Šta je novo?

Laptop Laptop za nastavnika

Koji laptop kupiti?

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,722
Poena
2,245
Čoveku treba laptop za baš najosnovnije, u školi za neki program za ocene i da može Youtube pusti i to je to u suštini. Baterija je poželjno da može dva sata u leru da drži.
Budžet 100 evra plus 20-30 preko toga ako baš zatreba, našao sam par pristojnih kandidata na oglasima dajte još neki predlog.
 
Jedno upozorenje. Za te pare ne krš laptop će u 90% slučajeva imati skrivenu manu koju će prodavac svesno ili nesvesno da prećuti. Moja poslednja mana takvog laptopa (što je prodavac prećutao svesno ili nesvesno) jeste zabagovani bios koji je limitirao brzinu procesora na 1ghz. Znaš i sam kad će to prosečan kupac da shvati, a kamoli popravi...

Ali svodi ti se na 2xxxM/3xxxM, možda 4xxxU, 4/8GB ram-a i 120/240gb ssd. Baterija (da radi uopšte) je bonus takvim laptopovima. :) Malo bolje možeš da prođeš ako ne gledaš 15.6, nego 14-icu, neki stariji Thinkpad ili Probook (skinut sa reciklaže u Austriji ili Nemačkoj). Jer ne izgledaju kao da su sa otpada zbog bolje početne izrade.
 
Da, naravno, ići ću na veće prodavce koji daju radnu garanciju od nedelju-dve dana. Ja ću naručiti mašinu i obaviti sve oko kupovine kao i posle toga, kao uslugu čoveku, valjao je i on meni.
Ne naručujem inače za druge ali kao što rekoh dužan sam mu izaći u susret i objasnio sam mu da ću kao za sebe da kupujem ali šansa da nešto ne bude ok nažalost uvek postoji.
 
Na kraju je pao izbor na HP Elitebook 745 G5 sa Ryzenom 2300U i 8GB/256GB. Baterija wear level 12%, nekih sat vremena rada (instaliranje sistema i svega ostalog) je skinulo 30% baterije. Displej i kućište u više nego korektnom stanju, temperature ok, smart status ssd-a odličan.
Za 16500 dinara sa dostavom neka nastavi tako i dalje i biće vrhunska kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno