Šta je novo?

Koja je razlika izmedju RG58C i RG174 kabla?

Echo

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
302
Poena
195
O cemu se uopste radi i kako se zove onaj "obicni" koaksijalni kabl?
 
To su koaksijalci namenjeni radio saobraćaju sa impedansom od 50 Ohm-a. Imaju različite debljine i "pasuju" na različite konektore.
Slabljenje coax kabla zavisi od uparivanja sa potrebnom impedansom uređaja / antene.
Šta znači "obični" ???

 
Poslednja izmena:
@zmanic, pod "obicni" sam mislio onaj za TV antenu.
I da, meni valjda treba od 75 oma. Kazem valjda, jer ne znam u cemu je razlika, da li samo u "performansama", ili su kablovi od 50 i 75 oma potpuno drugacije namene?

Konkretno, hteo bih da napravim 4G antenu, ali ne znam sta bi se desilo kada bih koristio taj od 50, ili "obicni" za tv (imam ga vec 30 metara u podrumu, ali dzabe ako on nije za to).
 
Taj "obični", tzv. antenski - kućni kabal impedanse 75 Oma nije pogodan za LTE.
Imaćeš prevelike gubitke na spojevima konektora i u kablu već sa dva metra dužine.
Ako nemaš alat (klešta), odradi antenu i naruči kabl potrebne dužine sa odgovarajućim konektorima.
 
Ako sam te dobro razumeo, predlazes mi da okacim antenu, a kabl sa vec pricvrscenim SMA konektorima da narucim?

Reci mi samo, radi razumevanja, koliko oma treba da ima kabl za lte? I kako impedansa utice na brzinu protoka, ili na sta vec ona utice pa postoje razlicite vrste? Pomogni mi bar to osnovno da skapiram, lakse cu da istrazujem posle ako imam bar neku sliku o tome.
 
Nazad
Vrh Dno