Šta je novo?

Izbor prvog gramofona i zvučnika

igor014

Zapažen
Učlanjen(a)
21.02.2024
Poruke
3
Poena
1
Pozdrav za sve, prvi put ovde pišem, nakon što sam pročitao nekoliko diskusija na sličnu temu, ali bih postavio pitanje za moj konkretan slučaj, jer vidim da ovde ima dosta poznavalaca gramofona i prateće opreme.
Kupujem prvi gramofon i cilj mi je da kupim nešto što nije loše tipa koferi i slično, a opet sam i sa gornje strane i top opreme ograničen budžetom. Potrebno mi je jednostavno dovoljno kvalitetan gramofon za amatera i upotrebu narednih par godina, a ukoliko bih dublje ušao u ovaj svet kroz godine, menjao bih i kupovao ozbiljniju opremu. Oprema koju sam gledao i za sada sveo izbor, a uklapa mi se u budžet oko 500 e koje sam spremio da izdvojim je: Audio Technica AT-LP120XUSB gramofon i EDIFIER zvučnici R1280DB. Kako gramofon ima pretpojačalo, a zvučnici su aktivni, izbegao sam za početak dodatnu opremu i posebno pretpojačalo npr za šta sada nemam novac. Zanima me mišljenje o ovom izboru opreme i ukoliko postoji predlog za ovaj cenovni rang bolje opreme otvoren sam za predloge, npr ako postoji bolje rešenje za gramofon bez pretpojačala i pretpojačalo koji su zajedno u cenovnom rangu ove audio tehnike. Hvala!
 
Иди на хи-филес форум... тамо ћеш добити гомиле предлога ветерана аудиофила. На бенчу су млађе генерације махом, спиритуално, те не очекуј превише савета за сакупљање пластике. :)
 
Ok ti je to. Ako ostanes na tome super, ako budes pozeleo upgrade... :) Mozda da razmislis da investiras u neki solidan kertridz mada i taj koji dodje zaista nije los s obzirom na cenu. Ja sam imao istu kombinaciju oko godinu i po dana samo sam kupio Nagaoka Mp110 kertridz. Posle mi zinulo dupe da sve menjam, sto je igranka bez prestanka iskreno.
 
Ok ti je to. Ako ostanes na tome super, ako budes pozeleo upgrade... :) Mozda da razmislis da investiras u neki solidan kertridz mada i taj koji dodje zaista nije los s obzirom na cenu. Ja sam imao istu kombinaciju oko godinu i po dana samo sam kupio Nagaoka Mp110 kertridz. Posle mi zinulo dupe da sve menjam, sto je igranka bez prestanka iskreno.
Mare, tvoj svaki hobi je nešto jeftino što te puno košta...
 
Ok ti je to. Ako ostanes na tome super, ako budes pozeleo upgrade... :) Mozda da razmislis da investiras u neki solidan kertridz mada i taj koji dodje zaista nije los s obzirom na cenu. Ja sam imao istu kombinaciju oko godinu i po dana samo sam kupio Nagaoka Mp110 kertridz. Posle mi zinulo dupe da sve menjam, sto je igranka bez prestanka iskreno.
Hvala na odgovoru!
 
-Pro-ject a1, e1 ili debut, rega planar 1
-ti zvucnici iz prvog posta
-bilo koje pojacalo sa ulazom za gramofon sa kupujem prodajem(od najjeftinijih od 3000 pa do koliko zelis)

Dovoljno za bar 10 godina slusanja i uzivanja, da samo kupujes ploce, i da se ne smaras sa apgrejdom, razmisljanjem o boljem, jer kao sto rekose kolege, lako postane rupa bez dna.

Navedeni gramofoni imaju samo motor, kais i rucku sa iglom, tako da za 40.000 dobijas ubedljivo najveci kvalitet komponenti koji mzoe da se dobije(audiofilski entry level)
sto vise jeftiniji gramofon ima opcija, dodataka to je vise kompromisa i losijeg kvaliteta i sansi da nesto crkne sto se ne isplati popraviti(AT samo izgleda kao Technics sl1200, ali ni blizu po kvalitetu i trajnosti, zato i jeste 3-4 puta jeftiniji)
 
Ja bih bez ikakve dileme gledao Rega Eco seriju - minimalan kompromis u estetici za najviše kvaliteta po jedinici novca.
 
Nazad
Vrh Dno