Šta je novo?

Kako da prepoznam da li je procesor ranije koriscen?

josnekokopa

Zapažen
Učlanjen(a)
22.07.2022
Poruke
5
Poena
12
Pozdrav, narucio sam Ryzen 7700x Tray varijantu (bila je 4 hiljada jeftinija od one u kutiji) iz jedne radnje u beogradu. Upravo mi je stigla posiljka, a dobio sam ovo. Ignorisao sam nacin na koje je upakovano, ali sam onda video ogrebotine i otiske prstiju, na procesoru, nisam video tragove termalne paste, mada mi tekst deluje malo izbledelo, ali to ne mogu sa sigurnoscu da kazem. Da li mislite da je ovja procesor vec koriscen?
 

Prilozi

  • 20240223_131217.jpg
    20240223_131217.jpg
    131.8 KB · Pregleda: 150
  • 20240223_131240.jpg
    20240223_131240.jpg
    116.2 KB · Pregleda: 148
  • 20240223_132911.jpg
    20240223_132911.jpg
    113.5 KB · Pregleda: 146
To ti je Tray varijanta, otisci su od onog ko je pakovao. Kad bolje pogledam slike IHS jeste malo izrisovan ali ne verujem da je korišćen. Mada sve je moguće.
 
Moguće je da je korišćen, ali nije ništa strašno, ako je procesor ispravan. Bitno je da nema neka oštećenja na vitalnim delovima.
Lično se ne bi mlatio oko toga, jer ako radi, male su šanse da će da crkne u narednih par godina. Malo ga istestiraj, namuči prvih par dana i to je to.
Možda ih isprobavaju, da provere ispravnost, samo nisu baš nežni sa montažom hladnjaka.
 
Ja sam uzimao tray verzije za 7xx ima ih sad poprilicno, naravno ili su upakovani tako ili u neku specijalnu kutiju kao za 7950x3d
posto nisu namenjene retail trzistu tako ih dobijas tako da si trebao znati sta kupujes, ja moje nisam zagledao ali nisu bili grebani ali ih ni nisam slikao da bi video

generalno je vazno da imas vazecu garanciju i to je to
 
Možda je uzeta serija gde se pojavila greška jer se proverava recimo na svakih 1000 pa testirano ovde kao što je nekada Grk radio ovde ali bez testa ali je bilo dž u odnosu na pravu cenu, menjao ko od šale ako ne radi.
 
Pozdrav, narucio sam Ryzen 7700x Tray varijantu (bila je 4 hiljada jeftinija od one u kutiji) iz jedne radnje u beogradu. Upravo mi je stigla posiljka, a dobio sam ovo. Ignorisao sam nacin na koje je upakovano, ali sam onda video ogrebotine i otiske prstiju, na procesoru, nisam video tragove termalne paste, mada mi tekst deluje malo izbledelo, ali to ne mogu sa sigurnoscu da kazem. Da li mislite da je ovja procesor vec koriscen?

za "utehu"....ima i gore
slanje AMD procesora BEZ ikakve zaštite u kutiji u kojoj može da skače kao zec...

 
Sva sreća da se u mom slučaju pinovi na nalaze na matičnoj umesto na procesoru :D
 
Nazad
Vrh Dno