Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

port forwarding opcija je prisutna i kada se logujes sa telekom/telekom nalogom
Nisam znao za tu sifru :oops:

OK radi, i stari port forward rule je tu, ali port mi zatvoren kada proverim (nisam proveravao dugo bio), znam da je radilo sigurno to ranije tj. da je bio otvoren, mozda se nesto poremetilo nakon migracije.
Istrazicu u cemu je fora, u svakom slucaju puno hvala (y)

Edit: otvoren je port nego sam zaboravio na vpn, sa njim je zatvoren
 
Poslednja izmena:
Znao sam pa zato tebi i meni radi stara sifra. Mislis box3 paket, ja imam taj ont od 2018 kad sam dobio optiku pre 6 godina ja u oktobru pretprosle obnovio s tim sto sam ja dobio box4 plavi po ceni box3 pa mi smesno koliko malo placam a sad cekam jos 5 mes da mi istekne ova UO pa da uzmem idp broj pa da uzmem zlatni kojeg cu placati onda manje nego sad ovaj plavi a imacu sve na max, sto mi realno ni ne treba ali hocu zbog brzine 1000/500 umesto 600/300.
O mene se bas nisu ovajdili za ovih 14 god koliko sam kod njih ako se secam dobro jos iz doba adsl 64kb🤣
Da, imam box3 max.
 
Koje sada rutere dele za optiku i koji je najbolje uzeti pri produženju ugovora . Imam ovaj Q2 četiri godine i vreme je za zamenu kao i stb bokseva
Hvala
 
Preko kog linka se proverava da li na adresi u Beogradu/Žarkovo ima uslova za optiku, sada je ugovor Box3 na bakru i bez interneta (start tv + fixni + 1mobilni) istekao, a ne nude ništa za produženje kao ni za prelazak na Box4 uz optiku.
 
MTS sam poslao upit u vezi priključenja na optičku infrastrukturu negde u Februaru.

15.02.2024. dobijem email da su upit prosledili nadležnim kolegama, od tog dana ni zuc od njih.

Odustao od dobijanja informcije od njih.
 
Vrište proveru dostupnosti preko adrese. Ja tu dobijam da ima uslova, a kada radim proveru preko fiksne linije dobijam odgovor da je potrebna dodatna provera.
 
Nisu, zalio sam se na cenu, ostavili mi staru, inace sam max3 paket, sem cene i nemaju sta da migriraju u mom slucaju :LOL: Imam taj modem od 2020 godine, u oktobru prosle godine sam produzio ugovor, 24 meseca po 50%
I dalje važi da daju 50% popusta tokom ugovorne obaveze, ako vam je istekao ugovor i tražite im IDP kod.
 
Ne snalazim se baš najbolje na MTS sajtu, a hteo bi da saznam koliko košta najjeftiniji net preko optike. U zgradi je uvedena optika ali ne znam nikog ko koristi samo net.
 
Selim Box4 paket na novu adresu, opitka je u pitanju. Ne moze da se prenese stara oprema nego mora sve novo, a staru vracam kad instaliraju novu na novoj adresi.

To mi je veliko problem jer ako sad nemam admin pristup ruteru ne mogu da ga prebacim u bridge mode i da koristim svoj ASUS ruter gde mi je podignut kucni VPN server.
 
Pa prebaciće ti oni, za to ne prave problem, samo im napomeni da ti to treba.
 
Ne šalju nikakve pppoe podatke samo uključuju bridge mode sa njihove strane. Pppoe podatke valjda već imaš. Ako nemaš onda možeš ih izvući i iz novog rutera tako što mu izvadis optički kabl pa uradiš fabrički reset. Onda će admin šifra biti tizsltonpk i možeš pratiti ostatak mog videa
 
Nazad
Vrh Dno