Šta je novo?

iPad - opšta diskusija

Naravno. Posebno kod crtanja, na laminiranom ekranu je vrh olovke maltene kao na samom ekranu, a na jeftinom iPadu ima lufta par mm i grozan je osjećaj.

12.9 služi za profesionalnu upotrebu. Ja crtam na iPad Pro 9.7" i dalje jer imam druge prioritete s novcima trenutno, ali bih definitivno prešao na veći kad budem u mogućnosti.
Ne znam koliko sam merodavan sa utiscima, svako tu ima svoje potrebe, pa ću i ja da dam neki lični utisak, meni 11 služi za crtanje akcija i stavljanje istih u PDF, u kombinaciji sa laptopom, GoodNotes 6 za beleške posle utakmica, notesi, kalendari i ostalo... Nije glomazan, a nije ni suviše mali za moje potrebe.
 
Planiram iPad kupovinu šeste generacije (valjda je to prvi koji može da radi sa Apple olovkom a ujedno i najjeftiniji) pa me uputite na šta da obratim pažnju prilikom kupovine. Želim da kupim legalan, da nije zaključan od strane neke kompanije, da mogu da se ulogujem na iCloud, da mogu da uradim update, reset, ako je LTE da radi sa našim karticama itd. Šta pitati prodavca kada se kupuje polovan iPad preko oglasa?
 
Ja bih radije neki stariji Pro, ako ništa drugo onda zbog laminiranog ekrana. "Obični" svi imaju air gap.
 
Zaboravih da kažem da sam davno imao iPad retina. Na ovom forumu ga je prodavao član Zli bokser. Igrao sam se oko mesec dana i na kraju prodao. Bio je nov, samo otpakovan pa kako sam ga lako kupio tako sam ga još lakše prodao :)

Tada nije mogla olovka da se koristi pa bih sada kupio samo zbog pisanja, ništa drugo. Pokušavao sam na iPad-u da pišem mejlove, koristim Safari, gledam filmove... ali šta god da radim nije to to. Uvek se vratim na laptop/desktop i odradim brže i lakše. Da kupujem na ovom forumu, za par minuta bih rešio stvar ali kada je KP u pitanju svaki drugi ima zaključan iCloud, zaključan MDM...
 
Planiram iPad kupovinu šeste generacije (valjda je to prvi koji može da radi sa Apple olovkom a ujedno i najjeftiniji) pa me uputite na šta da obratim pažnju prilikom kupovine. Želim da kupim legalan, da nije zaključan od strane neke kompanije, da mogu da se ulogujem na iCloud, da mogu da uradim update, reset, ako je LTE da radi sa našim karticama itd. Šta pitati prodavca kada se kupuje polovan iPad preko oglasa?
Manje vise je to to, da nema MDM (kompanija) i iCloud kao i kod svakog Apple uredjaja.

Takodje se slazem da nista ispod Pro 3rd gen, mada su ti bas retkost kod nas na oglasima. Ostaje i opcija da se pazari novi Air kroz mesec-dva kad izadju, negde u inostranstvu uz PDV nazad idealno, ali je to dosta veci trosak. Svakako, ko nadje usecase (vecina ne nadje) za iPad, mislim da nista ispod M1 ne treba ici, jer ce podrska trajati najduze na njima.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Meni i dalje radi 9.7" Pro 32GB iz 2016 i bolji je od većine novijih "običnih" iPada. Procreate radi bez problema.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno