Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Kod mene u Krusevcu je 12k dinara. 3 metra cevi,,nosaci, tiplovi, srafovi, cak su mi i oluk izbusili i proteli oba creva, na moj zahtev. Sve pohvle imam za njih. Sad u vecim gradovima vec ne znam koliko je skuplje.
 
Kod mene u Krusevcu je 12k dinara. 3 metra cevi,,nosaci, tiplovi, srafovi, cak su mi i oluk izbusili i proteli oba creva, na moj zahtev. Sve pohvle imam za njih. Sad u vecim gradovima vec ne znam koliko je skuplje.
Hvala na informaciji, pa nadam se da ni kod mene nece vise traziti, na zidu ima vec i rupa pripremljena od stare klime, cak cu i drzace sam pripremiti da ni sa tim nemaju brigu pa cemo videti...
 
Ne znam koju klimu `ugradjujes, ali uzmi antivibrcione gume, pa sve i da ti ne zatrebaju, spremi ih, i neka ugrade. To je oko 10 eura. Ako, ne daj boze krenu vibracije da ti prave probleme, posle bi i 100 eura dao da se to resi, pa zato bolje odmah. Ustvri, nije bitno koja je klima, i klima od 200k dindzi moze ti praviti frku, a ona od 30k nece, tako da nema pravila.
 
Poslednja izmena:
U Nišu, sredinom decembra sam ugrađivao 12icu, cena bila 13000 sa 3m cevi. Antivibracione gumice sam tražio da stave, i još nekih pola metra cevi bilo potrebno, izašlo na 14000. Valjda me sećanje dobro služi, u temi jeftine klime sam pisao o tome dok mi još bilo sveže.
 
Ovde kod nas u Cupriji bas prolupali i deru serviseri...
Prosle godine bilo je:
Inverter klima 12 ---- 17.000 sa 3m cevi
On/off klima 12 ---- 13.000 sa 3m cevi

Izgovor uvek isti: pa znate to je ipak inverter itd a isti krastavac sta se tice montaze...
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Beogradu zvao tri servisera za ugradnju i svi su bili oko 17000 sa tri metra cevi. 14600 sa dva metra cevi, dodatni metar 2000, crevo kondenz 300 dinara metar, pocinkovani nosači 1500 doplata, kanalice 1000 po metru, dodatna rupa 1000 dinara, povezivanje na wi-fi aplikaciju 4000 dinara. To sam ipak sam povezao za 2 minuta.
 
U Nišu, sredinom decembra sam ugrađivao 12icu, cena bila 13000 sa 3m cevi. Antivibracione gumice sam tražio da stave, i još nekih pola metra cevi bilo potrebno, izašlo na 14000. Valjda me sećanje dobro služi, u temi jeftine klime sam pisao o tome dok mi još bilo sveže.
I mene je toliko koštalo,ali je sve profesionalno i po propisu urađeno..
 
Slicno je ovako i meni, s tim sto je moja ugradjena godinu dana ranije. Ne izgleda bas ovoliko grdno ( Trebao bi spoljnu da operes ) Caletova kao nova, zaista, moja, kao da je donesena iz Cernobilja, pa ugradjena. Cudo je prometna ulica. Na hladjenju se izrazi najvise, nakupi pogan, na grejanju sama sebe spere, jel.
Ovo je na grejanju, prosto je puna prasine i valjda onih prolecnih letecih nazovi maslacaka, sve se ulepilo, kako da je operem bez da zovem servis. Savet??
Pozdrav ,

Kupio sam Gree Clivia AI 12k klimu i interesuje me da li neko zna od prilike koliko kosta ugradja?
Trenutno imam staru Mideu klimu oko 10god star i dosta je bucna i slabo i greje u poslednjih par godina, mislim da je doslo vreme za zamenu, da li se demontaza isto naplacuje?
Mada to mogu i ja demontirati sigurno nije svemirska tehnologija a i ima dosta objasnjenja verujem i na youtub-u.

Vidim da imate dosta diskusija pa da podelim i moja iskustva sa Gree klimama posto u dnevnoj sobi koristim vec 3 god. Amber Premium 12k i mogu reci da sam prezadovoljan i sa potrosnjom a i sa kapacitetom te klime. Bez problema zagrejava 60m2 i na velikim minusima. Druga klima stara je bila u decijoj sobi i usmeren na hodnik i prilicno je radio posao za tih 35m2. Nadam se da ce i ova Clivia moci isto to da uradi, barem na papiru je mnogo bolja nego ta stara Midea. vidicemo..
Ja sam platio demontazu prosle god 3.000 din
 
Nazad
Vrh Dno