Šta je novo?

Monitori sa QD-OLED panelima

Polako tek su izasli....sacekacemo jos :D
 
Kod madjara ima jedan MSI 32 240hz 1650 evra...ala rokanja za sad AW pristupacan i realan sa cenom....
 
Suviše je kompromisa za pare koje traže. Ali s obzirom da MicroLED monitori neće na tržište bar još pet godina, to je što je...
 
Samo Dell, pod nadom da ce da bude ok cena kod nas. Ali tipujem 200K, kad UW model od 800e kosta 170K vec neko vreme...
 
Meni je neverovatno da LG OLED TV bolje prikazuje text od ovih QD OLED monitora a oni traže više para, za uređaje koji imaju brže osvežavanje i sve ostalo lošije u odnosu na TV...
 
Zato cekam C4 u radnjama, da ga vidim uzivo.
 
Imam pitanje za iskusne oledovce. Bas sam se nalozio da kupim lg c3 42" kao monitor, ali me muci taj burn-in. Ne bih da dam tolike pare pa da zazalim za par godina. Zanima me kolika je sansa da se to desi, a i ako se desi koliko je to primetno? Hvala.
 
Ako ti brajtnes nije na 100 i ne gledas po ceo dan u statican sadrzaj - jako male.
 
Imam pitanje za iskusne oledovce. Bas sam se nalozio da kupim lg c3 42" kao monitor, ali me muci taj burn-in. Ne bih da dam tolike pare pa da zazalim za par godina. Zanima me kolika je sansa da se to desi, a i ako se desi koliko je to primetno? Hvala.
Imam taj TV kao monitor, uzeo nov kod madjara pre mesec dana. Ja sam zadovoljan kako se ponasa, burn in ne bih rekao da je problem ako ga koristis za gejming, gledanje full screen sadrzaja itd.
Ako ga koristis za neki statican kontent po vise sati dnevno na max osvetljenju onda ces verovatno burn in primetiti vec posle godinu, godinu i po mada i to nije toliko strasno i primetno.
U svakom slucaju ako odradis par stvari kao npr automatsko sakrivanja task bara, uklanjanje desktop ikonica i stavis da ti se menja wallpaper na svkaih recimo 5-10-15 minuta i resio si vecinu potencijalnih problema.
Imas ljudi na redditu koji nemaju burn in na svojim starim LG OLED televizorima i posle 15.000 sati. Tako da stvarno male sanse za burn in pogotovo na ovim novijim modelima koji imaju pixel shift, pixel cleaning tehnologije.
Ja nikad nisam imao problem sa burn in-om na bilo kom displeju jer sam svestan sta treba a sta ne treba raditi.
Ja sam planirao da menjam svoj C3 42 za S95C 55inca jer sam renovirao sobu i imam sada mnogo vise prostora do monitora.
Ako si zainteresovan javi se se na PM.
 
Imam pitanje za iskusne oledovce. Bas sam se nalozio da kupim lg c3 42" kao monitor, ali me muci taj burn-in. Ne bih da dam tolike pare pa da zazalim za par godina. Zanima me kolika je sansa da se to desi, a i ako se desi koliko je to primetno? Hvala.
Ako radiš u softveru tipa corel draw, photoshop... gde su alati statički sigurno u roku 1god ćeš imati burn in. Iz tog razloga sam uzeo IPS panel.
 
Nazad
Vrh Dno