Šta je novo?

KT880 /Dual chenel VIA SocketA

eskobar

Čuven
Učlanjen(a)
02.04.2002
Poruke
172
Poena
619
Gledam juche Asus Product Guide za 02/2004 i vidim KT880, sad pogledam na Asus SITE Nema, ima neko neki link pa da vidimo shta ka'e.
 
)(

I mene zanima ova ploca, samo ne znam da li je ona za XP ili Athlon 64. I uopste moze li se na plocu sa KT800, ili GF3 cipom za Athlon 64 staviti Barton ili obicni XP!
 
Ako je kao za VIA dual za S478, onda ce biti veselo :)
 
KT880 je odavno u najavi kod VIA-e. Prvi (i verovatno jedini) chipset za AMD koji ce biti dual-channel. Za Athlon XP seriju procesora.
A kada ce ga stvarno realizovati...pitanje.
Licno cekam EPoX-a da napravi plocu sa doticnim chipsetom. Ne ni ASUS ni Abit, samo EPoX.
 
Najzad Prijavljujem Test Na Toms HW Iako su stavili "VIA KT880 4in1 V4.51"
Bice Tu Odlicnih OCena
 
Izmisljaju toplu vodu posle godinu dana od kako je nforce 2 doneo tu "novinu" i "poboljsanje performansi" za polako odumiruci socket A. Koga jos to briga?
 
A test je glup ubi boze, bitno da su dali tabelu sa MP3 encodingom u kome je razlika izmedju svih ploca 1 poen (cemu to uopste?), i da su se pohvalili kako imaju besnu S-ata kontroler karticu, a malo detaljniji test onboard ATA controlera nista. Jako neozbiljno. Sve u svemu ocekujem jedan test primerak KT880-ILSR sto pre, pa da sam probam ono sto me zanima.
 
[Mancha] je napisao(la):
A test je glup ubi boze, bitno da su dali tabelu sa MP3 encodingom u kome je razlika izmedju svih ploca 1 poen (cemu to uopste?), i da su se pohvalili kako imaju besnu S-ata kontroler karticu, a malo detaljniji test onboard ATA controlera nista. Jako neozbiljno. Sve u svemu ocekujem jedan test primerak KT880-ILSR sto pre, pa da sam probam ono sto me zanima.


kazu da VT8237 soutbridge je*be keve...Jedva čekam da vidim kako ce da se ponašaju ploce sa doticnim cipsetom, jer su ti soutbridgevi oduvek bili problematični kod VIA-e.

@boki
istinu zboriš :D . Ploče bazirane na VIA cipsetovoma najbolje pravi epox :smash:
 
Poslednja izmena:
genijalcin@23 je napisao(la):
kazu da VT8237 soutbridge je*be keve...Jedva čekam da vidim kako ce da se ponašaju ploce sa doticnim cipsetom, jer su ti soutbridgevi oduvek bili problematični kod VIA-e.

@boki
istinu zboriš :D . Ploče bazirane na VIA cipsetovoma najbolje pravi epox :smash:

VT8237 imas i na Abitu KV7 (KT600), nije los, ali nisam ni primetio da radi to sa kevom. :d
 
Aca je napisao(la):
VT8237 imas i na Abitu KV7 (KT600), nije los, ali nisam ni primetio da radi to sa kevom. :d

Taj tvoj Abit :d me nije zaintrigirao toliko da ga propustim kroz ruke, mislim svi pricaju neki prosek, a plus sto ima krsinu od KT600. NIsam ni znao da ima VT8237. Elem, videcemo sta ce da bude sa ovim KT880...
 
genijalcin@23 je napisao(la):
Taj tvoj Abit :d me nije zaintrigirao toliko da ga propustim kroz ruke, mislim svi pricaju neki prosek, a plus sto ima krsinu od KT600. NIsam ni znao da ima VT8237. Elem, videcemo sta ce da bude sa ovim KT880...

Sto moj, pa nisam ja vlasnik fabrike. :d Ploca nije extra, ali je prilicno dobra za nekog naprednijeg prosecnog korisnika (nije naravno za ekstremni overklok). Dovoljno je brza i nadasve stabilna, ko nece nF2, ona ce mu sasvim lepo raditi.
 
vuk204: super potpis!!!
nego zanima me do koliko bi trebala memorija da ide na toj ploci? da li je 880 neka oznaka ili ima veze sa memorijom kao KT400,KT600,KT800 ......
 
dobro je ko god da je obrisao one moje glupave postove. samo bi hteo da kazem da sam nasao sve i da ne morate za dz da trosite slova (kako bi to Aca rekao). neverovatno je kako search moze da pronadje sve sto te zanima samo ga treba upotrebiti (ili znati upotrebiti).
poZ :)
 
o5 sam zaboravio nesto. zanima me koliko ce da kosta ova ploca? i da li je bolje uzeti nju ili da prelazim na intela?
p.s. mojne da mislite da postujem samo da bi imao sto vise postova. zaboravan sam pa nisam sve od jednom napisao. a ovako mi je lakse zato sto mi je spora konekcija zato sto skidam 10000000 stvari.
poZ :)
 
zendraqla je napisao(la):
zanima me koliko ce da kosta ova ploca? i da li je bolje uzeti nju ili da prelazim na intela?
Pa kakve ima veze kakva je ploča, kad ćeš u nju ubosti AMD procesor, a na njemu programi rade loše i nestabilno :beat:
 
pa zar moras da smaras covece? ako nece da odgovoris onda mojne da se pravis pametan. a odakle ti to da na amd-u programi rade lose i nestabilno?
 
Nazad
Vrh Dno