Šta je novo?

Imam pitanje u vezi foruma...

Pitanjce za oglase.
Na starom forumu je vazilo da se novi oglas ne sme postaviti X dana od poslednjeg pisanja u celoj sekciji. Da li je i dalje tako ili 10 dana vazi od otvaranja do otvaranja?
Imam oglas u januaru, ali sam ga tek ove nedelje zatvorio.

Zatvorio si stari koji je stariji od deset dana prema tome možeš da postaviš nov.
 
Zatvorio si stari koji je stariji od deset dana prema tome možeš da postaviš nov.

a jel mogu 2 oglasa, otvorena, da stoje u isto vreme, sa razmakom postavljanja od 10 dana?
oba aktivna, nezatvorena?
ili ovaj prvi mora da se zatvori pa tek za 10 dana postavi novi?
i da li može u taj novi tj drugi, ako prvi mora da se zatvori, da se prenese deo predmeta iz prvog?
nrp 1. 4. neprodato, zatvaram taj
i prenosim 1. i 4. u novi?
i da li sve za to treba razmak od 10 dana od zatvaranja oglasa?
 
Prijavis da stari oglas vise nije aktuelan u odgovoru na stari oglas ili report starog oglasa i napravis novi gde bude aktuelno stanje toga sto prodajes.

Ne znam zasto komplikujes jako prosta pravila ovim pitalicama, sve je vec nacrtano.
 
Prijavis da stari oglas vise nije aktuelan u odgovoru na stari oglas ili report starog oglasa i napravis novi gde bude aktuelno stanje toga sto prodajes.

Ne znam zasto komplikujes jako prosta pravila ovim pitalicama, sve je vec nacrtano.

A gde to piše?
piše samo da se oglasi mogu postavljati jednom u 10 dana,
a i tvoj odgovor, i pored tvoje najbolje namere, meni lično ne vredi ništa
jer mora mod da odgovori, jer oni posle kažnjavaju za nepoštovanje pravila.
svakako hvala ti na trudu!
piše samo ovo, a što si ti rekao ne piše nigde baš.
uopšte se ne pominje "ukoliko niste prodali a hoćete sledeći oglas"
pominje se samo "ukoliko ste sve prodali"
ili se pod time što postavljaš novi oglas, podrazumeva da si prodao sve iz starog?
što i nije baš logično...
evo šta piše:
"Učestalost postavljanja oglasa i tagovanje sadržaja
Oglasi se mogu postaviti jednom u 10 dana. Odgovaranje na sopstveni oglas je moguće jednom dnevno.
Prilikom postavljanja oglasa obavezno je korišćenje prefiksa poput “Prodajem ili menjam”, ili “Kupujem”.
Ukoliko ste prodali sve što ste imali iz oglasa u obavezi ste da ažurirate prefiks u “Nije aktuelan”. Članovi koji ovo ne budu radili će permanentno izgubiti pristup oglasima. U slučaju da je vreme za izmenu oglasa isteklo, prijavite post moderatorima kako bi ga označili sa ispravnim statusom.
Dodavanje novih stavki u postojeći oglas, kao i bump-ovanje oglasa će rezultovati brisanjem oglasa, dodelom opomene ili gubljenjem prava pristupa oglasima."
 
Na mestu je pitanje skroz, i mene ovo zanima.
Vrlo retko prodajem pa onda krknem da rasprodam stvari koje skupljaju prasinu. Mora da se desi da su stvari iz razlicitih kategorija pa to dodatno otezava.
 
Pitanje kolege @psychofedex je na mestu. PWA više ne funkcioniše. Bar meni.

Mislim na uputstvo iz te teme post 21.
do mene je bilo, adguard mi je bio podešen da blokira sve te pop up-ove, tipa chat, ankete, ili u ovom slučaju dugme za instalaciju.
pojavilo se čim sam pauzirao adguard
 
1000010073.jpg
Kod mene nema.
Ova opcija open Bench forum je ok, pregledno i sl, ali nema opcije da se kreira shortcut ikona i sl.
Android OS je u pitanju.
 
"Učestalost postavljanja oglasa i tagovanje sadržaja
Oglasi se mogu postaviti jednom u 10 dana.
Lepo je napisano ali ipak treba da nacrtamo:

Oglasi (mnozina) se mogu (mnozina) postaviti jednom u 10 dana.
U prevodu, mesecno mozes 3 oglasa da postavis, nebitno sta je sa prethodnim postavljenim.
Bitno je da se zatvara ako je sve prodato ili se gasi.

Jos bitnije je da se pravo na oglase ukida bez obaveznog obrazlozenja.
Ako admini/mod tim smatraju da neko koristi oglase na forumu u komercijalne svrhe ili je ocigledno prekrsio navedena pravila, ukidamo pristup oglasima.
I sada sledi sled famoznih pitanja: A ko to i na osnovu cega procenjuje?! Zasto ja kada nisam preprodavac?! Zasto ja kada samo prodajem svoj visak hw?! .....itd itd itd....

