Šta je novo?

Master of Orion III U RADNJAMA!!!

Judge

Čuven
Učlanjen(a)
11.11.2002
Poruke
265
Poena
619
Ne znam za kolko ce doci kod nas...ne verujem da je jos uvek ima....
al u svakom slucaju konacno posle 7(valjda) godina....:D
 
MOO3 stigao danas u Exit a sutra u prodaji.
Btw stigao je i Freelancer
cheers
 
ssteva je napisao(la):
MOO3 stigao danas u Exit a sutra u prodaji.
Btw stigao je i Freelancer
cheers

Istina, bio sam danas u Exitu i rezervisao sam kopiju za sutra.

Ijaoooo ....

:boom: :boom: :boom:
 
Do jaja........ :mig:
 
Btw, u iscekivanju kupovine, nece biti na odmet da svratite i do www.orionsector.com, zvanicnog sajta fan-club-a MOO3.

Preporucujem download user-made flagova, tj. zastava za vasu buducu imperiju. Ima ih zaista interesantnih. :)
 
ssteva je napisao(la):
Btw stigao je i Freelancer
cheers

TOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!:boom: :boom: :boom:
 
Ne znam da li se neko seca igre "ELITE" na Amigi pre jedno sto godina ,ali
interesuje me da li je Freelancer nesto slicno tome ili ne, ako jeste onda :beat:

Sto se MOO3 tice nadam se da nece previse da smara...
 
...
Erhm ...
Pre par sati sam doneo MOO III i instalirao ga i ... pa, mogu da kazem da vlasnici Ti 4200 i 19"+ monitora bas i nece bas da skoce kroz prozor od silne neopisive srece ...

Igra nema mogucnost menjanja rezolucije tako da smo za sada osudjeni na 800*600*16. Ima fora za menjanje fontova, koga bude zanimalo, neka pita.

Za sada kapiram da je igra vise tekstualna nego graficka tako da ...

Hm ...

Bas me zanimaju utisci ostalih.
 
Z L I je napisao(la):
Ne znam da li se neko seca igre "ELITE" na Amigi pre jedno sto godina ,ali
interesuje me da li je Freelancer nesto slicno tome ili ne, ako jeste onda :beat:

Sto se MOO3 tice nadam se da nece previse da smara...
Ima ljudi koji se secaju Elite sa BBC Acorna ,)
Freelancer jeste slican Eliti ali jos vise lici na Privateer-a.
Igra je cisto loodilo, iako je grafika malo skromnija o odnosu na ostale nove igre. Meni ide glatko sa Radeonom 32 DDR u 1024*768.
MOO3 na prvi pogled deluje kompleksno. Pravi izazov ;)
 
Judge je napisao(la):
...
Erhm ...
Pre par sati sam doneo MOO III i instalirao ga i ... pa, mogu da kazem da vlasnici Ti 4200 i 19"+ monitora bas i nece bas da skoce kroz prozor od silne neopisive srece ...

Igra nema mogucnost menjanja rezolucije tako da smo za sada osudjeni na 800*600*16. Ima fora za menjanje fontova, koga bude zanimalo, neka pita.

Za sada kapiram da je igra vise tekstualna nego graficka tako da ...

Hm ...

Bas me zanimaju utisci ostalih.

NEMOJ DA ME PLASIS!!!!
 
Nesto nisam video da je zvanicno pusten "Freelancer" ... da nije ono sto prodaju u Exitu neka Beta ili DEmo verzija... Isto vazi i za ostale igre prvo proverite koja je verzija i sl. jer ovi iz Exita znaju da podvale...
 
Z L I je napisao(la):
Nesto nisam video da je zvanicno pusten "Freelancer" ... da nije ono sto prodaju u Exitu neka Beta ili DEmo verzija... Isto vazi i za ostale igre prvo proverite koja je verzija i sl. jer ovi iz Exita znaju da podvale...
Freelancer je gold vec neko vreme.
 
Judge je napisao(la):
...
Erhm ...
Pre par sati sam doneo MOO III i instalirao ga i ... pa, mogu da kazem da vlasnici Ti 4200 i 19"+ monitora bas i nece bas da skoce kroz prozor od silne neopisive srece ...

Igra nema mogucnost menjanja rezolucije tako da smo za sada osudjeni na 800*600*16. Ima fora za menjanje fontova, koga bude zanimalo, neka pita.

Za sada kapiram da je igra vise tekstualna nego graficka tako da ...

Hm ...

Bas me zanimaju utisci ostalih.
Da, na 19" ume da bude bas zamorno, pocele su da me bole oci posle par sati :(
Videcemo, jos uvek pokusavam da razumem sve one podatke i slicice, moram da priznam da nije bas preterano intuitivno na prvi pogled (fale mi one cikice i epruvetice). Na forumu kazu da negde oko 30-og sata igranja dodje do sazivljavanja sa interfejsom... videcemo.
Jedan savet: NE pokusavajte da radite micromanagement u pocetku, samo cete se isfrustrirati.
 
Dandy je napisao(la):
Da, na 19" ume da bude bas zamorno, pocele su da me bole oci posle par sati :(
Videcemo, jos uvek pokusavam da razumem sve one podatke i slicice, moram da priznam da nije bas preterano intuitivno na prvi pogled (fale mi one cikice i epruvetice). Na forumu kazu da negde oko 30-og sata igranja dodje do sazivljavanja sa interfejsom... videcemo.
Jedan savet: NE pokusavajte da radite micromanagement u pocetku, samo cete se isfrustrirati.

Pa, ovako ... nakon prve noci igranja uspeo sam da mi se maticna planeta pobuni i otcepi ... :cuss:

Salu na stranu, oni koji ocekuju cudo od grafike ostace razocarani posto iste jednostavno ... nema (ne znam kako izgleda screen za tucu izmedju flota, tako da ostavljam razumnu rezervu).

Oni koji su za pravi, sveoubhvatni strateski izazov, neka pozure po kopiju i oproste se od korporealnog sveta posto je ovo najdublja strateska igra koju sam do sada video, a verujte mi, dugo ih gledam. :)

Dakle, ovako sturi pocetni utisci vode ka jednom: igra ce dobro ici i na low end masinama (dzabe sam investirao u grdan hardver), learning curve je DUGACAK, tako da ne ocekujte otpocinjanje normalne partije barem 7 (i slovima, sedam) dana od instalacije, OBAVEZNO odstampajte Manual koji se nalazi na disku 2 u .pdf formatu i dobro ga procitajte, OBAVEZNO odstampajte readme.txt i naucite ga napamet.

Testing machine:
- XP 2000+ T-bred A
- 512Mb Kingston 333Mhz
- Siluro Ti 4200, 64Mb

p.s. Pozdrav za 4SSF MoD-a od njegovog bivseg MoC-a cheers
 
Igrao sam jos malo i stvari pocinju sve vise da dobijaju smisao. Vidim da cu se uskoro upecati skroz :)
 
Kod KONJA!:p
 
I ja ga nabavio pa cu sesti veceras da ga cepam!Pa cemo da vidimo....
 
kako se u exitu sada naruchuju diskovi? dash pare pa dodjesh sutra ili uzmesh odmah kao i pre?
 
E poshto nisam igrao starije delove, jel bi mrzelo nekoga da ukratko ispricha o chemu se radi i tako to :)

Mada, vidim da je Judge igra tako da verovatno ima neke slichnosti sa Planetarionom ,)

aj nek neko otkuca neshto malo, chisto da vidim da li da kupim ili ne...
 
G!!! je napisao(la):
kako se u exitu sada naruchuju diskovi? dash pare pa dodjesh sutra ili uzmesh odmah kao i pre?

U momentu kada sam se raspitivao za igru, master je tek stigao tako da sam unapred dao kintu i sutra dosao po diskove. Ne znam kako je sada.
 
Misha je napisao(la):
E poshto nisam igrao starije delove, jel bi mrzelo nekoga da ukratko ispricha o chemu se radi i tako to :)

Mada, vidim da je Judge igra tako da verovatno ima neke slichnosti sa Planetarionom ,)

aj nek neko otkuca neshto malo, chisto da vidim da li da kupim ili ne...

Pozdrav covek.

Igra je klasicna 4X strategija (explore, expand, exploit, exterminate, ako sam ih dobro pobrojao). Ima dosta slicnosti sa PA, ali je isti samo bleda MP senka ovakvih slozenih strategija.

Vise info na moo3.quicksilver.com, www.ina-community.com pa onda MOO3, ili www.apolyton.net.

U svakom slucaju preporucujem da je probas.
 
Nisam odusevljen mnogo mi je komplikovano!:( Nadao sam se da ce to mnogo lepse biti.....toliko sam cekao a sad uopste nemam zelju da stavim MOO3 u kompjuter!Pre cu da stavim MOO2!
 
Cvele je napisao(la):
Nisam odusevljen mnogo mi je komplikovano!:( Nadao sam se da ce to mnogo lepse biti.....toliko sam cekao a sad uopste nemam zelju da stavim MOO3 u kompjuter!Pre cu da stavim MOO2!

Evo, izgurao sam 120-ti turn i malo je bolje. Kliknuo je "one more turn" sindrom, iako ne one jacine kada igram napr. Civ.

Savet: razmisljajte i planirajte globalno, ne lokalno.

Ako ni to nije dovoljno da spreci deinstalaciju, onda je sledeci datum za stratege 25-ti mart kada izlazi Galactic Civilizations. Vise info na www.galciv.com
 
Judge je napisao(la):
U momentu kada sam se raspitivao za igru, master je tek stigao tako da sam unapred dao kintu i sutra dosao po diskove. Ne znam kako je sada.

hvala:wave;

chek zar si ti sudija sa planetariona? :) ziv bio...
 
Ne znam da li neko zna za ovu zanimljivost.Dakle razlog kasnjenja MOO3 je upravo kompleksnost same igre.Naime u pocetku u igri je postojalo vise od 60 razlicitih ekrana tako da su izdavaci zavrsni proizvod srezali za nekih 20 ekrana sto je i bio razlog kasnjenja.
 
G!!! je napisao(la):
hvala:wave;

chek zar si ti sudija sa planetariona? :) ziv bio...

Yup, taj sam ... :)

Elem, poceo sam drugu partiju kao Human, nista extra settings, easy level, cetiri civilizacije. Poceo sam da kapiram sta igra hoce od mene i koje su mogucnosti, tako da sve izgleda mnogo bolje.

Dakle, igra nije za zaljubljivanje na prvi pogled, ali u svakom slucaju ima materijala i strateske dubine. Sve manje mi smeta katastrofa od grafike (barem na mojoj 19-ci), tako da nastavljam dalje.

Ostalima puno srece. cheers
 
Nazad
Vrh Dno