Šta je novo?

Kurirske službe

Uspeo sam sa trecom kombinacijom, to sam nekako uspeo da vidim na ovom klipu.
Direktan link ka stranici, i odatle je lagano krenuo da pisti.
E sad mi jedna stvar zbunjujuca. Kad sam instalirao onu aplikaciju, registrovao se itd. lepo mi je bila prikazana poruka u samoj app da imam paket taj i taj i kad sam pogledao gde kao stoji paket, lepo bilo obelezeno dole u sredini, tanka visoka vratanca, sad kada sam krenuo preko linka, pokazao mi gore levo, prva vratanca, odakle sam i uzeo paket.
 
Zvuk se emituje u delu gde je slusalica kada razgovarate sa nekim na telefonu. Tako da centrirate taj deo telefona ka onom plavom delu iznad QR koda na nekih 2-3cm. Cak upustvo sa ovog videa nije tacno i po pravilu, jer na 00:50 mozete da se vidi da na telefonu pise "Postavi telefon tako da ekran bude okrenut prema QR" sto ova zena ne radi
Ja otprilike kao ovi na videu, niti nešto približavao preterano telefon. NFC, bluetooth su mi stalno uključeni.
 
Nadam se da je bolje ovako :)

Pa nemaju svi baš iste telefone, neki jače pište, neki slabije...
 
Svakako je sistem sa "pistanjem" i okretanjem telefona najblaze receno glup, ne znam koji je trosak ugraditi ekrancic kao na dex-ovim paketomatima, da se ukuca kod i upise broj telefona, ali dobro, valjda ovi strucnjaci iz poste znaju.
 
Treba mi pomoc.
Narucio sam nesto i prodavac mi dao broj za pracenje od Bex kurirske sluzbe.
Ja na stranici Bex-a proverio i pise da su bili jutros u 8:46 i pise da se primaoc ne javlja. Zvao Bex call centar, i rekli da ce probati opet sutra da isporuce.
U medjuvremenu, posto sam poslao poruku posiljaocu da mi paket nije isporucen danas, dobijem pitanje: "Da li zelite da paket preusmerimo na neki od Bex Paket Shop-ova"?

Sad', ja se mislim sta da radim? Ovi iz Bex-a rekli da ce isporuciti sutra. Posiljalac nudi da preusmeri paket na Bex Paket Shop. Trenutno je 17:30 popodne i mislim da je prekasno za bilo kakve izmene, tj. 'preusmeravanja'.

Pitanje:
1. Da li ce (ako se desi) da mi ni sutra ne isporuce paket (jer "primalac se ne javlja"), paket biti vracen posiljaocu, ili imam 'fore' da sutra od posiljaoca zatrazim da nalozi Bex-u da preusmeri paket na neki od Paket Shop-ova pa da ga podignem npr. prekosutra?

2. Nikada nisam podizao paket ni na Paketomat-u a ni na (u) Paket Shop-u. Meni bi najvise odgovaralo (jer mi je taj najblizi) Paket Shop u Kneza Višeslava 63 na Vidikovcu (Beograd).
Kako se podize paket u Paket Shop-u? Jel' tamo neko radi? Jel' mi treba neka potvrda? Da li mi treba neka aplikacija Bex-ova da je instalirana na mobilnom telefonu? Ili mi samo treba broj posiljke i npr. licna karta da je pokazem radniku (ako postoji radnik) u Paket Shop-u?

Moze li neko da mi pojasni odgovarajuci na ova dva ^ gore navedena pitanja?

Hvala!
 
Treba mi pomoc.
Narucio sam nesto i prodavac mi dao broj za pracenje od Bex kurirske sluzbe.
Ja na stranici Bex-a proverio i pise da su bili jutros u 8:46 i pise da se primaoc ne javlja. Zvao Bex call centar, i rekli da ce probati opet sutra da isporuce.
U medjuvremenu, posto sam poslao poruku posiljaocu da mi paket nije isporucen danas, dobijem pitanje: "Da li zelite da paket preusmerimo na neki od Bex Paket Shop-ova"?

Sad', ja se mislim sta da radim? Ovi iz Bex-a rekli da ce isporuciti sutra. Posiljalac nudi da preusmeri paket na Bex Paket Shop. Trenutno je 17:30 popodne i mislim da je prekasno za bilo kakve izmene, tj. 'preusmeravanja'.

