Šta je novo?

Koliko vremena dnevno provedete radeći za računarom?

Koliko vremena dnevno provedete radeći za računarom?

  • Do 2 sata

    Glasovi: 266 13.7%
  • Između 2 i 4 sata

    Glasovi: 218 11.2%
  • Između 4 i 6 sati

    Glasovi: 250 12.8%
  • Između 6 i 8 sati

    Glasovi: 372 19.1%
  • Između 8 i 10 sati

    Glasovi: 478 24.6%
  • Više od 10 sati

    Glasovi: 363 18.6%

  • Ukupno glasača
    1,947

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dakle samo računari (i tableti), ne računamo mobilne telefone ovde, za njih ćemo imati posebnu anketu.
 
Fali sekcija nemam/ne koristim računar. Ja računar dao klincima i skroz presao na konzola-mobilni kombo. Glasao sam samo da mi se makne anketa.
 
Jesu vala, samo nekima nam je posao vezan isključivo za komp.
E sad
- stvarno radeći (efektivno) ili buljiti, ili ... ili kombinovano.
 
A moglo i da se razdvoji buljenje u računar za potrebe posla, i ostalo (zabava, danguba, izbegavanje razgovora sa ženom...) :p
Za sada pričamo sumarno, posle ćemo da delimo na rad, zabavu i gubljenje života na drušvenim mrežama :)
 
Bukvlano je 3x zdravije za računarom nego na našem "svežem" vazduhu.
 
Suma sumarum 8-10h u proseku... 3/4 cist posao, ostalo citanje ili gledanje necega sto me interesuje.
"News" portale, soc. mreze i slicno ne koristim.
 
Bukvlano je 3x zdravije za računarom nego na našem "svežem" vazduhu.
Ovo si napisao preterano subjektivno. Mislim da je veliki broj članova foruma koji nisu iz istog mesta, a kamo li iz BG-a. Da ne pominjem one iz inostranstva.

Ja npr sam dve sedmice na poslu, dve sedmice HO, 200 i kusur km mi je razlika između zvaničnih boravišta. Dodatno što kada sam "kući" mogu u stvari da budem bilo gde u Srbiji samo da sam sa dobrim netom (što mi nije problem sa USB 4G modemom).
 
Ne razumem pitanje. Da li se pitanje odnosi na rad u smislu radis nesto sto ti donosi neki novac ili je pitanje opste u smislu koliko vremena provedes za racunarom bez obzira da li radis nesto konkretno , igras se isl. ?
 
Opšte.

Boki.N:​

Zato sam i napisao našem... 99% foruma je iz Srbije, a veliki deo od njih po velikim gradovima.
Naravno da se ne odnosi na svakoga. ali to svež vazduh zdrav a ekran nije zavisi od mnogo faktora.
 
Ne razumem pitanje. Da li se pitanje odnosi na rad u smislu radis nesto sto ti donosi neki novac ili je pitanje opste u smislu koliko vremena provedes za racunarom bez obzira da li radis nesto konkretno , igras se isl. ?
Opšte je pitanje. Više koliko si vremena ispred, a ne koliko zaista radiš (mada i rad sam po sebi ne znaci ništa)
 
S obzirom da radim 8 sati od kuce ne znam jel se to racuna :) Srecom uglavnom sam van kuce posle toga, navece onda kad se vratim jos mozda 2, 3 sata, od toga recimo nije "za kompom" sve vreme, seriju neku pustim iz kreveta pa nisam u sedecem polozaju..
 
Дал' морам да седим за рачунаром или могу да лежим са лаптоп-ом у кревету?
 
Ko zeli da isprati koliko dnevno, nedeljno, mesecno ili godisnje trosi vreme na racunaru i na koje programe ili sajtove, neka instalira ManicTime
Kod:
https://www.manictime.com/
Godinama ga koristim i mnogo mi znaci zbog balansa izmedju analognog i digitalnog sveta, jer kao sto vecina zna uz PC vreme leti 😂
 
8 sati posao - sysadmin/devops
2-4 sata zabava - igre/serije/filmovi
10-12 sati dnevno
 
Veoma zanimljivo da 40% provede do 6 sati dnevno za racunarom. Pokusavam da osmislim kako da upadem u tu kategoriju.
Mobilni sam vec sveo na minimum koliko god sam mogao (ugasio sam poslovni mail na telefonu, izbacio se iz svih viber, whatsapp grupa, FB, insta i ostale life-waste aplikacije ne koristim) i pokusavam sa ljudima da komuniciram pozivom ili SMS-om (ali sam citao da planiraju da ugase servis). Jos samo da zamenim telefon za neki old school koji nema browser, i vraticu sebi jos nekoliko sati zivota nedeljno nazad.
 
Od jutra do sutra 🤣
Moja mašina je upaljena 24h
Jedino je ostavljam kada spavam ili jedem ili negde otputujem tada uzimam laptop samnom.
Takva mi je profesija, a i navikao sam se jer od malih nogu sam bukvalno odrastao uz računar.
Neko bi rekao da propuštam život, ali nije tako samo sam eto vezan da gde god da sam imam računar pored sebe.
Meni i mojoj porodici su kompjuteri omogućili jako udoban život, tako da je rad preko njih meni ne samo zadovoljstvo već i neka vrsta "zahvalnosti" toj mašini koja "nas hlebom hrani".
 
Ne radim za racunarom ali provodim i previse vremena na istom
 
Nažalost mnogo, celo radno vreme na poslu.
A onda kada bi trebalo da se odmorim od ekrana, sedim i kod kuće po 2-3 sata za monitorom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno