Šta je novo?

Mafia je skroz OK...

byMaX

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
10.01.2001
Poruke
12,148
Poena
1,019
Nemas pojma, Ashley ... :cool:
 
Matori ljudi, igraju se kao deca, umesto da testiraju 'ardver ko sto im je pos'o :D
 
Da, ali samo OK igra, nista vise, barem meni.
 
Prvi dan je ok, drugi je vec tesko, trulo, bezvezno smaranje...type;
 
Igra je vise od OK, ona je jednostavno fenomenalna !!!

Prva GTA igra koja me je naterala da je temeljno i dugo igram. To sto se navikli na GTA-ov fazon super brzih kola lakog prepucavanja i ostalih gluposti ... vama na stetu. Ja stvarno neznam koja igra ima onakvu atmosferu! Pogotovo nivo kad preko korovova bezite od policije i onda obracun sa gangsterima u crkvi!!!! E oci su mi ispale. A tek fizika i modeli starih kola!. Ma idi :D Programerima i dizajerima svaka cast!
Prica je takodje sam vrh. Mafijaski dozivljaji su uvek bili i ostace najbolje stivo za romane, filmove, serije... pa i igre!
Iskreno se nadam da ce biti neki dodatni cd ili mozda cak i nastavak igre.
 
Pazi, i GTA3 ima svoj smek... Ovo je mnogo realnije.. i fizika i pucnjava... a i grafika je daleko lepsa... Env mapping na kolima.. pa uspeo sam da ga nateram da secka i na R9700!!! :)

(doduse uz 1600x1200 i Aniso 16x... i FSAA SS)
 
MaX jel imaš ti tu igru kod sebe...

P. Cineman
 
MAD_MUzzY je napisao(la):
Igra je vise od OK, ona je jednostavno fenomenalna !!!


Ubedio si me. :)

Probao sam igru i sta da vam kazem..............odrecicu se citavih 90 dinara zbog nje! :p

Malo je takvih igrara. Pogotovo za one koji su gledali kumove ili citali te knjige Marija Puzo-a.
 
Driver i GTA su dovoljni sta ce nam i Mafia--- sami kazete da je gta bolji--- kao milenuijum i 98, milenijum je bolji ali neki koriste i budjavu 98-cu... takav je zivottype;
 
Opet se primas, Gandalfe Sivi. Ima smeka Mafia, mnogo drugacijeg nego napucani GTA... Veruj, samo da imas jaku masinu, i da ga probas u 1280 sa svim detaljima ON... Uhhhh...

Samo nemam sada vremena za igranje...
 
Ljudi pa ovo mi je the happyes day in my life.
Ja pre par minuta prebacio na politiku i bio prewiv mafija sjajna je ja sam gta igrao ceo raspust.
A da li ce je poterati celeron ja 1.1ghz 256rama eagle_ge force 2 mx400 64mb gta mi je radio super
i nakoliko je cd-ova
 
3 cd-a

nemoj da seres tri cd-a
a koliko zauzima kad se instalira
 
d

znaci ipak tri cd-a treba cu da se oprostim od 300dinara.

i jel nije bagovit ko gta3 da nece da loaduje(nevaja crack)

jel radi sasvim ok u xp-u
 
dal' je bagovit sa krekom? otkud znam, zavisi od verzije koju nabavis, ako ih ima vise. meni sve super radi na xp-u
 
Posle instaliranja mafije da li su potrebni cd-ovi za njegovo daje igranje i ako su potrebni koliko svih tri ili samo jedan,dva
 
Niko do sada nije pominjao zahtevnost.Dakle moze li neku da napise optimalnu konfiguraciju za normalno igranje.
 
Platforms: PC CDROM (Windows 98, ME, 2000 or XP)
Release date: OUT NOW
Minimum Hardware Requirements: 500MHz PENTIUM III or AMD Athlon processor, 96 MB of RAM, 16x CD / DVD ROM drive, 1.8 GB of free hard drive space, 16 MB video card with DirectX 8.1 compatible drivers, DirectX 8.1 compatible sound card, keyboard, mouse
Recommended Hardware Requirements: 700+MHz PENTIUM III or AMD Athlon processor, 128+ MB of RAM, 32x CD / DVD ROM drive, 1.8 GB of free hard drive space, 32+ MB video card with DirectX 8.1 compatible drivers, DirectX 8.1 compatible sound card, keyboard, mouse
Developed by: Illusion Softworks
Published by: Gathering of Developers
 
Kako vam uspeva da vas Mafia ne zeza ? Meni se sa Detonatorima 30.82 i pod ME-om i pod XP-om desavaju neka cudna zastajkivanja koja nemaju veze sa time koju rezoluciju i nivo detalja odaberem. Recimo desava mi se da najednom stane i stoji nekih 10-15 sekundi, sto i nije tako malo, pa opet krene bez greske, kao da je u medjuvremenu iscrtavao i kalkulisao nesto...
Dakle kad kazete da vam odlicno ide mislite li i na ovakve probleme sa optimizacijom igre ili cak ni njih nemate ?
Napominjem da je masina Nortvud 1600A iz serije 2400A+ :) a graficka Siluro Ti4200 iz serije Ti4400+ :D tako da problemi verovatno nisu do toga.

I kad sam vec tu da dam svoje misljenje da igra i nije nesto (veoma) posebno. Malo me iritira sto je ogromna i mnogo vremena treba da joj se posveti, a izuzetno me iritira nemogucnost save-a tokom misije cije bi izostajanje po mom misljenju zakonom trebalo zabraniti. To produzava igru za barem 70%.
I steta je sto su vozila izuzetno spora sto ume dodatno da unervozi...ali to su ipak 30-te.
Doduse, kad se oduzmu ovi problemi tehnicke prirode (kojima ja doduse ipak dajem izuzetnu paznju jer sam u stanju da posle 2. ili 3. nerviranja, npr. ndostatkom save-a batalim celu igru) Mafia je jedna sasvim pristojna igra.
Pozdrav,
Brutalni
 
Ma mafia nema nikakvih problema sa nV karticama.. ako imas 3-ku ili 4-ku (DX8.1), svi 21.xx ili noviji Detonatori ce raditi , mada najbolji kvalitet imas sa 40.41 zbog boljeg aniso filtriranja u DX modu...
 
a kako ce raditi sa egle_ge force 2 mx/mx 400 64mb
sa drajverima 29.42
 
byMaX je napisao(la):
Ma mafia nema nikakvih problema sa nV karticama.. ako imas 3-ku ili 4-ku (DX8.1), svi 21.xx ili noviji Detonatori ce raditi , mada najbolji kvalitet imas sa 40.41 zbog boljeg aniso filtriranja u DX modu...

Ma imam GF4...i naprosto u XP-u me s'vremena na vreme zeza na gore opisani nacin. Ali zato u ME-u sve radi perfektno.
I jos jedno pitanje za tebe Max, kad si vec tu : Da li ukljucivati Compressed textures u igrama kad je moguce ? Bas sam gledao kako mafija izgleda kad iz setup-a ukljucim truecolor a kako na compressed. Buljio sam ko blesav u monitor i nisam primetio ni najmanju razliku.
Ili je mozda tajna u arhitekturi GF4-ke pa compressed sad izgledaju isto kao nekompresovane ?
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno