Šta je novo?

Koji usisivac odabrati?

Probaj ali prati koliko se usisivač zagreva.
Taj "papir" što bi skinuo, ima mnogo veću površinu filtriranje nego sunđer jer je postavljen cik-cak, kad ga raširiš biće 3-4 puta veći.
A originalni sunđer je relativno tanak, ako staviš debeo sunđer tako da kompenzuje debljinu filtera + debljinu originalnog sunđera
mislim da će "ugušiti" usisivač, ne bukvalno ali će mu sigurno "otežati" rad, pa zato prati temperaturu motora (možeš na izduvu recimo).
 
Da mislio sam za probu,HEPA ima drugu gustinu to je neki papir sa plasticnim vlaknima,ali kad prigusti da imam rezervu.
Probacu pa javljam,kod mene Beko ima i lampicu pa kad su filteri puni odmah pali crvenu,tako da ako je pali nije dobro.
 
Za pocetak mislim da ono nije pravi HEPA filter,sto se tice ostalog,dobro vuce sa dva sundjera,ne pali lampicu.
 
Ja sam prao HEPA filter,posle par pranja to vise nije to.
Inace Beko tvrdi da se pere.
Kad smo kod filtera neko mi dade ideju da se stavi sundjerasti umesto HEPA,doduse na HEPA i ide sundjerasti.
Sta bi bilo,posto imam stari HEPA da skinem onaj papir ili sta je vec i stavim stari sundjer i da mi glumi HEPA i bude periv 100% i tako ce ici sundjer na sundjer,tj bice filtracija sa dva sundjera?

I sto se tice turbo cetke,vredi li da se uzima?
Možda ti je pametnije da poručiš novi set filtera sa Aliexpress, sačekaš dve tri nedelje da stigne i ne moraš da razbijaš glavu s tim budženjem.
A možeš da poručiš i ovaj dodatni filter koji stavljaju u prečišćivače vazduha da produže rok fabričkim hepa filterima. Verujem da ovo smanjuje količinu prašine koja ulazi u glavni filter i olakšava čišćenje.

 
Da mislio sam za probu,HEPA ima drugu gustinu to je neki papir sa plasticnim vlaknima,ali kad prigusti da imam rezervu.
Probacu pa javljam,kod mene Beko ima i lampicu pa kad su filteri puni odmah pali crvenu,tako da ako je pali nije dobro.
Koji je princip elektronske detekcije zaprljanosti filtera?
 
Imao sam iskustvo da mi je jedan Samsung, iako je bio jeftiniji, crkao odmah nakon isteka garancije. Međutim, nakon što smo poslušali savet prijatelja, kupili smo VOX Monsoon 2405, i već tri godine radi besprekorno. Zaista smo zadovoljni što je izdržljiv čak i kad su ga deca maltretirala, a i dalje nas služi kao prvog dana. Jedina sitna zamerka je što je malo teži, ali u svemu ostalom, mogao bih ga preporučiti svim skepticima koji misle da ce brendom kupiti i kvalitet.
 
Imao sam iskustvo da mi je jedan Samsung, iako je bio jeftiniji, crkao odmah nakon isteka garancije. Međutim, nakon što smo poslušali savet prijatelja, kupili smo VOX Monsoon 2405, i već tri godine radi besprekorno. Zaista smo zadovoljni što je izdržljiv čak i kad su ga deca maltretirala, a i dalje nas služi kao prvog dana. Jedina sitna zamerka je što je malo teži, ali u svemu ostalom, mogao bih ga preporučiti svim skepticima koji misle da ce brendom kupiti i kvalitet.
Koji je to Samsung?
Jer namjeravam za dan-dva kupiti vjerovatno Samsung VCC4550 koji neki hvale, a neki imaju zamjerke. Spada u te jeftinije.
 
Koji je to Samsung?
Jer namjeravam za dan-dva kupiti vjerovatno Samsung VCC4550 koji neki hvale, a neki imaju zamjerke. Spada u te jeftinije.
Imam baš taj, i da se tako lako ne prlja onaj filter ispod posude, bio bi odličan. Već posle nekoliko usisavanja mora detaljno da se istrese i opere filter. Poručio sam sa alija par prednjih i zadnji hepa filter pa će biti malo lakše što se tiče održavanja. Na snagu nemam primedbi, baš lepo vuče, potenciometar je dobra stvar.
 
Smaraju me kese generalno, hocu lepo da vidim kad je puna posuda i tad lepo ispraznim. Ne brinem se mnogo oko ciscenja filtera, ne ocekujem 100% ociscnen filter nakon pranja.

Pa ljudi su nekada koristili sloboda cacak onaj dugacki i nista im nije falilo. Nit filtera, nit bilo kakvih drugih dzidza bidza. Mnogo smo poceli da se opterecujemo procentima i da li ce nesto biti 98, 99 ili 100% cisto. Nista nece biti na 100% sto se tice prasine, ona se stvara pa se stvara i ni jedan usisivac nece moci da je ukloni 100%.

Meni je bitno da lepo vuce, da ne moram 5x da prelazi da bi pokupio nesto. Kucne ljubimce nemam, u stanu laminat i tepisi u sobama.
Ja i dan danas imam u vikendici taj stari "sloboda cacak" i jos radi bez greske. Tu je negde moje godiste, mozda koju god. mladji.🤣
Edit:
Nego ima li neko ovaj usisivac "Bora 4000":

Kakva su iskustva sa njim?
 
Imam baš taj, i da se tako lako ne prlja onaj filter ispod posude, bio bi odličan. Već posle nekoliko usisavanja mora detaljno da se istrese i opere filter. Poručio sam sa alija par prednjih i zadnji hepa filter pa će biti malo lakše što se tiče održavanja. Na snagu nemam primedbi, baš lepo vuče, potenciometar je dobra stvar.
Naručio sam danas, taj VC4550 pa kako bude. Što se tiče prljanja filtera, mislim da i treba da se prlja, to znači da radi posao. Samo je pitanje koliko se teško čisti, odnosno pere. Koliko znam, kod ovog modela nema Hepa filtera već su oba obična spužvasta pa se mogu prati i ručno i u mašini (do 40 stepeni).
Kupio sam i onu roto četku koju je gore neko spominjao, pa valjda će poslužiti za pseće dlake.
 
Uz usisivač se ne dobija hepa, to sam naručio sa AE, i par onih plavih. Što pre i ti naručiš lakše će ti biti. Stiglu su mi pre koji dan, nisam ih probao ali dobro izgledaju.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $1.17 49%OFF | 1pc For Samsung Vca-vm Dj97-01040c Sc43 Sc44 Sc45 Sc47 Vacuum Cleaner Accessories Hepa Filter Series Vacuum Cleaner Parts
 
Uz usisivač se ne dobija hepa, to sam naručio sa AE, i par onih plavih. Što pre i ti naručiš lakše će ti biti. Stiglu su mi pre koji dan, nisam ih probao ali dobro izgledaju.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $1.17 49%OFF | 1pc For Samsung Vca-vm Dj97-01040c Sc43 Sc44 Sc45 Sc47 Vacuum Cleaner Accessories Hepa Filter Series Vacuum Cleaner Parts
Nisam dosad ništa naručivao preko AE i sličnih. Prepustio bih to kćeri kad mi dođe za 15-ak dana.
Kad sam htio, uglavnom su to bile neke stvari gdje je dostava skuplja od artikla pa sam odustajao.
Sa ovog gore linka (za BiH), vidim da je 1,12 E i šiping 0,19 E pa je to vjerovatno povoljnije nego u prodavnici.
Nejasno mi je da li je to samo onaj filter ispod posude ili je tu i onaj drugi?
I taj Hepa, gdje se on nađe i pošto je? On bi mogao na posudu, umjesto postojećeg?
 
On se postavlja iza motora, da se prečisti vazduh koji se vraća u prostoriju, u istoj prodavnici na AE imaš i njega, to je ovaj beli.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $2.51 30%OFF | HEPA Filter For Samsung SC18 VC21 SC43 SC44 SC45 SC47 H11 Dust Strainer Vacuum Cleaner Accessories Spare Parts Consumables
 
Nazad
Vrh Dno