Šta je novo?

Konkurencija za HL2 i D3 iz Slovenije

Nedjo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
12.07.2000
Poruke
6,934
Poena
800
http://games.zootfly.com/

Uopste ne izgleda lose!
A koliko je gamedevelopment industrija vazna sloveniji govori cinjenica da je u programersku kucu koja radi doticnu igru dolazio i americki ambasador u Sloveniji da bi razgovarao o perspektivama slovenacke industrije, softverske ili igracke, 'bem li ga!
CCC, pa ima li neko u ovoj zemlji, brdovitoj, toliko pametan i kreativan da uradi slicnu stvar!!??
 
Nedjo o tome mozemo da pricamo ali off line!
 
samo se nadam da to ne ispadne neki gay no-explicit-contents shooter...
 
negde sam pre izvesnog vremena citao da su nasi likovi napravili igru i da ju je EA prihvatio... razvijali su je 3 godine... e sad kako se ona zove nemam pojma... ali bi bilo zanimljivo da ako neko nesto sazna podeli sa nama
 
secam se toga... mislim da je to bilo u gejmeru... likovi su uradili nekakvu menadzersku strategiju (?) i kontaktirali su EA...
 
"Tyler Kilmore, the hero of Hollow" pa i lici na gay slovenca :)
 
ja znam glavnog programera koji je radio igru za koju je zainteresovana EA. to je moj profan na Microsoft akademiji napravio(sa nekim njegovim drugarima- 3 programera i 2 graficara).
na kodu je radjeno 5 godina,a kada ce biti gotova veliko je pitanje.
da lepo izgleda, izgleda.
da imam dozvolu da kacim jedan jako mali demo(koji je bio poslat EA games-u), nemam, a isto vazi i za shotove.
kada radovi udju u zavrsnu fazu i ja dobijem zeleno svetlo da mogu da pokazem, okacicu sve sto imam kod sebe a vezano je za igru.
znam da se radi jos jedna igra koja bi trebalo da pojede c&c generals,tu ima posla jos jednu godinu po slobodnoj proceni ljudi koji rade igru.
mada ne racunam da je to nasa(srpska) igra,posto je neka francuska kuca(kojoj sam ja i znao ime :D ) unajmila nase ljude,video sam i njihove slicice,graficki izgleda lepo ali po prici programera nece ona doziveti neki uspeh,sta ces nisu zadovoljni ljudi uslovima rada i platom.
 
je l' to bese 3rd world ili tako nekako, neka svemirska prica

hm, bilo bi zanimljivo da su se nasi obratili nekome za pomoc u drzavi, bas me zanima kakav bi odgovor dobili, verovatno nesto tipa idite deco kuci pa se igrajte :x
 
"treci svijet" beshe hrvatska igra valjda... ili greshim? ali mislim da je to bataljeno...
 
Nase igre su vec bile prodavane napolju i neke su dostigle veeeeliki uspeh ...

Sto se tice 3rd world-a, to je bila nasa igra ali je programer batalio ....

Sto ja znam nasi ljudi rade na 3-4 projekta trenutno, ali samo dva su ozbiljna ...
 
bancho je napisao(la):
je l' to bese 3rd world ili tako nekako, neka svemirska prica

jeste svemirska prica,u pitanju je bila mmmmorphg :mrgreen: igra samo se nije zvala tako...
radila je ista ekipa ljudi koja sada radi na onoj parodiji na C&C Gen. za francuze, imali su i solidne ponude za otkup koda ali zbog nedostatka novca i lose izvedenog multiplayer-a su digli ruke...
 
Nedjo je napisao(la):
http://games.zootfly.com/
Uopste ne izgleda lose!

Skinuo sam film koji je snimljen u igri za potrebe prezentacije na ECTS sajmu.
Pa igra stvarno moze da konkurise HL2 i Doom3 !!!
Fizika je u njihovom stilu: pucas na stolicu a ona pocne da se kotrlja i prevrce i usput pomeri i sto i drugu stolicu, bas izgleda realisticno (jedino sto bi se prava stolica raspala pod kisom metaka :beat: ).
Stvarno je taj deo fizike odradjen do jaja ...
Najvise mi se dopala uverljivost pojedinih prolaza ili stepenista od polozenih dasaka (kao neka nedovrsena zgrada ...), deluje tako stvarno, pogotovo u odnosu na trenutno raspolozive igre.
Inace sama pucacina je u stilu koji je klasican FPS, pointer sa tackom u sredini ekrana i puska iskosa sa desne strane ... rokaj sve sto mrda.

Znaci jedini napredak u odnosu na dosadasnje FPS je ta toliko spominjana fizika pokreta svih pomerljivih objekata ali ostalo je kao iz vremena Quake ili Doom-a samo mnogo detaljnije i lepse-realisticnije za oko.
Krivo mi je sto niko ne pokusava da nastavi putem koji je ponudio Vietcong sa drugacijim pristupom samom izvodjenju igre tj. bez nisanske tacke-krstica na sredini ekrana. Svi furaju grafiku i realisticnu fiziku pokreta a niko da doda i realistican nacin nisanjenja i pucanja. Ovo sto nude gore pomenute igre je teska disharmonija, insistiranje na realisticnosti jednog aspekta igre a zadrzavanje drugog na nivou igara od pre 12 godina (i na nivou deteta od 12 god) :rolleyes:
Stvarno me je smorila ta varijanta, sta ce im ona puska u uglu i bez nje bi bilo isto, jer ti nisanis tackom, krsticem, kruzicema il cime vec a puska je tu samo "da simulira realnost" ... to me stvarno iritira.

Inace u ovom snimku ima jos dve scene koje autori posebno isticu:
- voda, koja je bas DX9 (kao u 3DMarku03)
- dim, koji je kao pravi ... verovatno sve zasluga DX9.

Teksture ipak deluju nedoradjeno i siromasno a mnogi delovi skoro i da nemaju teksture ali obzirom na razvojni stadijum igre to je i za ocekivati.
 
[/quote]....Stvarno me je smorila ta varijanta, sta ce im ona puska u uglu i bez nje bi bilo isto, jer ti nisanis tackom, krsticem, kruzicema il cime vec a puska je tu samo "da simulira realnost" ... to me stvarno iritira....[/quote]

Sta bi ti, nesto vise od "simulacije realnosti"? :)
 
Maxer, pa najavljen je VietCong 2. Kako to da nema naslednika ? :beat:

BTW imas recimo Ghost Recon, Raven Shield i slicne fpsove u taktickom fazonu. Ne znam da li si to probao, ali to bi za tvoj ukus bilo zakon !
 
Aponen je napisao(la):
Sta bi ti, nesto vise od "simulacije realnosti"? :)

:beat:, ma jok - sacuvaj me Boze, dosta je bilo '90-tih (rado ide Srbin u vojnike ... ).
 
OptiPlex je napisao(la):
Maxer, pa najavljen je VietCong 2. Kako to da nema naslednika ? :beat:

BTW imas recimo Ghost Recon, Raven Shield i slicne fpsove u taktickom fazonu. Ne znam da li si to probao, ali to bi za tvoj ukus bilo zakon !

Nisam ih probao ali sam cini mi se video kritike i prikaze istih i opet imaju kruzic sa tackom - e to mene nervira. Ocu bre nesto kao sto ima Vietcong tj. Vietcong mod, bez tacke ili krstica, vec da vidim ispred sebe pusku preko koje nisanim (i svi oni fazoni: kako dises ona se pomera i sl.).
Rekoh vec da me smara taj deciji point & click fazon (zato i nevolim CS), stavim mu tacku na glavu i kliknem (nema veze koja je udaljenost, dal trcim ili stojim ili lezim ...) i on je tog trenutka mrtav. Sve ovo bi bilo OK, da je u pitanju nekakva laserska puska i opticki nisan ali kad to urade sa kalasnjikovim ili sl. oruzjem ... 'e tu zaboravi na realnost i to je to sto me iznervira.
 
maxer je napisao(la):
...
Nisam ih probao ali sam cini mi se video kritike i prikaze istih i opet imaju kruzic sa tackom - e to mene nervira. Ocu bre nesto kao sto ima Vietcong tj. Vietcong mod, bez tacke ili krstica, vec da vidim ispred sebe pusku preko koje nisanim (i svi oni fazoni: kako dises ona se pomera i sl.).
Rekoh vec da me smara taj deciji point & click fazon (zato i nevolim CS), stavim mu tacku na glavu i kliknem (nema veze koja je udaljenost, dal trcim ili stojim ili lezim ...) i on je tog trenutka mrtav. Sve ovo bi bilo OK, da je u pitanju nekakva laserska puska i opticki nisan ali kad to urade sa kalasnjikovim ili sl. oruzjem ... 'e tu zaboravi na realnost i to je to sto me iznervira.

A u cemu je problem da iskljucis crosshair ? :p

BTW u svim navedenim igrama imas opticke nisane - po volji ;)
 
OptiPlex je napisao(la):
...A u cemu je problem da iskljucis crosshair ? :p
BTW u svim navedenim igrama imas opticke nisane - po volji ;)

Ako iskljucim krstic kako onda nisanim, jer pretpostavljam da se puska ne pomera kao u Vietcongu ?
Opticke - po volji, jel to znaci da na svakom oruzju mogu da stavim optiku i da li je zum fiksan ili promenjljiv ?
 
maxer je napisao(la):
...
Ako iskljucim krstic kako onda nisanim, jer pretpostavljam da se puska ne pomera kao u Vietcongu ?

U Ghost Reconu ne, u Raven Shield-u - oh, da... ;)...itekako. I jos mnogo toga


maxer je napisao(la):
...
Opticke - po volji, jel to znaci da na svakom oruzju mogu da stavim optiku i da li je zum fiksan ili promenjljiv ?

U Ghost Recon-u ne mozes na svako vec dobijes oruzja sa optickim nisanima, ali pri samom kraju igre (ako se dobro secam).

U Raven Shield-u imas specialce koji imaju zilion raznih kombinacija oruzja, opreme itd. pa izmedju ostalog turanja i customizovanja i sa optikom.

BTW Raven Shield Rulz !
 
OptiPlex je napisao(la):
...U Ghost Recon-u ne mozes na svako vec dobijes oruzja sa optickim nisanima, ali pri samom kraju igre (ako se dobro secam).
U Raven Shield-u imas specialce koji imaju zilion raznih kombinacija oruzja, opreme itd. pa izmedju ostalog turanja i customizovanja i sa optikom.
BTW Raven Shield Rulz !

Thanks, Opti ... ovo koliko sutra mora da se proba :mrgreen:
Samo da mi stigne (za vikend) Matrox 80GB sa 8MB cache ... :happy:
 
Nazad
Vrh Dno