Izrazito je lako utvrditi ko prodaje svoj hw a ko hoce da, srpski receno, valja neku robu.
Lako je jer forum postoji 20+ godina, oglasi su bili u svim mogucim formama i komercijala i u najmanjoj formi iskace iz proseka.

No ne brinite (mislim na clanove koji bi da zarade na nasim oglasima), zestoko nagovaram Kutiju da komercijalizujemo oglase, gde ce ljudi za " mizernu nadoknadu" dobiti vrhunsku platformu za oglasavanje. i to bez ogranicenja!
Jer kada pogledamo svoje inbox-e, 90+ % poruka je u vezi oglasa. Pa sto da ne iskoristimo toliku popularnost, malo i mi da zaradimo nesto?
I mi smo ljudi....
 
a jel mogu 2 oglasa, otvorena, da stoje u isto vreme, sa razmakom postavljanja od 10 dana?
oba aktivna, nezatvorena?
ili ovaj prvi mora da se zatvori pa tek za 10 dana postavi novi?
i da li može u taj novi tj drugi, ako prvi mora da se zatvori, da se prenese deo predmeta iz prvog?
nrp 1. 4. neprodato, zatvaram taj
i prenosim 1. i 4. u novi?
i da li sve za to treba razmak od 10 dana od zatvaranja oglasa?
Hoćeš da zatvoriš stari oglas i oglasiš iste stavke u novom? Iz kog razloga? To je u suštini bump, i kažnjava se.
Ako u novi oglas ubaciš samo nove stvari, to je ok.
 
Lepo je napisano ali ipak treba da nacrtamo:

Oglasi (mnozina) se mogu (mnozina) postaviti jednom u 10 dana.
U prevodu, mesecno mozes 3 oglasa da postavis, nebitno sta je sa prethodnim postavljenim.
Bitno je da se zatvara ako je sve prodato ili se gasi.

Jos bitnije je da se pravo na oglase ukida bez obaveznog obrazlozenja.
Ako admini/mod tim smatraju da neko koristi oglase na forumu u komercijalne svrhe ili je ocigledno prekrsio navedena pravila, ukidamo pristup oglasima.
I sada sledi sled famoznih pitanja: A ko to i na osnovu cega procenjuje?! Zasto ja kada nisam preprodavac?! Zasto ja kada samo prodajem svoj visak hw?! .....itd itd itd....

Izrazito je lako utvrditi ko prodaje svoj hw a ko hoce da, srpski receno, valja neku robu.
Lako je jer forum postoji 20+ godina, oglasi su bili u svim mogucim formama i komercijala i u najmanjoj formi iskace iz proseka.

No ne brinite (mislim na clanove koji bi da zarade na nasim oglasima), zestoko nagovaram Kutiju da komercijalizujemo oglase, gde ce ljudi za " mizernu nadoknadu" dobiti vrhunsku platformu za oglasavanje. i to bez ogranicenja!
Jer kada pogledamo svoje inbox-e, 90+ % poruka je u vezi oglasa. Pa sto da ne iskoristimo toliku popularnost, malo i mi da zaradimo nesto?
I mi smo ljudi....

Pitao sam jer je gore rečeno "Zatvorio si stari koji je stariji od deset dana prema tome možeš da postaviš nov."
i to me je zbunilo
a ne slažem se baš da je na BM baš tako lako odrediti ko koristi oglase u svrhe trgovine
a ko čisti svoj stari HW, jer ovde ima mnogo ljudi sa ozbiljnim viškom HW, što zbog posla što zbog ljubavi prema HW
a najčešće oba...a komercijalne ne vidim razlog da nemate, uz obavezno zadržavanje starih članovskih oglasa.

Hoćeš da zatvoriš stari oglas i oglasiš iste stavke u novom? Iz kog razloga? To je u suštini bump, i kažnjava se.
Ako u novi oglas ubaciš samo nove stvari, to je ok.

ne, mislio sam sa brisanjem staroga, to...da se ne gomilaju bezveze oglasi...al nebitno, nemam kontejner na prodaju
čistim svoj stari HW i menjam platformu pa još i ne znam šta ću....
hvala obojici svakako!
pozzz
 
No ne brinite (mislim na clanove koji bi da zarade na nasim oglasima), zestoko nagovaram Kutiju da komercijalizujemo oglase, gde ce ljudi za " mizernu nadoknadu" dobiti vrhunsku platformu za oglasavanje. i to bez ogranicenja!
Jer kada pogledamo svoje inbox-e, 90+ % poruka je u vezi oglasa. Pa sto da ne iskoristimo toliku popularnost, malo i mi da zaradimo nesto?
I mi smo ljudi....
To bi bilo dobro ali u okviru celog sajta a ne umesto ovih oglasa, nešto kao PcBerza. Ovi stari da ostanu samo za LIČNE, POLOVNE delove i uređaje sa IT temom. To bi privuklo i komercionalne prodavce.
 
Nazad
Vrh Dno