Pitanje:
1. Da li ce (ako se desi) da mi ni sutra ne isporuce paket (jer "primalac se ne javlja"), paket biti vracen posiljaocu, ili imam 'fore' da sutra od posiljaoca zatrazim da nalozi Bex-u da preusmeri paket na neki od Paket Shop-ova pa da ga podignem npr. prekosutra?

2. Nikada nisam podizao paket ni na Paketomat-u a ni na (u) Paket Shop-u. Meni bi najvise odgovaralo (jer mi je taj najblizi) Paket Shop u Kneza Višeslava 63 na Vidikovcu (Beograd).
Kako se podize paket u Paket Shop-u? Jel' tamo neko radi? Jel' mi treba neka potvrda? Da li mi treba neka aplikacija Bex-ova da je instalirana na mobilnom telefonu? Ili mi samo treba broj posiljke i npr. licna karta da je pokazem radniku (ako postoji radnik) u Paket Shop-u?

Moze li neko da mi pojasni odgovarajuci na ova dva ^ gore navedena pitanja?

Hvala!
Pa mozes kuriru kad te pozove a ti nisi na adresi da mu kazes da ostavi u paket shopu. On ce ti reci kad ces otprilike moci da podignes ili ce ti stici sms. A u paket shopu rade ljudi i samo trazis svoj paket i platis im i to je to.
 
Do koliko sati Bex radi dostavu? Kad proveravam status piše mi 08.00-16.00

A meni poslednje dve porudzbine došle posle 5...
 
Posto sam prodao telefon od 4500 dinara nekom romu iz Novog Becaja , zvao me je i kaze da ne moze da podigne nije legla Socijala pa ce sutra ili prekosutra podici , zanima me koliko paket stoji u posti jel i dalje 7 radnih dana?
 
Pa mozes kuriru kad te pozove a ti nisi na adresi da mu kazes da ostavi u paket shopu. On ce ti reci kad ces otprilike moci da podignes ili ce ti stici sms. A u paket shopu rade ljudi i samo trazis svoj paket i platis im i to je to.
Stigao paket jutros na kucnu adresu pa sam preuzeo. Nevolja je sto oni isporucuju rano ujutru. Ja obicno radim u to vreme. A na poslu ne mogu (ne smem) da imam telefon kod sebe, pa se ne mogu javiti.

Elem, bio sam danas u blizini Bex Paket Shopa na adresi Kneza Višeslava 63 na Vidikovcu, pa sam tamo i svratio da vidim gde je tacno i kako sve funkcionise. Kaze covek samo dodjes i kazes mi svoje ime, i to je to. Eto, i to sam saznao iz prve ruke. :)

Hvala jos jednom na odgovoru.
 
Posto sam prodao telefon od 4500 dinara nekom romu iz Novog Becaja , zvao me je i kaze da ne moze da podigne nije legla Socijala pa ce sutra ili prekosutra podici , zanima me koliko paket stoji u posti jel i dalje 7 radnih dana?
Na sajtu Post Expressa piše 5 dana :)

Pošiljke koje iz bilo kog razloga nisu uručene čuvaju se 5 (pet) dana, ne računajući dan pokušaja dostave. U slučaju da se pošiljka ne može uručiti pošiljaocu, smatra se neisporučivom.
 
.. kad god ukucam broj za pracenje na cityexpress nikad nista ne izbaci, preglup im je taj sistem
 
Posto sam prodao telefon od 4500 dinara nekom romu iz Novog Becaja , zvao me je i kaze da ne moze da podigne nije legla Socijala pa ce sutra ili prekosutra podici , zanima me koliko paket stoji u posti jel i dalje 7 radnih dana?

Након што су смањили поново са 20 на 5 дана, питао сам ове из Поште, преко контакт форме са сајта.

CC и Post Express ~ 5 радних дана, као што је рекао outlaw.
VV и RE (вредносне и препоручене пошиљке) ~ 20 календарских дана
 
.. kad god ukucam broj za pracenje na cityexpress nikad nista ne izbaci, preglup im je taj sistem, ako si narucio na bazaru recimo evo primer ako piše 147449080 obrisi broj 1 sa pocetka dakle
  • 47449080
ako si narucio na bazaru recimo evo primer ako piše 147449080 obrisi broj 1 sa pocetka dakle
  • 47449080
 
Nazad
Vrh Dno