Šta je novo?

Machinarium

Kal-El

Slavan
Učlanjen(a)
04.05.2008
Poruke
1,936
Poena
350
Machinarium is independent puzzle / adventure game developed by the makers of popular web-games Samorost and Samorost2.
A little robot who’s been thrown out to the scrap yard behind the city must return and confront the Black Cap Brotherhood and save his robot-girl friend.
The game will be released in the fall of 2009


[YOUTUBE]WliaZtLMW8I[/YOUTUBE]
machinarium_mezilevel.jpg

machinarium_predhernou.jpg

machinarium_04_bigger.jpg

machinarium_03_full.jpg

Simpa:)
 
bas je simpa... slazem se
 
Super odradjeno, ali mi malo gameplay deluje dosadno.
 
Izgleda prelepo.
 
Ali zato graficki kako je odradjeno, stvarno sve cestitke.
 
Po dizajnu me podseca na legendarni Abe's Exodus i Abe's Oddysee :)
 
Ja sam na Samorost 1 i 2 samo prvi ekran uspeo da pređem. Simpatične su bile, ali ne volim pixel hunting.
 
Jako lep Artwork!
Izgleda classicno i simpaticno!!
 
Pojavio se demo a uskoro i cela igra.
 
Igrao sam demo još kada je izašao krajem septembra i stigao do trećeg nivoa i naleteo na bug.
Ništa nisam mogao da odradim sem da namontiram ručku na gelender.Nikako da provalim šta treba dalje da uradim.Posle dva,tri dana odem na YouTube da vidim walkthrough i u stvari vidim da moj demo (ili šta već) ima bug i zato i ne mogu ništa drugo da odradim dalje u igri.

krastavac,a svideo mi se demo i ako su zagonetke prilično lake - bar tu na početku.Igraću kada se pojavi i full verziju.Potsetila me grafika na neke Stripotekine epizode.
 
Poslednja izmena:
Javite cim izadje ....deluje jako zanimljivo
 
Izašla je.Teška je oko 347mb.
 
Kako da ovo pomerim blize kucetu i robotu ?
 
Eno kontrolne sobe iznad. Popenji se na crveni pokretni ormar pa na merdevine.
 
Kako da savijem pljugu ovom liku???
 

Prilozi

  • pljuga.jpg
    pljuga.jpg
    150.1 KB · Pregleda: 100
Mislim da sam nalete na bug? Na trecem nivou, gde robot treba da se uhvati za cev iznad sebe, uopste mi se ne pojavljuje ona strelica na gore kada kursor stavim izmedju robota i cevi i ne mogu da skocim i da je uhvatim?
 

Prilozi

  • machinarium 2009-10-17 13-14-05-15.jpg
    machinarium 2009-10-17 13-14-05-15.jpg
    225.4 KB · Pregleda: 97
@NastyB
Osuši travu na sijalici (podigni se do nje) a zatim je savi.

@Jovyland
Trebaš da pomeriš cev. Kontrole za cev se nalaze u donjem desnom uglu iza rezervoara. Da bi im pristupio sagni se a zatim pomeri cev na drugu rupu dole. Mislim da je pozicija A-2.
 
Jel može meni neko da pomogne? Zaglavio sam se na nivou, mislim da je 6-ti, kad treba da se dohvati pas preko puta. Približim ga uljem, ali nemam onaj pištolj sa otpušivačem za wc (ko je prešao znaće). Gde to da nađem?
 
@NastyB
Osuši travu na sijalici (podigni se do nje) a zatim je savi.

@Jovyland
Trebaš da pomeriš cev. Kontrole za cev se nalaze u donjem desnom uglu iza rezervoara. Da bi im pristupio sagni se a zatim pomeri cev na drugu rupu dole. Mislim da je pozicija A-2.

Ok, pomerio sam cev, pokupio ono gore, provalio da mogu da ga stavim na sine i sta onda??
 
Ok, hvala momci!
 
@ zolabg:
Trebaju ti pistolj od onog cuvara i ono za otcepljivanje wc solje :D namami psa sa uljem blice ivici i onda ga gadjaj i tvoj je :)

Treba mi pomoc u vezi povratka...
Da li je moguce da ne mogu da se vise vratim preko mosta (vidi se na slici koju je okacio zolabg)? treba mi kantica sa uljem kako bi podmazao kolica onom matorom na trgu..i skapirao sam da je kantica na jednom od nizih nivoa..ili gresim?
 
Jel rešio neko ovu slagalicu?
 

Prilozi

  • Problem.JPG
    Problem.JPG
    231.6 KB · Pregleda: 108
@ zolabg:
Trebaju ti pistolj od onog cuvara i ono za otcepljivanje wc solje :D namami psa sa uljem blice ivici i onda ga gadjaj i tvoj je :)

Treba mi pomoc u vezi povratka...
Da li je moguce da ne mogu da se vise vratim preko mosta (vidi se na slici koju je okacio zolabg)? treba mi kantica sa uljem kako bi podmazao kolica onom matorom na trgu..i skapirao sam da je kantica na jednom od nizih nivoa..ili gresim?

Nasao sam pistolj, ali sta je to za wc solju?
 
Nazad
Vrh Dno