Šta je novo?

Kad ce neki zanimaljivi RPG?

Milan82bh

Čuven
Učlanjen(a)
20.09.2003
Poruke
1,273
Poena
649
Tipa Gothic 2....
Vec dugo nisam igrao neku bas(bas) zanimljivu avanturu/rpg.
 
Milan82bh je napisao(la):
Tipa Gothic 2....
Vec dugo nisam igrao neku bas(bas) zanimljivu avanturu/rpg.
Sta bi, vec si izgustirao Far Cry ? Dobar RPG (nov) tesko... (Deus EX 2 :))... Ja igram Gothic 2 ponovo - ovog puta kao paladin (zavrsio prvi put igru kao carobnjak - tako je i najzanimljivije: napravis malu grupu od npr 5-6 skeketa i pustis ih na neprijatelje pa dok se ovi sibaju sa njima raspalis magijama iz daljine - strava!!). Sto se avantura tice, od novijih izdvajam dve:
1. Black Mirror
2. Journey to the center of the Earth
Obe su klasicne P&C avanture.
 
Stigao je Sacred, ali to je malo Diablo-liko :)
 
www.metalheart.ru i www.the-fall.com stizu ove godine... trebalo bi da su dobri rpgovi... ali izvodjenje nije u stilu gothica2 tako da nema bacanja majmuna na directx 9 grafiku :p

nisam znao da je stigao sacred... pobrao je dosta dobrih kritika.. cu da probam
 
Dobar RPG

Sad uskoro izlazi (prva polovina aprila) Beyond Devinity, igra koja bi se moglo reci da je nastavak, Divine Divinity-a. 2D grafika, Izometrijski pogled (Diablo fazon). vise ima na www.larian.com da ja sad ne smaram o igri. :D
 
Ma bre to su sve sra*a!!!!
Jedino ovaj The Fall bi mogao biti zanimljiv!
Arx Fatalis je odlican samo malo smara sto nigde nema "neba"!
Jel probao neko ovaj Sacred?
 
a NWN?
 
Sacred - probao, previse Diablo-lican, mislim xxx klon po redu Blizardovog "ceda"... Ako mislis na nesto sto bi bilo slicno Gotici, pa ne verujem bash da ce da bude skoro...
Btw mozda bi mogao negde da iskopas npr. Fallout: Tactics, u koliko nisi vec...
 
A Kotor 2? :)
 
telegram_sam je napisao(la):
Btw mozda bi mogao negde da iskopas npr. Fallout: Tactics, u koliko nisi vec...

Ufff obrnuo sam ga(valjda :d )sjajno!!!
Cekam ovaj The Fall,koliko vidim bice veoma slican Fall-(out)-u! :)
Mozda Miroslav zna nesto vise.
;)
 
ljudi izgleda vishe ne rachunaju da je igra dobra ako nema 3d grafiku :p ... metalheart ce biti sasvim dobra igra... the fall ce biti slichan falloutu po okruzenju (postapokaliptichnom) ali nece biti full rpg vec vishe i jednim delom squad based strategija... dakle neshto kao vashljivi fallout tactics samo malo bolje i interesantnije i u 3d-u ... kotor 2 je daleko od izlaska nije ni zvanichno objavljen rad na njemu...
 
G!!! je napisao(la):
ljudi izgleda vishe ne rachunaju da je igra dobra ako nema 3d grafiku :p ... metalheart ce biti sasvim dobra igra... the fall ce biti slichan falloutu po okruzenju (postapokaliptichnom) ali nece biti full rpg vec vishe i jednim delom squad based strategija... dakle neshto kao vashljivi fallout tactics samo malo bolje i interesantnije i u 3d-u ... kotor 2 je daleko od izlaska nije ni zvanichno objavljen rad na njemu...

Ma gde bre, ja licno i ne gotivim 3d RPG igre, mada Gotika, onda KOTOR to je bilo OK... Ali ni jedna ni druga, ali ponavljam ni jedna ni druga ne mogu da se porede sa BG i Planescape-om, u stvari kad malo bolje razmislim poceo sam da izvalcim naslove iz arhive, sad se bakcem sa Fallout 2 (za danasnje uslove grafika ne lici "na nista" ali zato je igra mmmm...)

Da, ovom prilikom se izvinjavam za ono "nece skoro ni jedan dobar RPG naslov", posto nisam "obratio paznju" na Metalheart i The Fall, malo sam procesljao po mrezi i mogu da kazem da obecavaju, ali samo toliko, bar dok igre ne izadju....
 
I ja sam se vratio starim igrama kao sto je neprevazidjeni BG serijal.Valjda ce se u skorije vreme pojaviti nesto normalno(vredno igranja).
 
pa teshko jer je se sve vishe prave T(een) igre... sa shto manje nasilja sexa droga rock'n'roll :) i tome slichno tj sa bilo kojim materijalom koji ima veze sa relanoschu... a igre sa M(ature) rejtingom veliki distributivni lanci shirom amerike jednostavno nece da prodaju (il se desi izuzetak)... tako da su sami developeri zakucani izmedjuostalom i ovim ogranichenjima...
 
1) da li vas zanimaju samo novije ili mogu da prodju i malo starije stvari ?
2) otkad je KOTOR rpg ? :d Makar u smislu da lici na Gothic 2 ? Jedina slicnost je sto su kamere iza ledja :)
3) zasto neko ne bi probao Morrowind ?
4) ih sad, pa BG i PT su teska artiljerija za danasnje pojmove, naterajte vi Milana sa 9800Pro da to odigra :)
 
OptiPlex-u RPG means roll play game!!!
ima svako po potez da odigra!
a koliko ja znam KOTOR je to sigurno!!!!!
by the way ako neko oce dobru 2d rpg, mada je ovo skroz frp, probajte the Tempel of elemental evil!!!
 
OptiPlex je napisao(la):
1)
4) ih sad, pa BG i PT su teska artiljerija za danasnje pojmove, naterajte vi Milana sa 9800Pro da to odigra :)

Ne,nije uopste problem,ja vec mesecima intenzivno igram CM4 koji uopste i ne zahteva D3D pa nista!
Bitno je da igra imar adnju,izvodjenje a grafika u igri ako je dobra to je samo + vise.

Pozdrav
 
kotor je rpg za mese pojednostavljen sa svakog aspekta kao rpg... razvijanje lika - do za boga pojednsotavljen dnd, nelinearnost - rudimentalna, dijalozi - pff bre kome je josh do dijaloga kad se igra ultra mega starwars igra vazno je da se mashe lightsaberom :) borba-woow najnoviji sistem realtime sa automatskom pauzom... pff bre pa to je bg imao pre 5 godina...mada opet kotor je kvalitativni napredak u odnosu na nwn...

toxic rolle play uopshte ne znachi to :) vec da treba da se poistovetish sa likom koji vodish i da ga vodish na onaj nachin na koji se tebi svidja a ne kako su to programeri zamislili... znachi treba da postoji shiroka mogucnost izbora vezana i za karakteristike tvog lika i za tovje ranije postupke u toku igre - biti dobar,losh ubijati ili prichati etc...
 
Ma ok je bre, momci, ja pitam za Kotor pola u sali, pola u zbilji. MIslim, jeste Kotor rpg, naravno, ali je prilicno pojednostavljen u odnosu na hardcore rpg naslove.

Elem - imam jednus sjajnu stvar koja je mozda priblizno idealna simbioza Baldura i borbi kao u Fallout-u - Temple Of Elemental Evil. Sjajna igra, novijeg datuma, divne 2d grafike, sjajne borbe i slicno. Podobijala je skoro bez izuzetka odlicne kritike. Pravila ju je Troika, autori Arcanuma, uglavnom bivsi autori Fallouta i delom Baldura.

Probajte to.
 
Poslednja izmena:
Igra je stvarno odlicna. Kad vec pominjes Troik-u, onda reci da su oni autori Fallouta, ali PRVOG dela, za koji ljudi kazu da ima mozda cak i vise smeka nego F2. Ali to ostavljam Miroslavu da kaze, kao najkompetentniji. :)
 
samo da dodam za Temple of Elemental Evil da je igra toliko bagovita da je to neverovatno!!!
a na netu se jos nije pojavio patch za bug-ove nego imas neke druge ispravke!!!
by the way lako se gain-uje level!!!
samo se u prirodi restujes i na pola resta ti se pojave kreature koje te napadaju i tako ih ubijas i gain-ujes level da besvesti!!!!
malko cudno za igru koja je stvarno pobrala dosta dobre ocene!!!!
vidite i na gamespot-u ako ne verujete!!!
 
Patch uglavnom rijesava probleme, ali TOEE ima drugu (vrlo veliku) manu: nema dobru pricu! Mislim, po strani divna grafika i 99% postovanje AD&D 3.5, ali prica je ta koja pokrece jedan dobar frp. Nacekacemo se, izgleda, nekog sjajnog scenarija, poput onog u Tormentu; uzgred, stvarno steta za Black Isle, a eto onda i jednog od odgovora zasto nema dobrog frp-a u skorije vrijeme.
 
OptiPlex je napisao(la):
Stigao je Sacred, ali to je malo Diablo-liko :)
Ima li engleske verzije ili je ona nemacka sa engleskim resource fajlom?
Mnogo je smesno kad pocnu da vicu na nemackom :d
 
toee je dobila sve samo ne dobre kritike :) bre... pricha je njesra a borba odlichno uradjena (za razliku od arcanuma gde je bilo obrnuto).. drugo u igri bre ima maltene 5 lokacija?! izemti igru :) bagovitost na nivou... a drugo ako neko hoce da igra pravi d'n'd igra ce ga u drushtvu a ne za kompom tako da ideja da se dnd shto vernije prebaci na komp nije donela toliko odushevljenja koliko se ochekivalo.. jer su se u igri snalazili samo frikovi i iskusni frperi (ili je tu znak jednakosti :D)
 
Ne znam, meni se Toee izuzetno dopao, nego sam mentol stao negde na pola :smash: i sad nikako da se nakanim da ga dovrsim
 
Nazad
Vrh Dno