk 0 ili koji vec full size bez icega i na njega kliknes pa create i dalje kako ides
 
To ukazuje da boot sekvenca nije dobra, to jest, pogrešno radiš instalaciju. U BIOS-u moraš da podesiš redosled bootovanja tako da disk na koji pokušavaš da instaliraš Windows bude prvi. A kad dižeš sistem sa USB fleške, to treba da uradiš preko boot menija koji ćeš pozvati sa tasterom koji je za to predviđen na tvojoj ploči. Obično je to F8 ili F11.

Ti si najverovatnije podesio da ti sekvenca butovanja bude prvo USB fleška pa onda sve ostalo a to je pogrešno.
 
Sredio sam, bilo je do flesa... Obrisao sam particije i resio problem...
 
Nazad
Vrh Dno