Šta je novo?

LG V50

U potpunosti se slazem, uze mi rec iz usta. [emoji3]
Na papiru bukvalno ne mogu da mu nadjem manu. 4k mAh uz S855, zver u najavi. [emoji4]
Da li je to LG prelezao sve decije bolesti i konacno resio da nas obraduje jednim kompletnim proizvodom? [emoji4]
I G8/S su sjajni ali ovaj V50 je prica za sebe. Jedva cekam da stigne kod nas pa da se proba ovo cudo, potencijalno u najuzem izboru za mob godine iako smo vec na pocetku. Samo da se pokaze kako treba. Jedina mana bi mogao biti taj njihov softver ali nista sto se ne moze resiti u 2 klika. [emoji4]
 
Žao mi je samo što nisu pokušali da se reše tog notcha na neki način... Inače vrh :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Kazu da je veca baterija, jer 5g vise trosi.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk
 
Malo je znjeru pozadi vuce na G5. [emoji3]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Vidim po netu i YT su vec krenuli sa pljuvanjem ovog modela, u fazonu ''zasto ovo postoji'' i slicne nebuloze. A Huawei da je spakovao ovakvu kombinaciju (najboljeg) hardvera hajp bi bio jos nenormalniji nego sto je to sada slucaj.
Ali to je ocekivano, $$$ i ''donacije'' podmazuju sta treba i diktiraju stepen hajpa ali i pljuvanja konkurencije.
 
Poslednja izmena:
^ pa jeste i nije. Ja sam iskreno oduvek bio LG fan, a pogotovo V serije telefona.
Al kad se uporedi V50 i G8 realno, nema neke velike razlike, ni u performansama a ni u izgledu.

Nije mi ni jasno zašto su sad predstavljali V, kad su to do sad radili negde na leto...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ali ipak V serija je V serija. Kao S i Note. [emoji4]
 
Vrede li mu kamere ili su ponovo ubacili pirinač senzor?
 
sve su to pirinač senzori u tim veličinama senzora...pogledajte malo tabelu senzora u pravim digitalcima pa ćete videti koliko su smešne razlike kod senzora u mobilnim telefonima...tek 1" u telefonu je neki primetan napredak...
 
Nije mi ni jasno zašto su sad predstavljali V, kad su to do sad radili negde na leto...

Prvo pocinje prodaja G8 a V50 stize na trziste verovatno u junu/julu.

Vrede li mu kamere ili su ponovo ubacili pirinač senzor?

12 MP, 27mm (standard), f/1.5, 1/2.6", 1.4µm, 3-axis OIS, dual pixel PDAF
12 MP, 52mm (telephoto), f/2.4, 1.0µm, 2x optical zoom, OIS, PDAF
16 MP, 16mm (ultrawide), f/1.9, 1/3.1", 1.0µm, no AF
Features LED flash, HDR, panorama
Video 2160p@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 24-bit/192kHz stereo sound rec., HDR video, gyro-EIS
Selfie camera Dual 8 MP, 26mm (standard), f/1.9, 1.4µm
5 MP, 21mm (wide), f/2.2, 1.4µm
Features HDR
Video 1080p@60fps

Verovatno ce se vremenom pojaviti i gcam/hdr+ i to je to. Mada, primarna kamera ce verovatno i sa fabrickim softverom biti odlicna.
 
Koji su senzori u pitanju (IMX...)? Mislim da je Ivan na to mislio, ovo sto si ti naveo se lako proveri. :)
 
Pa cim je pitao ''da li su ponovo pirinac'' ocigledno je mislio na velicinu senzora i mrzelo ga je da proveri :)

LG je (posle G4) najcesce koristio manje (1/3.1'' ili 1/3.06'') senzore za primarnu kameru a opametili su se tek sa V40 (IMX363, 12.2MP, 1/2.55'', 1.4 μm) tako da V50 najverovatnije koristi upravo taj senzor za glavnu kameru (uz isto socivo, 27mm) a prema specifikacije i ostali kamera moduli su potpuno isti kao na V40. Ocigledno su kompletan V40 cam setup prebacili na V50.
 
Poslednja izmena:
Nisam uspeo nigde da nadjem koji su senzori (IMX) korisceni u V50. Vrlo moguce da ce biti isti kao sto kazes. Sve u svemu sve na ovom mobu obecava, pa i kamere. Uz GCam nema sumnje da ce biti to to. :)
 
negde videh da je senzor imx 345...

a tjuniranje audio dela je ovog puta radio meridian audio...
 
Najpotcenjeniji smartfon 2019.

 
Jedan od najpotcenjenijih svakako.
Ocigledno su ljudi totalno izgubili poverenje u LG.
 
Nakon skoro tri godine koriscenja V20 koji me odlicno sluzi i dan danas, jedino je poceo da bude problem sa trajanjem baterije, pa iako je to (poslednji) model sa izmenjivom baterijom, nema koristi od toga posto danas nigde vise ne moze da se nadje krstena zamenska baterija, pa sam se i ja nameracio na V50 :) (ili G8). Problem je sto su poslednji modeli V i G serije odlicni, ali jako tesko dostupni i kod nas, a i u Evropi. Ne razumem takvu politiku LG-ja. LG G8s varijanta se pojavila za Evropu (i kod nas na oglasima) ali je to slabija varijanta LG G8 i po hardveru i kamerama, dok je cist G8 po meni odlican, pogotovo varijanta za Koreju sa tri kamera nazad koji je je maltene slican sa V50. Uglavnom, najverovatnje cu dograbiti uskoro jedan unlocked V40 iz Amerike koji ima odlican aktuelan hardwer, 6gb rama i veoma je dobra nadogradnja od V30.

https://www.youtube.com/watch?v=1E497ZZRCH8

Zbog teske nabavke ovih telefona, probao sam da u meduvremenu nadjem neku zamenski varijantu za moje potrebe, ali sam se prosto navikao na vrhunski zvuk (DAC) na LG, kao i sjajan stock softver za kamere, plus wide (koju su doduse i ostali sad poceli da ubacuju).
 
Kako je "s" hardverski slabiji?
Ima sve kao G8, osim manje rezolucije ekrana i one gluposti od zvučnika preko ekrana, plus ima 3 kamere.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
P.S. vidim da ima malo drugačije kamere, ali glavna ima OIS i Ok otvor blende. Po recenzijama Ok kamera.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Kako je "s" hardverski slabiji?
Ima sve kao G8, osim manje rezolucije ekrana i one gluposti od zvučnika preko ekrana, plus ima 3 kamere.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока

osim manje rezolucija ekrana, G8S ima losije sve zadnje i prednju kameru, i nema 32-bit Quad DAC Hi-Fi
 
Dzaba im sve kad su izgubili trziste, a i nema ih vise kod nas. Da ih ima kod operatera pa i nekako.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Kod nas vise nema V modela? Kupio bih V50 ili V60 ali vidim da to vise niko ne nabavlja :zgran:
 
Kod nas vise nema V modela? Kupio bih V50 ili V60 ali vidim da to vise niko ne nabavlja :zgran:
Sony i LG su samo u izabranim regionima. I to u sve manje njih. Pobedio je Huawei. E ali sad kada je I Huawei u problemu, ostali smo na Samsungu, Appleu i Xiaomiu.

Birali smo jeftine modele i mislili kako smo dobro prošli ali u long-run kopali smo sami sebi rupu.

LG i Sony bi se sad ubili od prodaje kod nas sa ovakvim Exynos i A14 satrapima i baterijama za pola dana, ali nema.

Da sad kupujem telefon i da hoću nov model a ne Huawei iz 2019. bukvalno pojma nemam sta bih kupio.
 
Da, nazalost, Samsung kao precenjen i Xiaomi koji jos uvek ne moze da napravi model sa specifikacijom LG V serije.

Mozda ovi sa oglasa mogu da nabave iz Madjarske, vidim da je LG tamo jos uvek prisutan, u ponudi je i Velvet model.
 
Ćao svima, ja rekoh da upadnem na ovaj trid sa V50 da vidim šta kažete... jer je i meni došlo do toga da promenim telefon ... kad ono ništa...
Elem informacije koje ja posedujem su sledeće:
LG je promenio glavnog čoveka za mobilnu telefoniju ( u fazonu, taj lik će da spasi mobilnu telefoniju) i taj lik je obustavio seriju G i V. Zašto? Pitajte njega... i počeo da pravi neke krševe srednjeg segmenta kao LG Velvet i tome slično, pa,onda neki LG Wing kome se okreću krila... Ja ne znam kome to treba... i to uglavnom ima da se kupi kod nas regularno u regularnim prodavnicama... ( ne znam baš da li taj sa krilima Ali ovi krševi srednjeg segmenta postoje). Ali to je naravno daleko od serije G i V. I očigledno je tip napravio pogrešan potez, pa su sad odlučili da srednji segment LG mobilne telefonije proslede tamo nekim xy kinezima a oni ce da zalepe logo, dok ce se LG baviti samo flegshipovima nadalje. Po meni dobar potez. Ali će biti potrebno vreme da vidimo kakve će to flagshipove izbaciti. Nadam se da neće da izbace telefone sa krilima ili da se rolaju u palačinku... da bi bili zanimljivi...

Elem, pošto je V serija za koju sam ja zainteresovana prekinuta sa proizvodnjom a i sa svim pratecim elementima (koje btw nikad nisu ni imali). Inače postoje V50 i v60 - napravljeni u nekom skromnom tiražu dok nije došao gorepomenuti lik. Odlična su oba, strava, super, fenomenalno, sjajno... za moje kriterijume, Čak je i V40 odličan, ali bojim se da će uskoro postati out of date, pa bi ipak trebalo gledati 50 i 60.
Moje pitanje vama ekspertima bi bilo sledeće:
- Pošto su obustavili proizvodnju serije G i V, samim tim ih ima u vrlo ograničnim količinama a o rezervnim delovima, podršci servisu da ne govorimo, i tek o tome da li će uopšte biti nečega za te telefone, s obzirom da su zaustavili proizvodnju V serije. Da li ima smisla kupovati neke od ta 2 (3) V modela, naravno kad kažem "Kupila bih", ja razmišljam o telefonu na duže staze, ne kupujem telefone na šest meseci, 1 god i sl. Najviše me brine to što nemaju ni servis ni podršku ni rezervne delove ni ništa tog tipa. V50 vidim ima kod mađara (Subotica) da se kupi. V60 nisam videla ali pretpostavljam da bi oni to mogli da nabave.
- Šta mislite?
pozzzzz.
 
Nazad
Vrh Dno