Šta je novo?

Lepi brojevi

Horejšio

Cenjen
Učlanjen(a)
27.08.2011
Poruke
348
Poena
170
Postoje ljudi koji bi dali po više hiljada dinara za tzv. srebrni ili zlatni broj mobilnog. Koliko vama znači lako pamtljiv broj i da li biste dali neki dinar više za njega?
Šta vidite kao njegove konkretne prednosti u odnosu na klasičan broj?
 
Ni malo, apsolutno mi je svejedno dal imam jednu, dve ili tri trojke u broju kao i to dal je nekome teze ili lakse pamtljiv... Mada, 100 ljudi, 100 ćudi.
 
Postoje ljudi koji bi dali po više hiljada dinara za tzv. srebrni ili zlatni broj mobilnog. Koliko vama znači lako pamtljiv broj i da li biste dali neki dinar više za njega?
Šta vidite kao njegove konkretne prednosti u odnosu na klasičan broj?

I vise hiljada evra.

Prednost lepog broja je da se lako pamti i moze da se koristi u marketingu, reklamiranju neke usluge ili firme. Ako je u pitanju licni privatan broj lako ga pamte prijatelji bez potrebe da prevrcu po imeniku telefona.
 
I vise hiljada evra.

Prednost lepog broja je da se lako pamti i moze da se koristi u marketingu, reklamiranju neke usluge ili firme. Ako je u pitanju licni privatan broj lako ga pamte prijatelji bez potrebe da prevrcu po imeniku telefona.


Jedno je traziti nekoliko hiljada Eura, a drugo je dobiti ih ;)
 
Meni je bitno da imam ekstra broj, trenutno imam fenomenalan broj a platio sam ga duplo skuplje od standardnog 500 din lol. 1000 je razloga zbog kog je dobro imati lako pamtiv broj telefona.
 
ja sam uvek simbolicno davao do 1000 dinara za malo bolji broj.Juce sam na primer u telenoru uzeo vrhunski broj za te pare.Nije mi jasno kako taj broj ne spada u zlatni,al dobro
 
ja dobio pre par godina uz neki kompenz bas fensi broj koji pocinje nulama, ima ih pet i jos dve druge cifre :eyebrows:
 
U Srbiji ima lepih brojeva koliko hoces jer svaki provajder ima po tri numeracije. Na ovoliko stanovnika to je ihaha :)
 
Svoj prvi broj u mts-u (pre 12 god) sam mogao da biram, da uzmem neki najjaci :d jer mi keva radi u posti a posta i telekom su tada bili prakticno jedno preduzece, ali mi se hebalo poprilicno pa sam uzeo prilicno konfuzan broj koji sam brzo zgotivio, cak sam taj uzeo i u telenoru uz 069 naravno. U sustini mi to nista ne znaci ali se slazem da je dobro sa marketing i poslovne ljude. Moj otac je slucajno u vipu dobio vrhunski broj, gledajuci cene losijih i slicnih brojeva po kupindu, kupujem prodajem itd mislim da bi mogao da uzme 300e za ovaj broj :) A znam 2 lika koji su pre 8 godina u mts-u trazili specijalne brojeve, pa su pre par godina prodali za po 100 i 150e.
 
Poslednja izmena:
Ja vecu korist vidim od "americke" numeracije, tipa: 063-8353667 (063-TELENOR) ili 064-8353567 (064-TELEKOM). Lakse se pamti od vecine osim bas onih xxx-xxx brojeva :)

Steta sto ne nema broj sa 5 cifara, uzeo bih svoje ime ;)
 
nikad tako nesto ne bih uzeo,kao sto nikad ne bih uzeo neke brojeve tipa 333-444 ili 300-200.Uvek sam bio za neki niz,tipa 384858
 
Poslednja izmena:
Ja iskreno ne vidim praktičnu upotrebu "lepog" broja osim ako nije za komercijalnu upotrebu (taxi, pizzerija...). Inako sve brojeve držim u imeniku i tako ih i pozivam a svoj broj mogu valjda da zapamtim
 
nije vezano baš za mobilnu telefoniju ali devojka je bila prebačena na novu centralu i dobila fiksni broj sa po dve cifre u paru da bi joj posle 2-3 meseca iz čista mira prebacili prvi broj u 6... Par puta mi palo na pamet da pozovem stari broj i da čujem "naziv neke firme, izvolite" :)
 
Znas li koliko ima ovakvih..
 
Ja imam jedan jos bolji 065 xyxyxzx - trenutno mi je na KT, a kupio sam ga na trafici kao prepaid.
 
Ja imam broj oko 8 godina i nikad ga ne bih menjao, lak je za pamcenje a onomad sam ga sasvim slucajno kupio u telekomu...
 
Danas "lep" broj nema nikakvog smisla pored tolikih imenika koje cuvamo po cloudu. Ja jedva da znam 4-5 brojeva telefona, sve ostalo se svodi na klik na necije ime.
 
Tacno tako, nekad bilo bitno, vise ne toliko..
 
Da, nekada kada se zvalo sa fiksnog, sada svi zovu iz imenika i nemaš pojma koji je broj.

Ali za posao je bitno. Ja sam još od početka srednje škole odlučio da budem biznismen :)
Osnovni razlog je bio da nisam mogao da zamislim da moram da se budim rano ujutro i idem na posao :) (mada mi se i dalje nije mnogo promenilo mišljenje).
Tako da i ako nisam znao čime ću da se bavim, uvek sam imao trip da moram imati zapamtljiv broj telefona.

I zaista ima smisla, nebrojeno puta mi se desilo da me neko zove zato što je zapamtio broj a nešto smo saradjivali pre 4 godine ili slično.
 
A ja nisam ni preterivao kad sam sebi 2004 uzeo brpj u telekomu.kosta me standardno oko 200 din

065 xxxccvv
Sta znam,zadovoljan sam.
P.s.
Pre koji dan u posti uplacujem nesto preko post neta i cura trazi broj.lja ga izdiktiram i ona se osmehne i kaze jaooo sto ti lep broj, a ja onako se nasmesim i bacim pogled na svoju burmu i teraj dalje....
Heheheh
Sto bi neko reko: eh da sam mladi :)
 
Ja moram da priznam da sam malo manijak za cifre .... :(

Meni je broj firme tipa XX XX YY .... mobilni firme je 06X XX XX YY6 ... nije moglo jš jedan Y ili makar 0, ali dobro ...

E sad, a pozivni naravno 012 ... i naletim na oglasima baja daje broj 062 XX XX YY, tražio tipa 120 evra, ja mu nudio 100, nije hteo, i ne uzmem ... za firmu i reklamu bi bilo odlično, ali je više radio zinat .. razlikovala bi mi se bukvalno jedna cifra, 062 XX XX YY i 012 XX XX YY ... :) :) :)

A npr sestri i zetu sam uspeo da uklopi, fiksni 012/xyz-wqo, fiksni sestrin 062/xyz-wqo a zetu 065/xyz-wqo0 ... :) nema ni jedna ista cifra, ali opet nekako su raspoređene da se lako pamti, i da vidite te face kad recimo diktira broj u SBBu ili u banci ... :)

i bacim pogled na svoju burmu

Ja ne nosim burmu, ali sam na postpaid ... :(

Zar nisu službeni na 230 ?

Ako uopšte radiš tamo ...

Sećam se dok je mobtel radio, u PO nisu imali office, ali su imali zastupnika, vlasnik te radnje je imao nešto tipa 063/300-600 ili slično ...
 
Poslednja izmena:
Ja u mom okruženju imam ljude koji imaju brojeve tipa 06x 6x6y6x, 06x y y+1 y+2 y+3 y+4 y+6, 06x yzz yzz i sl. ja sam zadovoljan i sa 065 xyxyxzx :) Iako mi je primarni broj ipak 063 ab1 cd1 :D Imam tu kombinaciju i u obliku 065 ab1 cd11, i na 069 ab1 cd11, i 062 8ab1 cd1, ali ipak je najbolji ovaj na KT xyxyxzx
 
500,00 RSD u MTS-u, 066 xyz yyy
U trafici 066 xyz xz xz

U MTS-u ima jako lepih 066 brojeva za 500,00 DIN (bilo da su šestocifreni ili sedmocifreni).
Sledeća kategorija je od 2.000,00 - 3.000,00 RSD i najskuplja je od 10.000,00 RSD.
Pre mene na redu bio lik koji dao 10.000,00 za broj nešto tipa 066 xxx yyy.
 
Nikada nisam video svrhu "lepih" brojeva u lične svrhe. Nikada ih nisam pamtio, samo pozivao iz imenika.
 
Nazad
Vrh Dno