Šta je novo?

Kako kupiti Apple Care +

Možeš to da odradiš ako nemaš neku pretplatu i ako ti je balance, novac na tom nalogu, o $. Ako imeš i nekoliko centi na računu, moraš da kontaktirš Apple support da ti to skinu.
Pretplate su problem izgleda, mogu lepo kamerom da se slikam do naredne sezone sa jednom pretplatom 😂😂😂
 
Koliko dugo se moze odrzavati mesecni AC+ i ako moze duze od 24 meseca da li se menjaju neki uslovi? Kako se proverava za koji Apple Id je vezan AC+? Ja sam dobio na mejl od novog naloga kreiranog samo za AC+ receipt i sve potvrde ali mi samo na glavnom dozvoljava sa dovrsim setup… A taj glavni sam prebacio na Srbiju, nista mi nije jasno vise
Doduse support mi je potvrdio da je pretplata aktivna i da vise nista ne moram da radim tu, ali nisam pitao za koji Apple id je vezana
 
AC+ je trenutno na 12-ci u otprilike 30-om mesecu.
Važi sve dok ne prestaneš da ga obnavljaš ili ga otkažeš, što je valjda isto :)

Ne znam kako to da vidiš. Probaj ovde, ima jedna stavka o tome, ali ne umem da kažem. Jedino kad najstariji sestrić svrati pa da pogledam šta piše jer se kod njega vodi i moj telefon.

EDIT:
vidim telefon u Device, ali ne vidim da ima AC+ što je i logično jer je AC+ na drugom Apple ID. Verujem da bi tu trebalo da vidiš da ima pretplata za taj Apple ID.
 
Poslednja izmena:
Koliko dugo se moze odrzavati mesecni AC+ i ako moze duze od 24 meseca da li se menjaju neki uslovi? Kako se proverava za koji Apple Id je vezan AC+?

Važi dok god ga uplaćuješ i ne menjaju se nikakvi uslovi. Do pre nekoliko godina, moglo je da se plaća najviše dve godine, ali su omogućili da nastaviš dok god hoćeš da uplaćuješ ratu.
Moraš da znaš gde uplaćuješ gift kartice, tačnije, kodove sa njih. Možeš da proveriš da li je uređaj pokriven sa Apple care plus planom, ali ne znam gde možeš da vidiš koji je mai za Apple ID.
 
Važi dok god ga uplaćuješ i ne menjaju se nikakvi uslovi. Do pre nekoliko godina, moglo je da se plaća najviše dve godine, ali su omogućili da nastaviš dok god hoćeš da uplaćuješ ratu.
Moraš da znaš gde uplaćuješ gift kartice, tačnije, kodove sa njih. Možeš da proveriš da li je uređaj pokriven sa Apple care plus planom, ali ne znam gde možeš da vidiš koji je mai za Apple ID.
Ma na glavnom mi prikazuje kao da je a to nema nikakvog smisla jer je racun i sve stiglo na email tog drugog naloga preko kog sam pokrenuo pretplatu.
 
Onda bi verovatno trebalo da uplaćuješ na taj gde si pokrenuo.
Npr. ja imam pokriven ac+ kod mene, ali je pokrenut sa sestrićevog naloga jer je to bio njegov telefon (on novi, ja stari i tako to. Nije tu pa da pogledam kako je prikazano kod njega).
Znači, ja moram da uplatim kod njega na nalog i od njega se skida za mene. Ne može nikako drugačije, nije prenosivo sa naloga na nalog. Imam ja para na nalogu, ali ih ne dira, mora sa njegovog naloga.

Možda je najbolje da sačekaš sledeću naplatu. Pa vidi da li skida i odakle skida (ne znam da li je povezano, nisam odavno menjao nalog, imam samo dva). Ne bude ništa ako zakasniš koji dan. Mislim da si bezveze pokretao poseban nalog osim ako ti nije cilj dalja prodaja uređaja.
 
Ma na glavnom mi prikazuje kao da je a to nema nikakvog smisla jer je racun i sve stiglo na email tog drugog naloga preko kog sam pokrenuo pretplatu.

Uplaćuješ na taj US nalog sa koga si pokrenuo pretplatu ili sa kojim si uspeo da uplatiš. Logično je zato što ti na taj mail i dolaze računi za pretplatu. Svakako ne možeš sa srpskim Apple ID nalogom.
 
Uplaćuješ na taj US nalog sa koga si pokrenuo pretplatu ili sa kojim si uspeo da uplatiš. Logično je zato što ti na taj mail i dolaze računi za pretplatu. Svakako ne možeš sa srpskim Apple ID nalogom.
Sve je to ok samo nema smisla da mi je za njega govorio da naplata ide sa drugog naloga. Cekam sledeci mesec, prvi sam platio karticom a imam 10$ balance, trebalo bi to da skine sl. put
 
Uspešno kupljen AC+ sa Theft and Lost opcijom uz pomoć UK Revolut kartice i region sa USA prebačen na UK. Sve u par klikova i preko telefona bez cimanja na kompu.
 

Prilozi

  • IMG_6544.jpeg
    IMG_6544.jpeg
    275.5 KB · Pregleda: 53
Zar nije da Theft and Loss ne vredi kod nas?
 
Zar nije da Theft and Loss ne vredi kod nas?
Jeste, telefon ce koristiti brat u Francuskoj (a ima UK karticu pa smo tako platili), a u Francuskoj je pokriven i Theft and Loss pa nije hteo da razmislja...Ionako ce ga nositi ovako bez maske i stakla, isplatice se to svakako :D
 
Pitanjce za ljude koji su nosili potpuno mrtav telefon u iStyle ili neki od ostalih ovlašćenih na AC+ garanciju. Jesu vam tražili neki dokaz dokaz da imate AC+ (posto je telefon očigledno mrtav pa na njemu se ne vidi barem na ekranu ne), tipa serijski broj telefona, kutiju, broj ugovora za AC+?
 
Nije im potreban nikakav dokaz da si platio Apple care pošto vide u bazi za njegov serijski broj do koga će oni lako da dođu kad ga rasklope ili šta god već teba da urade :)
 
Nije im potreban nikakav dokaz da si platio Apple care pošto vide u bazi za njegov serijski broj do koga će oni lako da dođu kad ga rasklope ili šta god već teba da urade :)
Tako sam nešto i pretpostavljao, hvala na odgovoru :)
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Imam problem, imao sam karticu iz US koja je povezana na nalog i koriscena je samo da se promeni region na US, dok sam Apple Care placao preko GIFT kartica, sad je ta kartica istekla i a nemam drugu, i ne mogu da obnovim Apple Care, pa jel zna neko kako da obnovim Apple care i jel imao neko isto takav problem? Hvala
 
Da li Apple Care + vazi i ako je telefon kupljen preko pravnog lica iz Srbije? Imam US nalog i opciju da aktiviram AC+ ali me interesuje da li se AC+ uvazava s obzirom da je telefon ovde kupljen preko firme.
 
Niko te neće pitati preko koga je kupljen telefon, gledaju serijski broj i da li za njega važi Apple care garancija :)
 
Imas pogresnu informaciju.
Apple care se vezuje za uredjaj.
Nalog koji ce biti na uredjaju je nebitan.
Osim ako vlasnik tog naloga preko koga je kupljen apple care ne otkaze pretplatu ( ako je kupljen AC sa mesecnom pretplatom )
 
Hvala na informacijama, onda cu i ja preko gift kartice da uplatim za 15icu posto mi se bas dopada bez maske i stakla
 
Da li se za obnovu dobija mejl? Ja nisam dobio ali deluje da je obnovljeno
 
Mejl se dobija ako štikliraš opciju da mejlom stižu računi za plaćanja. Nema šta da ti deluje da je obnovljeno, u opcijama za AC+ stoji datum sledeće obnove pretplate, kada se obnovi, datum se pomeri za mesec dana.
 
Takođe vidiš i na delu koliko ti je na računu i da li je umanjen iznos za toliko koliko iznosi pretplata 😃
 
Dobio mejl billing problem, a uplatio proslog meseca 10$ gift card. Ne znam sta cu sad raditi, da li mozda 10 nekim cudom nije dovoljno iako kosta 9.99 pa da uplacujem dodatno jos 20 npr ali sta ako ni tad ne bude htelo a ja zarobio pare
 
Treba uvek da bude koji dolar više i miran si. Pokušaće oni kroz koji dan i ti u međuvremenu kupi gift card i dopuni 😃

Vidi i, ako nisi pravio nalog na neku drzavu gde se ne placa porez, koliki je dodatni porez na pretplatu.
 
Treba uvek da bude koji dolar više i miran si. Pokušaće oni kroz koji dan i ti u međuvremenu kupi gift card i dopuni 😃

Vidi i, ako nisi pravio nalog na neku drzavu gde se ne placa porez, koliki je dodatni porez na pretplatu.
Stavio sam jednu od onih preporucenih u ovoj temi, provericu koja je. Uplatio bih ja sad dodatno samo ne znam hoce li povuci balance, da ne uplacujem dzaba ako nece jer vec imam dovoljno za 1 mesec
 
Najbolje uplati da bude na balance koji dolar više od rate i povlače odatle 😃
 
Nazad
Vrh Dno