Šta je novo?

kako povezati 5.1 zvucnike na pc?

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
drugari,

Imam jedno pitanjce verovatno ima onih koji su u audio materiji.

Imam 5.1 pasivne zvucnike a hteo bih da ih povezem na PC. Sada zanima me da nabavim pojacalo povezem zvucnike, da li pojacalo povezujem sa racunarom preko optike ili kako? Da mogu da osposobim te zvucnike. Sta predlazete po tom pitanju. To je bio kucni bioskop LG zvucnici koji su pristojni a i sam sistem nije bio bas jeftin kada je kupljen, ali pojacalo sa sistemom je otkazalo i ostali su zvucnici. Posto moji logitech stari zvucnici polako otkazuju razmisljao sam da njih povezem ako je kojim slucajem to moguce.

HVALA!
 
Neki polovni AVR sa 5.1 sistemom, puni su oglasi starijih uredjaja danas. Poslužiće bilo koji koji je ispravan.
Iz PC podesiš line speaker out na 5.1, i digitalni izlaz iz PC odvedeš na dig. ulaz AVR-a preko optičkog S/PDIF ili RC konektora.
Ako AVR nema dig. ulaz iskoristiš neki jeftiniji D/A konvertor na analognom ulazu u AVR.
Stari woofer prepraviš u pasivni, ili samo prespojiš sa nekom LC skreretnicom samo taj bas drajver u njemu.
Sve ostalo bilo bi ravno kupovini aktivnog 5,1 sistema, a to nije uvek povoljno.
 
Poslednja izmena:
Neki polovni AVR sa 5.1 sistemom, puni su oglasi starijih uredjaja danas. Poslužiće bilo koji koji je ispravan.
Iz PC podesiš line speaker out na 5.1, i digitalni izlaz iz PC odvedeš na dig. ulaz AVR-a preko optičkog S/PDIF ili RC konektora.
Ako AVR nema dig. ulaz iskoristiš neki jeftiniji D/A konvertor na analognom ulazu u AVR.
Stari woofer prepraviš u pasivni, ili samo prespojiš sa nekom LC skreretnicom samo taj bas drajver u njemu.
Sve ostalo bilo bi ravno kupovini aktivnog 5,1 sistema, a to nije uvek povoljno.
Objasni mi to za woofer. Ovaj woofer se kacio isto ko i ostali zvucnici na pojacalo ili ti taj resiver za tv.
 
polako ljudi.

metalpirat, ti si dakle imao HTIB (home theater in the box) LG. Sa pasivnim Wooferom
Napiši nam koja je tačna oznaka tog LG uređaja. Piše na glavnom pojačalu, tamo gde je dvd čitač.

Moramo da znamo kolike su snage ti zvučnici, i koja im je impedansa, kako bi mogli da ti preporučimo adekvatnu zamenu,
za pojačalo na koje možeš te zvučnike da priključiš.

Možeš i da slikaš poleđinu tih zvučnika, gde eventualno piše snaga/impedansa u ohmima.
 
polako ljudi.

metalpirat, ti si dakle imao HTIB (home theater in the box) LG. Sa pasivnim Wooferom
Napiši nam koja je tačna oznaka tog LG uređaja. Piše na glavnom pojačalu, tamo gde je dvd čitač.

Moramo da znamo kolike su snage ti zvučnici, i koja im je impedansa, kako bi mogli da ti preporučimo adekvatnu zamenu,
za pojačalo na koje možeš te zvučnike da priključiš.

Možeš i da slikaš poleđinu tih zvučnika, gde eventualno piše snaga/impedansa u ohmima.
vazi cim budem pri resiveru slikacu pa saljem. HVALA!!!
 
Objasni mi to za woofer. Ovaj woofer se kacio isto ko i ostali zvucnici na pojacalo ili ti taj resiver za tv.
Bilo je najrazličitijih subwoofera, glavna podela na pasivne/aktivne nije dovoljna.
Mnogi pasivni u sebi sadrže svakojake skretnice, trafoe i dodatnu elektroniku za priključivanje satelita i/ili dodatnih linijskih ulaza, mono/strereo modela, itd...itd...itd...

Isto što i prethodnik kaže, daj oznaku ili sliku poleđine uređaja. Naći će se nešto.
Sve je bolje nego da baciš te zvučnike na đubre.
 
e drugari, ja se izvinjavam sto tek sada pisem. Uspeo sam da sredim Lg pojacalo, blu ray uredjaj. povezao sam svucnike preko njega, opticki kabal iz Sound blaster Z kartice u njega namestio da kartica prebacuje 5.1, na uredjaju namestio da zvuk ide preko optike i aktivirao 5.1. Super je sto Soun Blaster Z kartica mogu da aktiviram digitalno gde radi kao HI FI sto je super kada slusam muziku ili aktiviram klasicno soundblaster gde radi 5.1. Zvucnici se lepo cuju, svi rade kako treba, Igrice i filmovi nebo i zemlja u rangu sa predhodnim logitech zvucnicima. Hvala svima!!!
 
Znači sredjeno je "deus ex machina" metodom.

Uzmi ti ipak lepo to fotografiši. Naravno i pozadinu uredjaja, kako si i šta povezivao.
I skrinšotove podešavanja iz windowsa i gui menija iz home theatre.

Inače ništa ne verujemo.
Pics, or it didnt happen!
 
Nazad
Vrh Dno