Šta je novo?

Instalacija Retropie + Amiberry

iwcham

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2005
Poruke
1,426
Poena
360
Pozdrav drugari. Mucim se prilicno sa ovim…. A ocigledno da negde gresim…. Instalirao sam Retropie i posle Amiberry, stavio romove u bios —-> amiga folder, stavio 3-4 igrice, Adf i Lha ekstenzija u roms folder. Amiberry vidi igrice i izlista ih, ali kad pokusam da pokrenem neku, samo mi pokaze crni ekran i vrati se nazad… Kao da ne vidi te bios romove…. Pokusao sam iz Amiga forever sa romovima, kao i da skinem kickstart 1.2, 1.3 sa neta…. Isto se desava…. Da li mozda znate gde bi mogao da gresim, ili imate neki link za tutorial koji je bas dobar….. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Dugo već ne koristim RetroPie, jer on više nije najbolja opcija ni za početnike, ali ću pokušati da odgovorim.
Ako si adf i lha fajlove stavio u /home/pi/RetroPie/roms/amiga i ako su ti Amiga kickstart romovi takođe u odgovarajućem folderu, koji je tada bio u /home/pi/RetroPie/BIOS, onda bi Amiberry morao da radi kada startuješ igre iz grafičkog menija, mada ume da bude ćudljiv, bar je bio kad sam ga ja koristio.
Takođe, ako me sećanje ne vara Kickstart romovi iz Amiga forever, imaju neke ključeve kao zaštitiu i možda zbog toga neće da se pokrene, mada bi i onaj generički BIOS morao da potera bar neke igre, čak i bez originalnog kickstarta.
Inače, Amiberry nije jedini Amiga emulator u ponudi za RetroPie, ja sam više godina, uspešno koristio UAE4Arm, koji doduše ne podržava lha fajlove, ali zato sve ostalo radi mnogo dobro i manje je zahtevan, kod nekih novijih igara i demoa za A1200/A4000.
Ako ništa ne pomogne probaj i njega, nećeš se pokajati, mada za početak bi bilo najbolje da probaš sa drugim setom kickstart Romova, proguglaj malo, samo gledaj da nisu iz Amiga forever.
Za početak su ti dovoljni Kickstart v1.3 rev 34.5 (1987)(Commodore)(A500-A1000-A2000-CDTV).rom i Kickstart v3.1 rev 40.63 (1993)(Commodore)(A500-A600-A2000)[!].rom, a kasnije možeš da dodaš i one za CD32 ili još neke po želji.
Kao što rekoh, RetroPie je najpoznatiji, ali u poslednje vreme ima bar dva bolja slična paketa barem za početnike, pre svega Batoccera i Recallbox, tako da možeš probati i njih ako želiš.
Ja recimo za casual gaming koristim Android TV Box i RetroArch, koji pokriva sve što treba, Amiga radi kao sat, ali traži nešto više pažnje i iskustva da se sve savršeno podesi, pošto je PUAE emulator poprilično zahtevan.
Ako koristiš Raspberry Pi, onda istu stvar pruža Lakka paket koji takođe koristi RetroArch, ali ga nisam lično isprobao.
Koga zanima samo Amiga na Pi, tu su Amibian ili Diet Pi, zavisno od isksutva korisnika, ja koristim ovaj drugi, ali tu se sedne pa se odvoji nakoliko dana za sređivanje i podešavanje u sitna crevca.
 
Ok. Hvala puno na odgovoru. Probacu kasnije kad budem imao vremena jos nesto. U principu me zanima samo Amiga… Ovaj video sam pratio ono “down to the letter”… :(
Probao sam iste romove kao i on sa Amiga Forever…. i nista. Cidim da je on stavljao romove direkt u roms folder, nema amiga folder, ja sam provao i direktnu roms i u amiga, ali nista….
 
Resio sam glavno, sad samo da set up neki komtroler kako treba…. Uglavnom, odradio sam reinstall Aminerry i sve je proradilo… Mislim da je provlem javlja ako se prilikom instalacije ide install from binary. Kada sam probao sa install feom source, proradilo… 😁😎😀
 
Nazad
Vrh Dno