Šta je novo?

Max Payne 2 i SB Live zvucne kartice.

GoranM

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
8,765
Poena
925
Problem je "deformisan" zvuk u doticnoj igri. Kartica je na 5.1 zvucnicima, procitao sam readme.txt i pokusao sve sto "preporucuju" da se uradi kada se koristi 5.1 ranije sam igrao ovu igru ( pre jedno 6-7 meseci, mozda i vise...) sa isto Live 5.1 zvucnom i stereo varijanta zvucnika. Tada je isto bilo problema ali tipa da su dijalozi nekada ( mislim na one delove kad se protivnici dovikuju medjusobno i razgovaraju) bili "tanjusni" i ubrzani, kao Paja Patak :)
Sad sam vec ispizdeo od ovoga Live SHIT-a, koje je sto se tice drajvera stalno u nekom problemu, pa njima nije dosta ni 5 godina da dovedu drajvere u red, a zvucna kosta kao najjeftinije maticne ploce za AMD. Smesno kad nebi bilo zalosno. Razmisljao sam i o Audigy 2 kartici ali sam odustao. Ima problema kada je PCI magistrala preko 36 MHz!!! :smash: stvarno nisu normalni, pa pre 10 godina su jos 486 racunari imali PCI na 40 MHZ!!! Mislim da je vec vreme da sve kartice i svi RAID kontroleri "prebole" ovu bolest ili neka se "ciste" sa trzista jer su stvarno nijhovi inzenjeri smesni, da nekazem nazadni kad ne mogu da rese da komponenta ako treba trpi i 50MHz PCI, pa ovo je 2004 ne 1994!!!
Ako neko zna koje drajvere za Live! da probam neka da link za download, nemojte da me upucujete na www.creative.com jer sam to mogao i sam da uradim. Treba mi neko ko je resio ovaj problem, dakle konkretan link ka downloadu doticnih. OS je winXP SP1.
P.S. i Colin 3 je imao svojih momenata, mislim da je bilo cak i ovde rasprave, kao neka zakrpa za igru??? Strasno! radi na budjavom AC 97 sve a na Live! stalno neka sr*nja! :wall:
HELP!!!
 
koliko se secam ima zakrpa za Creative zucne karte, ali se ipak ne secam dobro :D

nego i ja sam imao isti problem sa TBS montego II i Audigy 2 kartama, TBS nikako nisam mogao da namestim da radi ali Audigy jesam tako sto sam pogasio sve opcije za HW akceleraciju zvuka u igri i u -control panelu- u -sounds and audio device- setovao hardversku akceleraciju na basic...
 
Nisam imao problema sa Live 1024 player.
 
Imao sam sličan problem sa Audigyjem. Neki zvuci (npr. pucanje i sl.) se jednostavno ili nisu čuli ili su se čuli kao iz bureta. Fora je bila da je trebalo iz surround mixera staviti EAX na none. Pokušaj to...
 
Grdowsky je napisao(la):
Imao sam sličan problem sa Audigyjem. Neki zvuci (npr. pucanje i sl.) se jednostavno ili nisu čuli ili su se čuli kao iz bureta. Fora je bila da je trebalo iz surround mixera staviti EAX na none. Pokušaj to...
Pa EAX sam iskljucio, ali ne vredi... 5.1 je aktivan, a HW acceleration necu da iskljucujem iz control panela, ako ni 5.1 raspored zvucnika. Pogledacu da li postoji zakrpa za igru, ali bih zamolio one kojima radi sve OK sa Live kartom, a ne koriste drajvere sa CD-a koji se dobijaju sa njom ( ja sam isprobao jedno 3-4 razli9cita), da daju link ka drajverima koje koriste pa da ih lepo skinem.
 
Ja sam imao slican problem sa maxom pre jedno 6-7 meseci.To je ujedno bio i razlog zbog koga nikada nisam zavrsio ovu igru.Problem je bio prilikom dovikivanja protivnika ili koriscenja bullet time-a(cuje se neko odvratno pucketanje).Nazalost problem nikada nisam resio jer i kada se hw akceleracija smanji na basic neki problemi ostanu.Drajvere sa sajta nisam skinuo zato sto sam bio samo par podverzija od najnovijeg a 26mb nije malo za modem.Inace slican problem sam imao sa bg1 i bg2 kada ukljucim enviremental sound odzivi likova se cuju kao iz bureta.
 
GoranM je napisao(la):
Pa EAX sam iskljucio, ali ne vredi... 5.1 je aktivan, a HW acceleration necu da iskljucujem iz control panela, ako ni 5.1 raspored zvucnika. Pogledacu da li postoji zakrpa za igru, ali bih zamolio one kojima radi sve OK sa Live kartom, a ne koriste drajvere sa CD-a koji se dobijaju sa njom ( ja sam isprobao jedno 3-4 razli9cita), da daju link ka drajverima koje koriste pa da ih lepo skinem.

neces resiti problem dok ne ugasis hw akceleraciju u kontrol panelu...

ja sam na kraju igru zavrsio na AC97 zvuku :D
 
Nazad
Vrh Dno