Šta je novo?

MAME - problem

Učlanjen(a)
28.11.2005
Poruke
49
Poena
304
imam verziju 0.90u1 , skine rom-ove sa interneta , i od 20 romova mogu da uchitam 7........ostale ne vidi!
da li neko zna u chemu je problem?


ili kako da nateram program da ih prepozna...
a,da:
skinuo sam i najnoviju ver.(1.02u1), ali ni on nece da se pokrene...
 
Romovi za razlicite verzije se cesto razlikuju usled promena u nacinu emulacije, tako da mozda mozes da probas sa starijom verzijom ili da skines te romove ponovo, ali prilagodjene za noviju verziju.
 
U oviru command-line verzije Mame-a imaš romlist fajl u kome je spisak svih trenutno podržanih romova sa njihovim kodnim imenima. Znači prvo proveri tu da li se zove pravilno. Ako se zove, onda u Mame32 imaš komandu File > Audit All Roms koja proverava da li su svi prisutni fajlovi tu. Ako neće ni tako, onda startuj igru iz komandne linije naredbom mame(32) imeigre. Ako neće ni tako, pokušaj sa starijom verzijom. O kojim se romovima radi? Ako su 3D igre, za njih je potreban Zinc...
 
Da ne otvaram novu temu. Skinuo sam preko offline downloada romove za MAME emulator ali problem je u tome sto ne znam koje su to igre nego samo pise broj rom fajla npr. 241-c1.bin. Mogu li gdje da nadjem za koju je igru ovaj rom?
 
Nazad
Vrh Dno