Šta je novo?

MAME instalacija ?

IvanziLLa

Čuven
Učlanjen(a)
11.02.2004
Poruke
319
Poena
620
Pozdrav ...
Nabavio sam CD sa starim igricama za PC. Ali imam problema sa instalacijom odnosno sa "otkljucavanjem" igrica .E sad to se zove MAME aka Multiple Arcade Machine Emulator for Win32. Jel imao ko iskustva sa ovim ili neko ima neku ideju kako da ga pokrenem...?! :wall:


Unapred Zahvalan
Tane :type:
 
Ako je MAME32, onda je lako: otpakujes (ili iskopiras) negde emulator, negde u opcijama nadjesh gde se podesavaju direktorijumi gde igra trazi romove i upises lokaciju (znaci ako su ti na CD-u koji je F: , upisaces recimo F:\ROMS).

Ako je MAME, onda isto otpakujes negde, potrpas sve romove (koji su obicno u obliku .zip arhive) u 'roms' poddirektorijum, upalis komandni prompt (start > program > accessories > command prompt) i kucas sledece:

CD DiskGdeSiStavioEmulator:\DirektorijumGdeSiStavioEmulator
MAME imeigre

gde je imeigre ime zip arhive bez .zip ekstenzije. recimo, imas cadillacs & dinosaurs koji se nalaze u arhivi dino.zip, onda mame pozoves kao MAME DINO.
vodi racuna da ne smes da menjas imena igara kako hoces. ta imena su strogo definisana, i da bi recimo poterao punishera, on se MORA nalaziti u arhivi punisher.zip.

ako ti jos nesto nije jasno, slobodno pitaj.
 
Poslednja izmena:
MA meni lave neide nikako,sve sam uradio kako treba al nece da mi otvori TWON COBRU ja sam dok sam isao u skolu davno nekada u doba comodore 64 prodavao sendvice sto mi mati napravi da bi mogao kupiti zeton za TWIN COBRU ahhaa sad bi je volio imat na PC-u ali mi nikako neide pomozite mi : )))
 
Upravo probao Twin cobra i radi kao podmazano. bacio rom u roms direktorium i sve radi
 
.... neki link? a da sadrzi kadilak i paniser! hvala ... :D

p.s bez emulacije samo klik na ikonicu i pusta se igra.
 
nije to tako tesko naci a da je uskladjeno sa MAME verzijom. Probaj na emuparadise da iskopas sta ti treba.
ako ne uspes mogu da ti posaljem mame verziju i kadilak i paniser rom koji su sigurno kompatibilni

mislim da ti je bolje da probas sa emulacijom.
 
nema druze ne mogu da nadjem skinuo sam 10 verzija i nista...panisera cak nigde i nema a imao sam verziju od oko 4 gb cak nije nije emulacija nego je bas bila ok grafika nego nisam narezao jer mi ne radi cd-rom za dvd niti sam imao fles i sad mogu samo da se slikam...
 
nema druze ne mogu da nadjem skinuo sam 10 verzija i nista...panisera cak nigde i nema a imao sam verziju od oko 4 gb cak nije nije emulacija nego je bas bila ok grafika nego nisam narezao jer mi ne radi cd-rom za dvd niti sam imao fles i sad mogu samo da se slikam...

4gb to je bas veliki fajl, ja sam mislio da trazis The Punisher igru za arkadne automate koja je izasla 1993. Rom za MAME verziju nije veci od 4Mb i koliko se secam sasvim je lepo radila.

Da ti nisi kojim slucajem mislio na Punisher igru iz 2005 koja je izasla za PC ?
 
komplet je bio sa bezbroj igrica mame32 4gb ne samo paniser
 
Ok, jasno. Imam MAME 32 0.103 verziju i punisher i kadilak romove koji provereno rade. Ako hoces mogu ti poslati.
 
Posalji meni

Sent from ass
 
Imam ja negde 30 i nešto giga mame, pokušaću da vidim da li ima torent negde

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno