Šta je novo?

Najpovoljniji pozivi iz Srbije ka CG mobilnim mrežama

Toshiro Mifune

Poštovan
Učlanjen(a)
30.07.2021
Poruke
302
Poena
85
Pozdrav svima, zanima me koji je najpovoljniji način za razgovore sa CG mobilnim operaterima (da nije Viber ili mts-mtel), znači klasičan poziv sa SRB mob. na CG mob., bez obzira koji je CG provajder?

Teoretski, otkad su ukinuli roming, najjeftinije bi bilo da se uzme CG prepaid kartica i da se njom iz Srbije zovu brojevi u CG po ceni CG nacionalnog saobraćaja, ali ne znam da li je to izvodljivo za neregistrovane CG prepaid kartice?
 
Poslednja izmena:
A sto ne probas da vidiš? Mi ovde mahom koristimo mtel sa onim dodatkom za Srbiju ali to je samo za Telekom mreže. A iskreno mislim da moras uzeti registrovan broj. Ako imas ne registrovan probaj jednostavno pa javi.
 
A sto ne probas da vidiš?
Uglavnom zato što to ipak nije kao otići u lokalnu piljaru i kupiti čokoladu. Probao sam što sam mogao da saznam - proveo par sati na sajtovima CG operatera, ali su informacije šture ili nikakve za ovo što me interesuje. Morao bih da im šaljem mailove, a to se skoro uvek otegne, jer nikad nije jedan mail. U takvim slučajevima čovek se obično zapita da li je neko to već proverio, čemu služi i forum. Ne treba izmišljati toplu vodu, ako je to neko već uradio. Nije to lenjost, nego korišćenje tuđih iskustava na najbolji mogući način. Lenjost je kad neko pita nešto što je već objašnjeno, a mrzi ga da prelista par stranica unazad.

Elem, nemam CG prepaid karticu da bih proverio, ali i ja mislim da neregistrovana neće raditi ovde, odnosno u romingu. Ne znam ni da li postoji opcija registracije za strane državljane, ne verujem, a i ako postoji, verovatno je pasoška gnjavaža, tako da bi jedino igralo da nekog dole zamolim da se na njega vodi taj prepaid broj.
 
Nabavis bosansku pripejd karticu i peglaj.
Ja imam Eronet Hej slagalica paket i tu mozes sve minute iz paketa da trosis za pozive u roamingu na z. balkanu dok te ne iskljuce. Mene posle godinu dana jos nisu iskljucili.
Evo detalja:

 
Poslednja izmena:
Inače mtel ima jednu od najbrzih podrski koje sam ikad video. Verujem da imas neki broj na koji te mogu dobiti. Posle toga ti ne treba nijedan mail ako dobro pripremis pitanja... I ne moze da se kupi neregistrovan broj. Tako da je gore svaka pretpostavka pogrešna manje više.
 
Nabavis bosansku pripejd karticu i peglaj.
Ja imam Eronet Hej slagalica paket i tu mozes sve minute iz paketa da trosis za pozive u roamingu na z. balkanu dok te ne iskljuce. Mene posle godinu dana jos nisu iskljucili.
Evo detalja:

Hvala ti na informaciji. Ja bih nešto priupitao, ali se nadam da neću ispasti glup. Da li negde u Srbiji mogu da se nabave te bosanske kartice? Tarifa koju si naveo meni bi baš odgovarala, imam dosta po Bosni da zovem. Lep pozdrav
 
Hvala ti na informaciji. Ja bih nešto priupitao, ali se nadam da neću ispasti glup. Da li negde u Srbiji mogu da se nabave te bosanske kartice? Tarifa koju si naveo meni bi baš odgovarala, imam dosta po Bosni da zovem. Lep pozdrav
Ne znam da li neko u SRB prodaje BH sim kartice. Probaj na KP.
 
Nema na KP. A i pitanje je da li može da je aktivira odavde iz rominga, verovatno može, ali ipak nije sigurno...
 
Tako je, nema je na KP, samo hrvatske, madjarske i jos poneke inostrane. Ali bosanskih nema.
 
