Šta je novo?

Imperial Glory

URGH!

Čuven
Učlanjen(a)
20.07.2003
Poruke
549
Poena
619
Ko se uzeleo strategija tipa Shogun/Medieval/Rome total war ovo je prava stvar za njega samo sto su ubacili gomilu novih opcija,narocito u diplomatiji,a konacno ima i research.Inace igra pocinje u vreme pred francusku revoluciju.
 
Igra je gotovo savrsena. Sjajna nadogradnja Total War koncepta borbama pomocu tandzara sa kratkog odstojanja. Objekti na mapi su interaktivni sto je bilo neophodno za jednu vecu dozu realizma pa se mogu zauzimati kuce, zakloni itd. Svaka preporuka!
P.S. ne preporucujem igranje kao Austrija, makar ne u pocetku...sa svih strana sam momentalno dobio samare. Mada ni Prusija nije mnogo bolja

BTW slicne tematike ali jako razlicite predstave su i novi Kozaci 2 koje takodje najtoplije preporucujem. Obe igre su sjajne. Cak i u Kozacima 2 ima takticke mape. Zaista su obe igre za svaku preporuku...Mozda za nijansu dajem prednost Imperijalnoj Slavi jer je 3d pa eto kao respekt za graficki endzin a ne tako mali plus je sto je znatno "kontrolabilnija" kad se odmakne i nakupi mnostvo trupa.
 
Austrija je pakao, na koju god stranu da krenes dobijes samarcinu sa one druge,sinoc sam zavrsio sa Rusijom(medium difficulity),a sa Francuskom sam odustao jer je neuporedivo lakse,zbog toga sto skoro sve drzavice posle par godina hoce da ti se prikljuce.
 
Dobro, to je i realno, i u istoriji je gomila malih drzava pokusala da izvrsi burzoaske prevrate uz pomoc francuske vojske i prikljucivala se na ovaj ili onaj nacin francuskoj republici, kasnije imperiji.
Nego je bre muka voditi ove iz sredine :)
Engleska mi je nekako...sta znam...cudna. Ima prevlast na moru ali to em nikako ne lezi mom stilu igre em sto ne znam ni u ludilu kako da krenem na Francuze u ofanzivu sa nekim makar relativnim ubedjenjem da mogu da zadrzim ono sto osvojim.
BTW jel se i jos nekome cini da su pomorske bitke malo zesce komplikovane?
P.S. urgh, jel'to Nenad Bjekovic na avataru? :)
 
Ma OK,samo kazem da nije interesnatno kad ti se svi ulizuju,mada ima i takva vojska mane,kad sam igrao sa Rusijom dosao sam u situaciju da je na mapi ostala samo Francuska i moja malenkost (podela je isla otprilike kao sto je Evropa bila podeljena za vreme hladnog rata) ,a posto sam sa tehnologijom usao u trecu eru istrazio sam opciju da podbunjujes potcinjene drzavice u zemlji po izboru da traze nezavisnost,i ako je osvoje sve jedinice koje su regrutovane iz te zemlje a lojalne su zemlji hegemonu (u ovom slucaju Francuskoj) pocinju masovno da dezertiraju zbog cega sam na kraju i pobedio,dakle nacionalno heterogene armije su vrlo nepouzdane.

BTW za pomorske bitke ne bih znao isuvise sam veliki invalid da bi ih igrao, ziveo autoresolve :D

P.S. Da da, to je Nenad Bjekovic, osvojio je jos jedno prvenstvo u paklenoj konkurenciji nase premier lige :D
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno