Šta je novo?

Laptop HP 17 bc1xx rezolucija problem

geo.dule

Slavan
Učlanjen(a)
21.11.2004
Poruke
270
Poena
320
Kupio sam polovan laptop star 5 godina HP 17 inča bc 1xx, procesor i5 8. generacije,
RAM 16GB DDR4, ima 2 grafike Intel UHD 620 i diskretna AMD R7 M340 2 GB. Zadovoljan sam jer je brz i očuvan. Platio sam ga 280 evra. Imam problem sa rezolucijom ekrana. Maksimalna koju mogu da podesim je 1600x900. U oglasu je stajalo da je FHD odnosno 1920x1080. Očigledno da ne znam nešto da podesim. Instalirao sam AMD Catalyst, najnovije drajvere ali i dalje nemam u ponudi 1920x1080. Ne igram igrice, ali želim da imam ovu maksimalnu rezoluciju. Gde grešim.
 
Koji je tačno model u pitanju?
Ima ispod laptopa piše... Možda zaista nije full hd, nego samo 1600x900.
 
Dole piše RMN TPN W130. U podešavanjima sam namestio i High performance umesto balanced ali nema razlike.
Program Aida kaže Computer name Desktop 9NKELH8
 
Poslednja izmena:
To je baterija ili adapter. Piše nešto tipa CND pa brojevi... Tako je možda i lakše, pa to prepiši i izguglaćemo zajedno.
 
HP model 17-ak049ng
Pro ID 2GR99EA ABD
SN 8CG72358JK
 
To izgleda da je prepakivano nešto, jer search za taj serijski izbacuje ovo: https://support.hp.com/us-en/document/c05560641

Moraš ući u bios (F10 prilikom paljenja računara) i pogledati serijski i informacije odatle.

Neki skarabudž kako se okrene izgleda, ko zna šta ima sada tu i sa svime na umu, 90% je sada šansa da imaš samo 1600x900 ekran.

Skini svakako i trial AIDA64 (portabilna) i pogledaj pod display/monitor šta kaže... https://www.aida64.com/downloads. Možda izbaci naziv panela, pa se tako pogleda.
 
Hvala vidim sada. Pored harda ubačen je i SSD 256GB i dodatnih 8 GB RAMA. Zadovojan sam snjim. Nema ni ogrebotine, brz, šteta što nije FHD. Pisalo u oglasu.
 
Hvala vidim sada. Pored harda ubačen je i SSD 256GB i dodatnih 8 GB RAMA. Zadovojan sam snjim. Nema ni ogrebotine, brz, šteta što nije FHD. Pisalo u oglasu.
Danas sam spojio laptop sa monitorom od desktop računara, preko HDMI kabla, i slika je bila u FHD rezoliciji. Znači matična ploča i grafička karta daju FHD, problem je u panelu. Šta bi bilo kad bih kupio polovni panel sa rezolucijom 1920x1080 od nekog drugog HP laptopa 17 inča. Da li bi pasovao i dao FHD sliku.
 
Nema garancije. Možda bi radilo, možda ne. Zavisi sa čime je taj laptop išao originalno. Informacije o laptopu koje si dostavio nisu ispravne jer se ne poklapaju sa realnim stanjem i prilično je nezgodno proceniti šta bi radilo a šta ne. Pride računaj da te lako drugi polovan full hd panel može koštati i stotinak eura. Ima neretko i za manje novce, ali gotovo im uvek nešto fali (nagnječeni, izgrebani, itd).
 
To je suvise staro da bi se bilo sta menjalo. Ne vredi vise od 120e.

1707474859200.png
 
Nije to to @MegaSkot. Pogledaj par poruka iznad. Njegov sn sa plastike i konfiguracija sa sajta se ne poklapaju sa konfiguracijom koju ima. Prepakivano je tu nešto u nekom trenutku. Ako ima sa nemačkim/skandinavskim slovnim rasporedom, onda prilikom tih kombinacija.
 
Hvala za mišljenje. Meni laptop ne služi za nošenje, već uveče pred spavanje na francuskom krevetu. Ili on na tabureu a ja na fotelji. Šta ću kad imam 64 godine. Odlučio sam da sa laptopom spojim eksterno monitor 24 inča od desktopa i tastaturu. Imaću veći monitor i bolju rezoluciju. Laptop stoji na fotelji. Za desktop kupim veći monitor, već sam našao Acer 27 inča, 100 HZ, 14000 din nov. Pozdrav.
 
Припази приликом држања лаптопа, ако га држиш на кревету или ћебету, кад повуче кроз вентилаторе служи више као усисивач, па да ти не запрља брзо лаптоп.
 
Laptop stoji na postolju sa ventilatorom za hlađenje na fotelji pored. Monitor stoji na praznoj kutiji na krevetu u kojoj su stajali risevi A4 belog papira.
 
Nazad
Vrh Dno