Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

A do koje sume je moguc povrat poreza a da ti nasi ne naplate carinu?
Na netu dobijam razlicite infomracije,neko kaze 50,neko 100,nego cak 500e pa nisam siguran do koje sume moze da se uzme nesto
 
Otvorio, ne otvorio isto mu se hvata, jer su Madjari prijavili.
 
Zasto bi oni prijavili i kako?
sta njih briga sta nasa carina radi ako nije terorizam
 
Zato sto su duzni da prijave po medjudrzavnom sporazumu. To sto ne prijavljuju "uvoznike" iz Horgosa i okoline je plod razradjenih mehanizama i teske korupcije na obe strane. Jer njih i kada prijave nasi ne carine.
 
Uglavnom na Horgosu ne prijavljuju.Ja sam Sony ps4 uzeo u Segedinu,uredno uzeo afu i prosao nasu granicu bez problemaJesmo ga sakrili kod nogu suvozaca ali dobro,glavno da smo prosli.Kazu da ne diraju za 100-150e po osobi ali ja sam prenosio i vise,pogotovo kad mi se rodio sin.Za hranu i kucnu hemiju ne diraju.
 
Zato sto su duzni da prijave po medjudrzavnom sporazumu. To sto ne prijavljuju "uvoznike" iz Horgosa i okoline je plod razradjenih mehanizama i teske korupcije na obe strane. Jer njih i kada prijave nasi ne carine.
Gde je taj medjunarodni sporazum?
 
Ako ga nisu našli, to znači da nisu ni hteli ništa da traže i ovo kažem čisto dobronamerno 😃 Ne postoji šansa da ga ne nađu ako žele, samo je pitanje da li su zainteresovani 😃
 
Gde je taj medjunarodni sporazum?
U Upravi carina.

Ne samo sa Madjarskom vec sa svim evropskim drzavama.

Ako mislite da su, npr, slucajno padali Patek Philippe i Rolex satovi na surcinskom aerodromu ... e pa nisu :) .

DO 1.000 eura po sporazumu mora da se dojavi u roku od sat vemena, preko toga 10 ili 15 minuta od overe dokumenata.
 
Kada nam je uzeo papire za overu, madjarski čikica je zapisao naš i broj tablica još jednih koji su bili pored nas, pretpostavili smo da je razlog taj što i mi i oni imamo račune preko 1000e. Mislili smo da je to to, sigurno nas prijavljuje nekome... Međutim, naš carinik nas je kao i uvek pitao da li imamo nešto da prijavimo, odgovor je naravno bio ne i to je bilo to, prošli smo za 5 sekundi. Da li je prijavio ili ne, ne znam, ali niko nas nije dirao...
 
Planiram kupovinu GPU od KP "mađara", bio bih zahvalan da mi pošaljete u privatnoj poruci ko je sada pouzdan, iliti NAJpouzdaniji!? Svi oni imaju naloge stare 10+ godina ali znam za tu foru, otkupe nalog od starog člana i preimenuju ga po volji, tako da broj godina provedenih na KP više nije merodavan... Hvala unapred!
 
pozdrav, da li neko zna jel trenutno moguce vratiti PDV za robu kupljenu u Alza.hu prodavnici u Budimpesti? Da li izdaju obrazac?

ili neka druga radnja u Budimpesti, gde se to moze uraditi?

Hvala
 
Zdravo svima! Da li je povoljnije kupiti iPhone u Mađarskoj ili u Srbiji?
 
Racunaj 15% da dobijes global blue povrat i dodje ti tu negde kao sa nasima. Ako racunas jos gorivo i hranu i svasta nesto jos da uzmes, bude skuplje, a da ne racunam ako te slucajno uhvate na granici. Sve regularno da prijavis svakako skuplje.
 
Nazad
Vrh Dno