Šta je novo?

Kupujemprodajem i blokiranje IP adresa

bSecurity

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2002
Poruke
1,457
Poena
660
Zamišljamo da ne smem više od tri tab-a da otvorim na nekom sajtu za vesti, ili više od tri YouTube snimka. Ne smem da osvežim stranicu, zna se kako izgleda ddos napad, a kako izgleda normalno korišćenje. Ovi zaista postalo preterivanje.

Ako neko ovo čita iz KP na osnovu čega se vrši blokiranje IP adresa. Zašto niste omogućili pravo žalbe za takve situacije. Kako ja kao registrovani korisnik da Vas kontaktiram ako je meni pristup na IP adresu blokiran?

Blokirana IP adresa na SBB (nije deljena), blokirana na A1 mobilni podaci, zbog čega. Šta ako je deljena IP adresa, kako onda filter na to gleda.

Da li je neko od Vas imao slično iskustvo i kako je ovo rešio. Ne radim nikakve prevare i slične gluposti, ali me ovo sad izluđuje jer filter saobraćaja očigledno ima neki problem ili je jako loše podešen.

Što nisu otvorili neku kontakt formu, posebno za ove slučajeve, da se pošalje IP adresa da provere zašto je došlo do blokade.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231214-130524.png
    Screenshot_20231214-130524.png
    141.6 KB · Pregleda: 72
I meni je već oko 1 sat preko Yettel optike nedostupan sajt a na A1 mobilnoj mreži radi.
 
@bSecurity da li si probao da otvoris njihov sajt preko nekog proksija i kontaktiras ih tako?
Iskreno ne znam ni koji radi, jer oni sve što mogu blokiraju. Znam sigurno da VPN servisi ne rade (mullvad i windscribe) tako da tu opciju neću uzeti u razmatranje.

I meni je već oko 1 sat preko Yettel optike nedostupan sajt a na A1 mobilnoj mreži radi.
To se nešto često dešava da više ne radi nego što radi.

Meni izbacuje posle tri otvorena taba Google verifikaciju tj.robota. Otvorili ste previše tabova. Chrome i Brave, isto.

Ja se nadam da će ovo samo od sebe da se reši i da je samo neki privremeni problem, a zaista bi trebali da imaju neku alternativu za kontakt u ovim situacijama.
 
Pa gde tebi pise da si blokiran, odakle ti to? A sto se tice vise tabova probaj operu ja nisam doziveo takav problem nikad, otvorim i sada po 10 tabova na primer yt, nema problema sve radi..
 
Nisu ti blokirali ip adresu vec se ono obavestenje dobija kad rade nesto na sajtu pa nije trenutno dostupan. I ja sam juce dobio isto obavestenje i posle nekog vremena je opet moglo da se pristupi sajtu. Verujem da i ti sada mozes.
 
Znam da je malo zastareo thread, ali će možda nekome pomoći info, ako nađe post.
Naime, na Safariju, ukoliko je uključena opcija "Prevent cross-site tracking", kupujem prodajem se ne učitava. Slična je i situacija na iPhone-u, gde je uključeno isto podešavanje.
 
Private relay isto izbacuje.
 
Nazad
Vrh Dno