Šta je novo?

Jako dosadan problem sa videom u igrama

aco10

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2004
Poruke
354
Poena
320
Imam simptomatican problem u vec nekoliko novijih video igara zadnjih pola godine, koji nikako ne mogu da resim, a jako me nervira. Pri Playback-u nekih video sekvenci u igrama koje su u .bik formatu i HD rezolucije, desava mi se da igra jednostavno-zakuca:wall::wall: i nece dalje, a jedino resnje onda bude ctrl+Alt+Del, mada i to ne uspeva bas svaki put. Tokom tih pola godine, menjao sam Hard diskove, graficke (sada imam 8800GT), operativne sisteme, drajvere, kodeke… sve se promenilo samo je problem ostao. Sve te video sekvence se besprekorno vrte van igre, kada ih pustim preko najnovijeg RAD game toolsa:mad:.Nikako ne mogu da utvrdim u cemu je problem, a ako je neko imao isti pa ga resio, unapred sam zahvalan ako bi resenje I podelio :wave: . Konkrektno problem se javlja u igrama baziranim na UT-3 engineu, onda u CMR-DiRT, Test Drive, Gothic III...
 
Ajd uradi sledece:
Uradi Ghost prve particije u image na drugu ( Partition to image).
Format C:
Instaliraj Os.
Instaliraj drivere za maticnu.
Instaliraj dx9 poslednji.
Instaliraj drivere za Video kartu.
Instaliraj sledece codece:
Ac3, Xvid, ffdshow, vobsub.

Instaliraj igru i probaj.

Tek sada instaliraj antivirusni sw i antispyware i tek sada se zakaci na net.
Mozda ti je napajanje na ziletu.

Probaj pa javi, nemoj da te mrzi.
 
Dobro, probacu, mada sumljam, par puta sam samo zbog tog problema reinstalirao sistem.
Mozda, ako te ne mrzi mozes da okacis direkne linkove ka najnovijim ovim kodecima? I da li su mozda oni ukljuceni u K-Lite?. Mada, da su kodeci, kontam da nebi pustalo kako valja ni iz Windowsa
 
guglaj samo k-lite codec pack. Mada, iskreno, ja u poslednjoj instaliciji XP-a nisam stavljao nikakve kodeke, koristim KMP za gledanje video materijala, a igre same stave kodeke koje im trebaju. Cesce se desava da se kodeci kolju medjusobno (kad igra stavi neki svoj, a vec imas neki drugi za isto to) nego sto se desava da kodeci fale igrama...
 
Dobro, ako ti ne vrijerdi pricati, ja cu ti napisati.
Znas da mrzim ljude koji ne znaju da pisu (pricaju), a pogotovo ne podnosim ove stvari koje ti radis.
Pregledao sam, povrsno, nekih 5,6 zadnjih postova koje si napisao sa mojim nalogom, i vec vidim da si napisao SUMLJAM.
Najtezi zlocin!!!!!
U drugom topiku, ako vec neces ili ne zelis da napises da li bi, onda napisi bi li; ko ti je bili.
Moze greska u kucanju, sta ces, desi se, ali u pravopisu nemoj da grijesis.
Sledeca greska, i ja mijenjam password.Sto ne otvoris svoj nalog pa "blati svoje ime"
Izvinjavam sa za off, morao sam, a sad nazad na temu
 
Poslednja izmena:
Hmm, hitno nam je potrebna pomoć psihologa ili parapsihologa:D
 
Dobro, ako ti ne vrijerdi pricati, ja cu ti napisati.
Znas da mrzim ljude koji ne znaju da pisu (pricaju), a pogotovo ne podnosim ove stvari koje ti radis.
Pregledao sam, povrsno, nekih 5,6 zadnjih postova koje si napisao sa mojim nalogom, i vec vidim da si napisao SUMLJAM.
Najtezi zlocin!!!!!
U drugom topiku, ako vec neces ili ne zelis da napises da li bi, onda napisi bi li; ko ti je bili.
Moze greska u kucanju, sta ces, desi se, ali u pravopisu nemoj da grijesis.
Sledeca greska, i ja mijenjam password.Sto ne otvoris svoj nalog pa "blati svoje ime"
Izvinjavam sa za off, morao sam, a sad nazad na temu

Aj, posto niko nece, ja cu ti napisati :D

Zabranjeno je davati drugima da koriste tvoj nalog, a ako si vec to uradio onda ne moras svima to da objavljujes vec menjaj sifru odmah. :wave:
 
SUMLJAM da iko zna o cemu se radi.:wall: Sad bar znamo zasto se igre koce,jednostavno se zbune kao i mi sad:d
 
Aj, posto niko nece, ja cu ti napisati :D

Zabranjeno je davati drugima da koriste tvoj nalog, a ako si vec to uradio onda ne moras svima to da objavljujes vec menjaj sifru odmah. :wave:

Sta je cudno davati nekome nalog da se koristi, pa ja sam unajmio jednog klinca da mi budzi postove :D :D :D
 
^ :d Moracu i ja to da uradim, mrzi me vise da spamujem, koliko ga placas ? :d
 
SUMLJAM da iko zna o cemu se radi.:wall: Sad bar znamo zasto se igre koce,jednostavno se zbune kao i mi sad:d

Cisto da rascistim, ovo gore je pisao moj rodjeni buraz, inace perfekcionista sto se tice pravopisa. Uglavnom na svim formima imamo zaj. nalog (on otvori pa ja koristim), ne vidim tu nista strasno. A ovaj problem nikako da resim, a jako me nervira posto neke igre ne mogu uopste da krenem da igram. Npr. krenem da igram UT3 u singleplayer-u a filmic krene i zabguje posle 2 sekunde. Napravim se pametan pa premestim filmice u 2. folder, pa krenem da ih gledam preko BINK playera. ali tu onda nema zvuka (tj. ne cuje se dijalog, samo mjuza i specijalni efekti) talo da ne znam pricu... I tako u jos par drugih igara. A SVE sam menjo (sem procesora)
 
Pažljivo čitajući prethodne postove ustanovio sam u čemu je tvoj problem, naime svaki put kad se u nekoj od "novijih" igara pokrene Playbeck sekvenca u tebi se probudi podvojena ličnost, koju si ti krstio pod imenom "brat", i preduzme kontrolu nad tobom, pošto vidim da se obe tvoje podvojene ličnosti pojavljuju na ovom forumu, ne bih da nastavim da dužim o ovome, jer u ovakvim slučajevima uvek jedna ličnost je oličenje čistog zla, pa ni bi da joj se zamerim, jer to možda može da ostavi katastrofalne posledica na svet kakav poznajemo danas.


Što se tvog problema tiče to je prava misterija..... a kao rešenje ti predlažem da dovedeš nekog trećeg da ti instališe sistem, jer negde očito praviš korake....a da toga nisi svestan :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno