Šta je novo?

macOS 13 Ventura

Koristio sam ga na macOS 12 (prosle godine u martu aprilu, trebao sam neke LK stampati), imam ga i instaliranog na racunaru.. I sinoc probam, i nece pa nece.. kao ne prepoznaje da je spojen citac kartica. Jedino da probam sa nekim drugim citacem mada kad u terminalu odradim proveru sa komandom pcsctest, odradi ocitavanje kartice.
 
Jel neko primetio da se baterija brže troši na ovoj verziji? Meni bukvalno 20-30% brže troši nego na 12 verziji.

M1 Pro.
 
Koristim i ja M1 Pro (14"), na Venturi sam otprilike desetak dana, baterija mi je kao i ranije, nekih 10-12 sati izgura pri normalnom korišćenju.
 
To je do naših slepaca, neverovatno da nisu napravili da čitač lk, čitač saobracajne radi i na drugim sistemima, nego sam za win
 
U zadnjem releasu sredishe proxy settings, konachno, a ko zna kad je bug prijavljen :p
Odmah sam prijavio i shto copy link ne radi :p
Kada je bio problem sa punjenjem baterije chak su me pitali jel radi dobro sada :p
To je do naših slepaca, neverovatno da nisu napravili da čitač lk, čitač saobracajne radi i na drugim sistemima, nego sam za win
Pa kad su se uhvatili za M$ implementaciju. Ko da nema za druge sisteme... no onaj lik shto je napravio za Linux, radilo i na ranijim verzijama,
i to je MUP okachio kao reshenje za druge sisteme, ali mislim da je glavna prepreka M procesor jer nema Jave za njega...
Jel neko primetio da se baterija brže troši na ovoj verziji? Meni bukvalno 20-30% brže troši nego na 12 verziji.

M1 Pro.
Isto, oko 14 sati traje na Macbook Air M1 sa normalnim korishtjenjem.
 
Koristio sam ga na macOS 12 (prosle godine u martu aprilu, trebao sam neke LK stampati), imam ga i instaliranog na racunaru.. I sinoc probam, i nece pa nece.. kao ne prepoznaje da je spojen citac kartica. Jedino da probam sa nekim drugim citacem mada kad u terminalu odradim proveru sa komandom pcsctest, odradi ocitavanje kartice.
Meni kad sam pre godinu i po dana probao kad sam kupio Macbook, video usb chitach, al nisam mogao da nadjem Javu za njega :p
 
Jesu li utegli venturu ili da još čekam sa nadogradnjom? Air M1
 
Ja sam se vratio na Monterey jer mi je baterija bila primetno lošija. Ne bih ti preporučio, mnogi se žale na isti problem, proguglaj i vidi na redditu.

M1 Pro 13"
 
Tnx, onda bez upgrejda :)
 
Pozz..instalirao bih open core patcher na Macbook Air mid 2013.
Iskustva ?
 
Ja sam radio dva puta. Jedom uspelo, drugi put nije, tako da probaš ako radi radi, ako ne vratiš zadnju podržanu verziju i to je to.
 
Sada je akt.ventura 13.2.1
Na sajtu pise da sve radi za air mid 2013 macbook.
Nemam bas uslova za fail.
Imam taj mac i windows racunare.
 
@WladiMeer81 Jednu flešku napravi sa zadnjom verzijom podržanog sistema, a drugu sa opencore modifikovanim, ako ne uspeš, iskoristi prvu da fomratiraš i instaliraš posednji podražni sistem. Tako sam ja radio.
 
Nazad
Vrh Dno