Šta je novo?

KVM switch

jozaboza

Cenjen
Učlanjen(a)
09.10.2018
Poruke
290
Poena
115
Pozz.
Jel ima neko da preporuci neki KVM switch, jedna tastatura i mis i 1 monitor, na dva kompa?
Jedini preduslov ako uopste postoji je, da se za monitor koriste DP kablovi, a ne HDMI.
Hvala
 
Ne znam koji ti je budzet ali preskupi su a da rade kako valja. Anker KVM switch je jedna od preporuka na internetu, podrzava i DP ali kosta 200$. Mozda ti je najisplativije uzeti monitor sa KVM switchom.

Ja sam u istoj dilemi bio, na kraju sam kupio wireless periferije (mis i tastaturu) pa samo prebacujem izmedju racunara pa na hotkey i monitor. Nije idealno, ali dovoljno opravdava da ne dajem 100+ eur na KVM.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koji ti je budzet ali preskupi su a da rade kako valja. Anker KVM switch je jedna od preporuka na internetu, podrzava i DP ali kosta 200$. Mozda ti je najisplativije uzeti monitor sa KVM switchom.

Ja sam u istoj dilemi bio, na kraju sam kupio wireless periferije (mis i tastaturu) pa samo prebacujem izmedju racunara pa na hotkey i monitor. Nije idealno, ali dovoljno opravdava da ne dajem 100+ eur na KVM.
Pa ja mislim da i imam to na monitoru, model je Samsung Odyssey G7 4K/144Hz, ali ja definitivno neznam kako se to koristi, evo na slici nazad prikljucak i kabl koji sam dobio sa monitorom:

1711364688581.jpeg1711364677921.jpeg
 
To nije KVM switch, to je obican usb hub. Taj kabl ubodes u monitor i u racunar u USB port, a u monitor prikljucis tastaturu i mis. Monitori sa KVM switchom obicno imaju USB-C port preko kog prenose i sliku i podatke sa USB huba.
 
To nije KVM switch, to je obican usb hub. Taj kabl ubodes u monitor i u racunar u USB port, a u monitor prikljucis tastaturu i mis. Monitori sa KVM switchom obicno imaju USB-C port preko kog prenose i sliku i podatke sa USB huba.
e pa to mi onda ne igra nikakvu ulogu :(
 
Ja koristim KVM Switch samo sto je VGA. Uzeo par adaptera DP to VGA i obrnuto, i za desetak evra radi k'o zmaj.
 
Takav KVM switch je jako skup, bolje uzmi taj na HDMI ako imas opciju, jedino ako ne planiras 144hz na oba uredjaja to je vec druga stvar. Onda je bolja opcija, wireless tastatura koja ima 3 moda povezivanja i mis koji to takodje ima. I na monitoru namestis da na jedno dugme menjas input i to je to.
 
Kad bolje razmislim, monitor mi i nije toliko bitan, menjacu na dugme na monitoru, bitniji mi je da mogu misa i tastaturu i na laptop i na desktop da koristim.
 
Tako i ja radim. Npr Logitechove periferije rade tako sto prebacis na tastaturi, prebaci ti i mis zajedno.
 
Ja koristim ovaj, HDMI varijantu meni raid posao sa solidnim brojem periferija i poprilično zamršenim setupom (2 PC-a, 4K60 TV i 144Hz 1440p monitor, monitor, tastatura, mislim da sam i gejmpad kačio).

 
Nazad
Vrh Dno