Šta je novo?

Lost Planet za PC :)

Ivan®

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
4,894
Poena
785
http://www.gamespot.com/news/6169039.html?action=convert&om_clk=latestnews&tag=latestnews;title;0

http://www.nzone.com/object/nzone_lostplanet_home.html

lostplanetboxfn0.jpg


Directx10 podrska u saradnji sa nvidiom...nice ;)
 
Poslednja izmena:
...i sada će cela PC populacija da se uveri koliko je ta igra monotona i zaludna :)

Igrao sam je na Xboxu, bezveze mi je bilo u poređenju sa ostalim Xbox 360 akcionim igrama, ne smem ni da zamislim kako će biti na PCu...
 
Moram da se slozim sa Filipenkom (nemoguce!!!) Cak i po trailerima i screenshotovim sam samo zevao i dosadjivao se gledajuci je, a kamoli igrajuci... Neka ostane tamo gde jeste... Shto dalje od mog kompa...
 
...i sada će cela PC populacija da se uveri koliko je ta igra monotona i zaludna :)

Igrao sam je na Xboxu, bezveze mi je bilo u poređenju sa ostalim Xbox 360 akcionim igrama, ne smem ni da zamislim kako će biti na PCu...

Uglavnom se slazem, ali reko' da ipak javim :)
Vise zbog tehnikalija, posto stvarno fenomenalno izgleda...
 
Vise zbog tehnikalija, posto stvarno fenomenalno izgleda...

...ja cak ni to nisam primetio :) Sem par efekata ostalo izgleda kao UT2004 :)

Lost Planet's arrival on the PC has irked platform partisans. Capcom's message to them is simple: Get used to it. At the event, the company unveiled its "Internal Framework," a development system which will allow a single game to be developed for multiple platforms simultaneously from the get-go.

Ovo je DOBRA vest, bez obzira na Lost Planet i kome se svidja, a kome ne.
 
Poslednja izmena:
For the comparison shots they provided further info:

# "Building, Background Ambient Occlusion" set of screens - The PC version features XSI Ambient Occlusion, which the Xbox 360 version does not.

# The bullet holes are more steric and deeply hollowed than the Xbox 360 version.

# In the PC version, the resolution of the effects are much more enhanced than the 360 version.

# The edge of the character's shadow in the PC version is much smoother.

Haha ... pazi kao ovo se vidi dok se igra igra ... Bas su smesni ... Zaboravili su i npr da kazu da ce PC verzija biti mnogo brze cracked od X360 :D
 
Poslednja izmena:
@Gx-x

Ko ut2004 kazes ? Pa realno gledano graficki na PC-iju trenutno ne postoji nista bolje od LP, a tek da ne pominjem GOW...
 
Ne preterujmo, igra ima lepih momenata, svetlosnih efekata, odličnu animaciju, dobre aliene, pucačina je dobra za one koji vole da vežbaju kažiprst i koji vole dobru SF priču...
Ali broj poligona nije veliki, okolina je siromašna i jednolična u velikom broju slučajeva... ne izgleda loše, ali će se ponoviti priča kao sa Halo 1 na PC-ju. Biće gotivna ljudima, ali će biti i lepših PC igara kad ona izađe. Pa već su ti CoD2, Vegas, Double Agent i Oblivion lepši... LP samo ima dobro kreiranu grafiku za igranje na TV-u. Na PC-ju će izgledati delimično siromašno...
 
...broj poligona nije veliki, okolina je siromašna i jednolična u velikom broju slučajeva... ne izgleda loše

samo ovo ! Na to sam mislio, to sam prvo i primetio. gledao sam HD trailere i - ono, bas kao sto si rekao. meni (iz trailera) to izgleda kao ispeglani UT2004, sareno, prsti, malo poligona. Daleko od najbolje grafike za PC. Mozda u tom zanru, ali naspram jednog TDU, graw-a i vegasa ono nije nish' posebno.
 
Ali vazno je da su rupe od metka dublje i realisticnije:)A koliko ce biti zahtevna?
 
Izvinjavam se, ali onda je Kuzma jeo bunike kad je u opisu u SK rekao da tako fantastično dobre grafike nema na PC, i neće je biti barem dok ne izađe Crisys?
 
Tada nije znao da ce Lost Planet izaci i za PC. :) Sad mora da pojede taj broj SK-a...:)

"Ovako nesto jos dugo necete videti na PC-u, belive me" :D
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se, ali onda je Kuzma jeo bunike kad je u opisu u SK rekao da tako fantastično dobre grafike nema na PC, i neće je biti barem dok ne izađe Crisys?

Kuzma je odrastao na bunikama. Secam se kad je pisao "nikad vise necu kupiti AMD procesor" :d Garant i dan danas vozi p3 800 :bottle:
 
Vozi Core 2 Duo, a ima i Xbox360. I meni je oduševljenje bilo slično kad sam igrao Lost Planet, a kada pogledaš realno, stvarno nije ništa toliko spektakularno.
 
Ma bitno je da igra bude zabavna i da "drzi vodu" , da ne smori posle pola sata nekom repetitivnoscu
 
o cemu se tacno radi u igri, jel klasicna pucacina ili nesto slicno splinter cell-u ?
 
Pucačina, totalno opuštajuća. Sasvim solidna igra sa vrlo dobrom pričom (ko voli SF).
 
Pucačina iz trećeg lica, sa veoma lošom pričom (ko zaista voli SF) :)
Otprilike je kombinacija pucanja i povremenih malih zagonetki u smislu kuda dalje koje se rešavaju pentranjem pomoću alatke koju igrač nosi sa sobom. U pitanju je neki specijalni pištolj sa kukom koja se ispaljuje, zakači za nešto i onda povlači igrača sa sobom nagore, pa se tako nalaze prolazi. Ponekad bude serija prepreka koje treba preći na opisani način.
 
Daj Filipenko, ne pravi noise... Odigrao si trećinu jednog nivoa i nisi kompetentan da pričaš, pogotovo ne o kvalitetu priče (i posle gledanja onakvih serija kakve ti gledaš:D). Priča je, pogotovo za jednu igru, veoma dobra!
 
Pucačina iz trećeg lica, sa veoma lošom pričom (ko zaista voli SF) :)
Otprilike je kombinacija pucanja i povremenih malih zagonetki u smislu kuda dalje koje se rešavaju pentranjem pomoću alatke koju igrač nosi sa sobom. U pitanju je neki specijalni pištolj sa kukom koja se ispaljuje, zakači za nešto i onda povlači igrača sa sobom nagore, pa se tako nalaze prolazi. Ponekad bude serija prepreka koje treba preći na opisani način.

Hvala, a jel iz 1 ili 3 lica ???
 
Najbolje da je Filipenko igrao tu igru. Pitaj nekoga ko jeste. Da, iz trećeg lica je!
 
obavezno trazi i peskir uz konzolu ! :D

PS. Da znas da se i ja razmisljam o x-boxu. Gledam ovaj monster madness, das 400e (i manje) i igras igru, a da bi istu igrao na PC-u i da ima sto i x-box verzija treba da kupis ageia kartu od 280e. Sto je najgore - sve bi to moglo isto tako da radi i bez ageia karte ali NAMERNO nece raditi. PA hebem im ja sve po spisku bre !
 
Poslednja izmena:
obavezno trazi i peskir uz konzolu ! :D

PS. Da znas da se i ja razmisljam o x-boxu. Gledam ovaj monster madness, das 400e (i manje) i igras igru, a da bi istu igrao na PC-u i da ima sto i x-box verzija treba da kupis ageia kartu od 280e. Sto je najgore - sve bi to moglo isto tako da radi i bez ageia karte ali NAMERNO nece raditi. PA hebem im ja sve po spisku bre !

Realno i ja sam razmisljao da uzmem kutiju... Sacekacu jedno pola godina i videti sta je bolja investicija neka dx10 graficka ili kutija...
 
ako nastave da fiziku guraju na ageia kartu umesto na DX10 mogucnosti karte, definitivno cu uzeti kutiju. Sve da imam 10.000e mesecno ne bi iz principa kupio ageia kartu za koju ima kako moj drugar rece juce "dve i po igre", a od te dve ni jedna ne valja. Realno, ta karta ne vredi vise od 30-40e, a i tada bi razmislio da li bi je kupio ili ne. 280e ne dolazi u obzir, dodas jos malo uzmes celu konzolu...
 
Poslednja izmena:
Pa ko gura fiziku na ageia kartu?! Apsolutno nista ne ukazuje na to da ce nam trebati posebna karta za fiziku...sve ide upravo u suprotnom smeru...
 
obavezno trazi i peskir uz konzolu ! :D

PS. Da znas da se i ja razmisljam o x-boxu. Gledam ovaj monster madness, das 400e (i manje) i igras igru, a da bi istu igrao na PC-u i da ima sto i x-box verzija treba da kupis ageia kartu od 280e. Sto je najgore - sve bi to moglo isto tako da radi i bez ageia karte ali NAMERNO nece raditi. PA hebem im ja sve po spisku bre !

Da,samo sto je kod mene drugi problem.Ja najvise vremena provodim uz RPG igre pa onda FPS,na kraju voznje.Mozda je samo ovo poslednje bolje na konzoli.Ostalo nema sanse.Nije samo Kuzma,mnogi su nahvalili ovu igru.Dok,nasuprot tome mnogi PC igraci kazu da je dosadna,izuzev Maxe:d .
 
Meni nije bila dosadna, nimalo. Međutim, to je prva konzolna igra koju sam prešao, pa mi je možda bilo interesantno. Bilo bi cool da portuju Dead Rising - to je igra koja bi na PC-ju imala potencijala...
 
Da,samo sto je kod mene drugi problem.Ja najvise vremena provodim uz RPG igre pa onda FPS,na kraju voznje.Mozda je samo ovo poslednje bolje na konzoli.Ostalo nema sanse.Nije samo Kuzma,mnogi su nahvalili ovu igru.Dok,nasuprot tome mnogi PC igraci kazu da je dosadna,izuzev Maxe:d .

Kuzma? Heheeh ... Zahvalan sam Bogu sto jos uvek mogu da biram sta cu da citam, i sa kim cu da se druzim :D
 
Kuzma? Heheeh ... Zahvalan sam Bogu sto jos uvek mogu da biram sta cu da citam, i sa kim cu da se druzim :D

Ma nemoj me pogresno shvatiti,ne odusevljava mene doticni.Naprotiv.Samo sam citao opis i to je to.Po tom njegovom delovala je interesantno,medjutim kad sam malo bolje pogledao po netu i nije vise tako izgledala.

Mada,iskreno igru nisam video kako izgleda pa ne mogu da dajem nikakve ocene.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno