Šta je novo?

Izgled HUD aplikacija na šoferšajbni

drogi

Zapažen
Učlanjen(a)
16.11.2021
Poruke
8
Poena
22
HUD aplikacije na telefonima su lepo sazrele i izgledaju odlično, međutim šoferke dupliraju odraz koji izgleda okej samo kada se gleda jednim okom. 47599566d1161301453-hud-install-has-double-vision-hud-004.jpg
Znam da postoje HUD i neHUD šoferke, da li neko ovde zna neku caku kako da se ublaži ovo na starim šoferkama?
 
Šoferke su troslojne (staklo sa plastikom između slojeva) pa svaki sloj reflectuje pod drugim uglom . Može da se stavi parče prozirnog plexiglasa, naj bolje Lucit. Video sam tako nešto na starijem lovačkom avionu za nišan. samo je bilo jednosmerno ogledalo.
 
I kod kola sa fabričkim HUD-om, HUD se često projektuje na projekcioni ekran iznad instrument table a ne na šoferku.
Pozdrav

P.S.
 
K'o što reče Rafiki, kod kola, (pa i kod lovačkih i drugih aviona :p :D ), HUD se zapravo projektuje na poseban zaslon a ne na samu šoferku (tj. staklo kabine u slučaju aviona).
 
To je najcesce bio slucaj ranije, sada se uglavnom na novijim kolima projektuje direktno na soferku... Recimo kod mercedesa je to mnogo lepo reseno jer imaju strelice koje pokazuju u dubini soferke gde se skrece sto je u kombinaciji sa kamerom i vr na centralnom displeju bas odlicno... i novi qashqai npr ima odlican veliki hud na soferci...

Mom drugaru je bas na pezou pukla ta plastika pa je pravio novu od pleksiglasa ali nije bas idealno ispalo, malo je mutnija slika nego sto je bilo...
 
Bila je fora sa onom folijom koja se lepi na šoferku da delu gde se vrši projekcija, ali je znam šta bi rekli na tehničkom.
 
Mozda imaju neki reflektivni premaz u tom delu
 
Nazad
Vrh Dno