Šta je novo?

Lenovo Legion Laptopovi (5, 7, 9, PRO, SLIM)

Iz PC oblasti znam da je userbenchmark najgori sajt za uporedjivanje tako da mi ti rezultati ne znace nista.
Bre Marti, gde linkuješ tog AMD mrzca kojeg po pobanovali sa većine foruma i stranica po Internetu. :)

Ali da u globalu je bolja 3060, negde primetno (20%+) negde su egal.

(izabere se 89 i 106, pa klikne na restrict i sidescroll-uje)
A kako ce se ponasati RTX 3060 su igrama koje traze vise od 6GB graficke memorije to mene brine. Koliko sam ispratio u PC oblasti 8GB je sad postao minimum za geming. Ili da uzmem laptop sa 2070 8GB?
 
Poslednja izmena:
Jel mislimo na ovog momka?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240421_165144_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20240421_165144_KupujemProdajem.jpg
    97.7 KB · Pregleda: 26
Bre Marti, gde linkuješ tog AMD mrzca kojeg po pobanovali sa većine foruma i stranica po Internetu. :)

Ali da u globalu je bolja 3060, negde primetno (20%+) negde su egal.

(izabere se 89 i 106, pa klikne na restrict i sidescroll-uje)
Taj mi prvi naleteo dok sam čekao klinca da se obuje za trening mada i drugi koliko vidim kažu isto - neki procenat gore dole...😉
 
Ima prednost. nVidia ima prednost u drugim segmentima, RT segmentima, CUDA segmentima, itd. Sve zavisi šta ti najviše igra ulogu, pa vagaš.
 
Ima prednost. nVidia ima prednost u drugim segmentima, RT segmentima, CUDA segmentima, itd. Sve zavisi šta ti najviše igra ulogu, pa
Imam PC sa 4070ti 12GB tako da mi ray tracing i DLSS i CUDA nisu nista novo ali mi treba laptop zbog mobilnosti. Ne daje mi se 1600e za nov laptop sa 4060/ 4070 8GB. Jedino bi mi odgovarao laptop sa 4080 12GB ali to kosta preko 2000e. Ove laptop grafe nose isto ime ka pc verzije ali su osakacene i skuplje i pored toga se ne mogu menjati 🤣. Koliko vidim ovaj legion ima amd cpu i gpu i drzi bateriju 6-7h. Razmislicu jos mada naginjem prema rx 6600M zbog 8GB zbog toga sto su se cpu i gpu ne mogu menjati na laptopovima.
 
Nasao sam malo koriscen Legion Slim 7 16IRH8 https://psref.lenovo.com/syspool/Sy...ec.PDF?v=a0a02fa1-f5cf-4cdc-bae0-12307835d036 u sledecoj konfiguraciji:

Core™ i7-13700H
32GB (16GB soldered + 16GB SO-DIMM) DDR5-5200
M.2 2280 SSD 1TB + dodatni SSD M.2
NVIDIA® GeForce RTX™ 4060Laptop GPU 8GBGDDR6 115W
16inca ekran 3.2K 3200x2000 430Nita 165Hz
Integrated Li-Polymer 99.9Wh battery, supports Super Rapid Charge (10min charge 0~30% capacity, 30min charge 0~70%capacity, 80min charge 0~100% capacity)
Win 11 Home
230W slim tip (3-pin) AC adapter, 100-240V, 50-60Hz
Legion Coldfront 5.0 cooling system
Full Aluminum case
2.0kg

Cena je solidno niza nego sto su bili novi, najbitnije mi je sto sam nasao u konfiguraciji sa 32GB, 3K ekranom i sa dosta storage memorije i jako je dobro ocuvan sa oko 1god garancije.

Jel ima neko poseban savet pre kupovine, znacio bi mi?

Hvala unapred.
 
Odlična sprava sa eventualno overkill ekranom za tu grafiku ako planiraš igru...obrati samo pažnju na tog prodavca sa kp, vidim da ima i par negativnih.
 
Nije konfiguracija od tog prodavca, vec od proverene licnosti i sa sigurnom garancijom.

Laptop nece biti koriscen za igre vec za poslovnu namenu.
 
Pa onda ti ne treba ta grafika i takav laptop :)
Gledaj Lenovo Yoga seriju ili Samsung Galaxy Book 4 Pro 360 (laptop/tablet) ili neki MacBook ako Windows OS nije moranje ;)
 
Treba. Znam dosta ljudi koji se bave poslom (video, arhitektura, dizajn...) koji imaju slične ili iste laptopove. Jednostavno te performanse sa dobrim hlađenjem nema tek tako da se nađe, a da ima malo ili da nemaju mana.

Legion je opasno postao popularan (ko ima novca naravno) i među poslovnim korisnicima, posebno što i uživo ne izgleda kao vašar, nego ima određeni stil.
 
Ma Lenovo Legion serija je meni najbolja ali za poslovnu primenu (gde neće da se igraju igre) bolje gledati nešto drugo.
Yoga serija laptopova je po meni bolji izbor od ovih slim/lite i drugih stesanih varijanti...
 
Potrebna je graficka kartica u tom rangu jer ce se koristiti par aplikacija koje koriste GPU, ne odgovora nam nikako Intel integrisana grafika.
Dodatno znaci kada laptop ima mnogo bolje hladjenje i vecu bateriju, za onih 90% vremena kada bude radi u office rezimu.
 
Super je taj Legion Slim 7, i za igranje i za posao...uzimaj :D
Ljudi ocekuju da poslovni laptop bude Thinkpad ili slicno...ali nije svaki posao isti...nekad zahteva jaci procesor, jacu graficku, bolji ekran...itd.
Thinkpad, yoga itd su super ako zelis manji ekran i laptop koji je relativno lagan i dovoljno brz...ali za editovanje fotografija, video editing, treba ti snage, dobar ekran itd...za CAD programe takodje.. :)
 
Kad god sam gledao cena Lenovo računara je na Best Buy ili B&H bila značajno niža nego na zvaničnom Lenovo sajtu.
 
Dodatno znaci kada laptop ima mnogo bolje hladjenje i vecu bateriju, za onih 90% vremena kada bude radi u office rezimu.
Pa baš zbog hlađenja ne treba uzimati te slim varijante, nego one "punokrvne" sa većim dimenzijama :)

Thinkpad, yoga itd su super ako zelis manji ekran i laptop koji je relativno lagan i dovoljno brz...

Yoga/Galaxy Book sa 16" i 16:10 odnosom stranica mali ekran? :)
Da ne pričamo o Yoga Book modelima - bukvalno 2 "ekrana" imaju...
 
Poslednja izmena:
https://www.notebookcheck.net/Lenov...-Convincing-even-with-AMD-Ryzen.765570.0.html

Ovaj deluje kao dobar izbor.

Nema smisla uzimati modele iz 2024 zbog toga sto nvidia nije osvezila 4000 seriju sa super ili sa TI verzijama. Sto se tice procesora R9 8845HS je isti cip kao R9 7940HS samo sto ima 40% bolje AI performance. Isti slucaj vazi za intel 14gen seriju. Modeli iz 2023 godine su jeftiniji i imaju potpuno iste performance.
 
Imam PC sa 4070ti 12GB tako da mi ray tracing i DLSS i CUDA nisu nista novo ali mi treba laptop zbog mobilnosti. Ne daje mi se 1600e za nov laptop sa 4060/ 4070 8GB. Jedino bi mi odgovarao laptop sa 4080 12GB ali to kosta preko 2000e. Ove laptop grafe nose isto ime ka pc verzije ali su osakacene i skuplje i pored toga se ne mogu menjati 🤣. Koliko vidim ovaj legion ima amd cpu i gpu i drzi bateriju 6-7h. Razmislicu jos mada naginjem prema rx 6600M zbog 8GB zbog toga sto su se cpu i gpu ne mogu menjati na laptopovima.
Da 3060M ima 8GB tu ne bi bilo razmisljanja. Posto 3060 ima 6GB isao bih na RX 6600M 8GB ako ces igrati igre na visokim detaljima. RDR2 igra na max podesavanjima koristi izmedju 7-8GB graficke i sa 3060 ces morati spustati podesavanja zbog 6GB. Takodje u nekim noviji igrama uz ray tracing 3060 je slaba bas zbog 6GB ogranicenja. Ako bas zelis taj ray tracing i DLSS onda uzmi legion sa RTX 3070 8GB 140W uz R7 5800H procesor. R5 5600H je usko grlo za 3070 i zbog toga je R7 5800H bolja opcija. Inace pogledao sam oglas tog legiona sa 6600M i deluje mi ok sa obzirom da je prodavac okacio R23 i 3DMark testove koje sam uporedio na notebookcheck sajtu i rezultati su bolji i pored toga laptop ima bolju ram memoriju.
 
Nazad
Vrh Dno