Ako se ne varam, u Bosni se na mesecnom nivou placa 1 KM kao naknada za koriscenje mobilne mreze.
 
ista fora vazi i kod eronet mvno hallo da slagalica paketi tj tamo komplet vaze za zapadni balkan.
Pozdrav
 
Ako hocete da dobijete bilo koju info,koritstite društvene mreze za sva 3 operatera u Cg. U roku od pola sata odgovore(one i mtel 100% siguran,telekom ne znam)
Pripaid dopuna je najmanja 4e,s tim da roku od 60 dana taj iznos ne potrosite,taj iznos ce resetotovati i biti 0.
Dobra je stvar sto imate pakete po zakonu od 0e,bez ikakvih benifita tj koliko potrosite poziva i sms ,toliko ce te platiti. Internet nije uključen u uslugu i ovom paketu se ne koristi.
 
BH Telekom ima opciju da kupite esim i ako ste u inostranstvu. Ne znam da li se može i aktivirati u inostranstvu, probaću uskoro.
 
BH Telekom ima opciju da kupite esim i ako ste u inostranstvu. Ne znam da li se može i aktivirati u inostranstvu, probaću uskoro.
Да, али је прескупо. Готово да се и не исплати.
 
U CG već godinama ne postoje "neregistrovane" kartice. Registracija se obavlja lako, bukvalno na licu mjesta. Na primjer, kupite je na trafici i tu se ispuni jedan formular sa osnovnim podacima. I to je to. Tačno da je minimalna dopuna 4 eur. Ali neki operateri kao na primjer ONE (bivši telenor) , iz njihove aplikacije dozvoljavaju dopunu i sa 2 eur. Takodje Telekom CG ima prepaid Esim koji kosta 10 eur. Pa pogledajte i tu soluciju kome odgovara.

 
Edit: Pogrešan link sam dao u prošlom postu. Ovo je pravi link, i u pitanju je turistički prepaid paket. Kad odaberere koji paket želite, u sledećem koraku vam nudi opciju Esima. I to sve u 5G gdje ima signala.
 
U CG već godinama ne postoje "neregistrovane" kartice. Registracija se obavlja lako, bukvalno na licu mjesta. Na primjer, kupite je na trafici i tu se ispuni jedan formular sa osnovnim podacima. I to je to. Tačno da je minimalna dopuna 4 eur. Ali neki operateri kao na primjer ONE (bivši telenor) , iz njihove aplikacije dozvoljavaju dopunu i sa 2 eur. Takodje Telekom CG ima prepaid Esim koji kosta 10 eur. Pa pogledajte i tu soluciju kome odgovara.

To skupo meni ovih mojih 6,5GB sasvim dovoljno , valjda necemo da visimo non stop na net
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-06-02_08-37-05-143.jpg
    viber_slika_2023-06-02_08-37-05-143.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 29
To skupo meni ovih mojih 6,5GB sasvim dovoljno , valjda necemo da visimo non stop na net
Slažem se da je sasvim dovoljno. Ali @Toshiro Mifune je pitao za najpovoljniji način kako da razgovara sa CG brojem klasičnim pozivom. Ne Viber ili Whatsapp. Sa ovim gore što sam postavio, dobio bi ujedno i CG broj , pa bi mogao da zove iz roaminga,ili njega da zovu iz CG dok je u roamingu.
 
Hvala svima na odgovorima. Istražio sve i najpovoljnije je ovo što je još na početku rekao synn - bosanka prepaid kartica Eroneta:
https://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/hej-ukljuci-se-s44 (prva sleva, sa brkovima)

Na kartici je inicijalno 4KM, možete odmah da kupite neki mesečni prepaid plan Slagalica:
https://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/hej-slagalica-s46 Ja sam recimo uzeo za probu 30 min. priče za 3KM. To je 30 min. u nacionalnom saobraćaju u BiH. Kad izađete iz zemlje, odnosno iz BiH, tarifira se kao roming, a kako su sada pozivi iz rominga izjednaceni sa nacionalnim saobraćajem, to je 30 min. za pozive ka CG, BiH, Makedoniji, Albaniji i Srbiji. Dakle, posto sam ja stalno u Srbiji, tj. u romingu, skida mi od tih 30 min. Svejedno je da li zovem iz Cg Albaniju ili iz Makedonije Srbiju ili bilo koja druga kombinacija, za sve je isto. Jedini izuzetak je naravno, ako bih iz BiH zvao CG, Srbiju, Makedoniju - onda kartica ne bi bila u romingu, vec u matičnoj zemlji i ti pozivi bi se tarifirali kao međunarodni.

Sve u svemu, za 3KM, ili 180 din. dobijate pola sata priče, što je oko 6 din/min, što je skroz ok. A može i još povoljnije, recimo 80 min. je 5KM ili 300 din, znači 3.75 din/min.

Ima i jedna kvaka, glupa, ali može se zaobići. Kad dopunite kredit na kartici, postoji vremenski period za koji se kredit mora iskoristiti, recimo za dopune od 2-4KM taj period je 7 dana (https://www.hteronet.ba/korisnicka-podrska/koje-je-vrijeme-uporabe-bona-c72) Ja sam mislio da se to odnosi bukvalno na potrošnju kredita sa računa - recimo, ako sam dopunio kredit za 3KM, trebalo bi da u roku od 7 dana nešto uradim sa tim kreditom ili on propada. I to je ok. U roku od 3 dana kupio sam mesečni plan od 30 min. razgovora i tako potrošio tih 3KM kredita. Mislio sam da sam tako ispunio uslov pošto sam potrošio kredit u predviđenom roku od 7 dana na kupovinu mesecnog plana. Međutim, tih 7 dana ograničenja se ne odnosi samo na to da potrošite te 3KM na neki mesečni plan, već i taj mesečni plan važi samo tih 7 dana, posle toga kartica je neaktivna i mogu se samo primati pozivi. Debilana, ako mi kredit važi 7 dana, zašto onda uopšte dopuštaju kupovinu mesečnog plana za taj iznos kredita?!? Ali nebitno, rešenje je dopuniti odmah kredit sa minimum 10KM, onda je rok važenja 90 dana. Onda se od tih 10KM kupi mesecni plan od 30 min. (3KM) ili 80 min. (5KM) ili šta god, Kad istekne mesec, ponovo aktivirate mesecni plan i tako 3 meseca, kad se kredit opet dopuni. Kartica vazi bez prekida svih 90 dana.

Generalno, sa cenom od 3.75 din./min., ovo je jeftinije i od prepaid ponuda naših operatera, čak i od njihovih mesečnih planova, da ne pričam o cenama van mesečnih planova, gde je minut 10-ak i više din. Kupi se ova kartica i zove se po Srbiji bez problema.

Meni su dosad naplatili samo jednom održavanje mreže od 1KM. Registracija se može obaviti online i potrebna je za dopunu kredita, koja se takođe može obaviti online bez provizije:
 
Poslednja izmena:
Održavanje mreže od 1KM je mesecno. Skinu ti mesecno 1KM sa racuna. To je nesto novo...
Nakon isteka tih 90 dana od dopune, kredit ti ne propadne jos 120 dana, ali ne mozes da zoves a da primas pozive mozes ali samo u BiH a ne i u romingu.

Kako si nabavio Eronet karticu?
 
Održavanje mreže od 1KM je mesecno. Skinu ti mesecno 1KM sa racuna. To je nesto novo...
Nakon isteka tih 90 dana od dopune, kredit ti ne propadne jos 120 dana, ali ne mozes da zoves a da primas pozive mozes ali samo u BiH a ne i u romingu.

Kako si nabavio Eronet karticu?
kupi se na kiosku.Imam i ja hallo kupio kad sam bio u bih pa mi ostalo.
 
Kako si nabavio Eronet karticu?
Donela mi komšinka, studira medicinu u Foči. :):rolleyes: Inače, nije je baš lako nabaviti u RS, osim recimo, u Banjaluci. U Federaciji uglavnom ima, ona je kupila u Goraždu na pumpi kad se vraćala kući. To je u stvari kartica hrvatskog telekoma/pošte i koristi je većinom to stanovništvo koje gravitira oko Mostara., u ostatku BiH se prodaje tek reda radi. Btw, Eronet je najgora mreža u BiH, ali eto - ima i dobrih stvari.
 
Hvala svima na odgovorima. Istražio sve i najpovoljnije je ovo što je još na početku rekao synn - bosanka prepaid kartica Eroneta:
https://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/hej-ukljuci-se-s44 (prva sleva, sa brkovima)

Na kartici je inicijalno 4KM, možete odmah da kupite neki mesečni prepaid plan Slagalica:
https://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/hej-slagalica-s46 Ja sam recimo uzeo za probu 30 min. priče za 3KM. To je 30 min. u nacionalnom saobraćaju u BiH. Kad izađete iz zemlje, odnosno iz BiH, tarifira se kao roming, a kako su sada pozivi iz rominga izjednaceni sa nacionalnim saobraćajem, to je 30 min. za pozive ka CG, BiH, Makedoniji, Albaniji i Srbiji. Dakle, posto sam ja stalno u Srbiji, tj. u romingu, skida mi od tih 30 min. Svejedno je da li zovem iz Cg Albaniju ili iz Makedonije Srbiju ili bilo koja druga kombinacija, za sve je isto. Jedini izuzetak je naravno, ako bih iz BiH zvao CG, Srbiju, Makedoniju - onda kartica ne bi bila u romingu, vec u matičnoj zemlji i ti pozivi bi se tarifirali kao međunarodni.

Sve u svemu, za 3KM, ili 180 din. dobijate pola sata priče, što je oko 6 din/min, što je skroz ok. A može i još povoljnije, recimo 80 min. je 5KM ili 300 din, znači 3.75 din/min.

Ima i jedna kvaka, glupa, ali može se zaobići. Kad dopunite kredit na kartici, postoji vremenski period za koji se kredit mora iskoristiti, recimo za dopune od 2-4KM taj period je 7 dana (https://www.hteronet.ba/korisnicka-podrska/koje-je-vrijeme-uporabe-bona-c72) Ja sam mislio da se to odnosi bukvalno na potrošnju kredita sa računa - recimo, ako sam dopunio kredit za 3KM, trebalo bi da u roku od 7 dana nešto uradim sa tim kreditom ili on propada. I to je ok. U roku od 3 dana kupio sam mesečni plan od 30 min. razgovora i tako potrošio tih 3KM kredita. Mislio sam da sam tako ispunio uslov pošto sam potrošio kredit u predviđenom roku od 7 dana na kupovinu mesecnog plana. Međutim, tih 7 dana ograničenja se ne odnosi samo na to da potrošite te 3KM na neki mesečni plan, već i taj mesečni plan važi samo tih 7 dana, posle toga kartica je neaktivna i mogu se samo primati pozivi. Debilana, ako mi kredit važi 7 dana, zašto onda uopšte dopuštaju kupovinu mesečnog plana za taj iznos kredita?!? Ali nebitno, rešenje je dopuniti odmah kredit sa minimum 10KM, onda je rok važenja 90 dana. Onda se od tih 10KM kupi mesecni plan od 30 min. (3KM) ili 80 min. (5KM) ili šta god, Kad istekne mesec, ponovo aktivirate mesecni plan i tako 3 meseca, kad se kredit opet dopuni. Kartica vazi bez prekida svih 90 dana.

Generalno, sa cenom od 3.75 din./min., ovo je jeftinije i od prepaid ponuda naših operatera, čak i od njihovih mesečnih planova, da ne pričam o cenama van mesečnih planova, gde je minut 10-ak i više din. Kupi se ova kartica i zove se po Srbiji bez problema.

Meni su dosad naplatili samo jednom održavanje mreže od 1KM. Registracija se može obaviti online i potrebna je za dopunu kredita, koja se takođe može obaviti online bez provizije:
Pitanje koliko dugo mozes da koristis karticu samo u Srbiju , Svi imaju neki limit koriscenja kartice u roming
Donela mi komšinka, studira medicinu u Foči. :):rolleyes: Inače, nije je baš lako nabaviti u RS, osim recimo, u Banjaluci. U Federaciji uglavnom ima, ona je kupila u Goraždu na pumpi kad se vraćala kući. To je u stvari kartica hrvatskog telekoma/pošte i koristi je većinom to stanovništvo koje gravitira oko Mostara., u ostatku BiH se prodaje tek reda radi. Btw, Eronet je najgora mreža u BiH, ali eto - ima i dobrih stvari.
Proveri ti to koliko mozes da koristis dugo
 

Prilozi

  • Screenshot_16.png
    Screenshot_16.png
    38.1 KB · Pregleda: 21
Nemaju vremenski limit, može beskonačno, synn je koristi odavno. Važno je samo da se poštuje ona politika "pravednog korišćenja" ili kako je već zovu, da ne pričaš mesečno 10-15 sati u romingu. Meni je mesečno dovoljno oko 90 min. i manje, tako da se držim ispod radara. :cool:
 
Ja je koristim vec 2 godine... 2x godisnje odem u Bih na 3-4 dana, malo je tamo koristim i to je to...
Jos uvek radi.
Ali ja pricam manje od 90 minutra mesecno... mozda 20-tak plafon, pa ni ne uzimam paket nago zovem onako. Trosim kredit... Nakupilo se krede... Trenutno imam 120KM kredita na njoj.
 
Da li ima gde popis lokacija gde se može kupiti Eronet kartica? Idem za par dana do Bijeljine, da li tu ima?
 
Nazad
Vrh Dno