Šta je novo?

Igre za PC koje se moraju odigrati?

Stefan2000

Poštovan
Učlanjen(a)
05.05.2016
Poruke
319
Poena
69
Pozdrav,koje su po vama igre za PC koje se moraju odigrati barem jednom u životu?Mislim na sve žanrove sem ratnih strategija.
 
Half-Life. Verujem da ce se mnogi sloziti sa mnom. [emoji4]
 
Igrao sam dvojku,svidela mi se.Je l` bolja jedinica?
 
1. Fallout 1,2
2. Baldurs Gate 1,2
3. Arcanum
4. Max Payne 1,2
5. Warcraft 3
6. Starcraft 1
7. Vampire The Masquerade Bloodlines
8. Dark Souls 1,2,3
9. The Witcher 1
10. Civ 1,2
11. Alpha Centauri
12. Quake 2
13. Tomb Raider 2
14. Kotor
15. C&C Red Alert 2
16. Morrowind
17. Diablo 2
18. Planescape Torment
19. Homeworld 1
20. Deus Ex 1
21. System Shock 2
22. Half Life 1,2

i tako dalje i tako blize... :)
 
Igrao sam dvojku,svidela mi se.Je l` bolja jedinica?

Nije. Ali je svejedno odlicna. I obavezno odigraj epizode za dvojku ako nisi.

Sto se preporuka tice:

FPS: UT2004, FEAR, NOLF2, Return to Castle Wolfenstein, Star Wars Republic Commando, Left 4 Dead 1 & 2, Bioshock 1 & Bioshock Infinite, Shadow Warrior (2013)
RPG: Witcher 1-3,Vampire the Masquerade: Bloodlines, Neverwinter Nights, Knights of the old Republic (1), Mass Effect 1-3, Dragon Age 1 & 3, South Park: The Stick of Truth, Planescape: Torment...
Misc: Portal 1 & 2, NFS Most Wanted, NFS Underground, Warcraft 3 & Frozen Throne, American McGee's Alice, XCOM: Enemy Unknown, The Stanley Parable, Alan Wake, The Wolf Amongs Us, STAR WARS Jedi Knight: Jedi Academy...
 
Assetto Corsa

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
Bioshock 1, Bioshock Infinite, Diablo serijal...
 
Witcher 3
 
Borderlands 1 i 2, Dying light
 
Mnogo sam igrica igrao ali nista na mene nije ostavilo utisak kao Mass Effect trilogija.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Obavezno Doom serijal i Duke Nukem :D
 
dishonored, gta v, stalker serijal, metro 2033 & last light, life is strange, the walking dead, company of heroes, titan quest, amnesia the dark descent
 
- Starcraft 1
- Heroes of Might and Magic 3 (sa ekspanzijama)
- Fallout 1 & 2
- Baldurs Gate 1 & 2
- Planescape Torment
- Deus Ex 1
- Gothic 2 sa Night of the Raven ekspanzijom
- Witcher 3
- BioShock Infinite
- System Shock 2
 
Ne znam sta da ti kazem, odgovor na tvoje pitanje uopste nije jednostavan. Mogu ja tebi da preporucim neke legendarne igre od pre deset, petnaest godina ali nisam siguran koliko je to pametno.

Te igre su uglavnom veoma tehnicki zasterele, iako mozes promeniti teksture sve ostalo ostaje isto. Modeli likova, efekti, sinematici i najbitnije animacije jer su na tom planu moderne igre napravile veliki napredak u odnosu na one deceniju, dve stare. Sada skoro svaka igra koristi motion capture tehnologiju, skeniraju se lica, animacije imaju mnogo vise frejmova nego ranije. Kombinovano sa modelima koji imaju deset i vise puta broj poligona, jednostavno se ne mozes ubediti da je to kao igranje moderne igre.

Druga bitna stvar je sto igre kopiraju jedna drugu. Meni su Morrowind i Gothic donele nesto novo, sto nikada nisam ranije iskusio. Isto i Jedi Knight pet godina ranije ili Dune 2 (mada sam vise voleo Age of Empires). Crysis je prva igra koja je donela gotovo fotorealisticnu grafiku, teksture skenirane iz prirode za tadasnje pojmove sulude rezolucije i kvaliteta filtriranja. Neke igre su donele napredniju fiziku ili animacije u odnosu na ono sto smo navikli. Deus Ex je bila apsolutno jednistvena igra u svoje vreme, vrhunski miks FPS i RPGa sa briljantno ispricanom, nelinearnom pricom. Jedina slicna igra koja se pojavila nesto kasnije (a pre Deus Ex modernih naslednika) je Vampire Bloodlines koja je opet donela klase likova koje su zaista unikatne i potpuno menjaju dozivljaj igre u svakom smislu.

Ti to jednostavno ne mozes sada doziveti jer ce tehnikalije da te koce a budimo realno tehnikalije guraju industriju igara napred. Uostalom igrajuci Witcher 3 ti ces vise manje pronaci unapredjeni koktel tih ranijih bisera sa vrhunskim tehnikalijama.
 
Nba live 2003
GTA San Andreas
NFS Underground 2 i
Cannon fodder 2[emoji3]

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
 
Igrice su uvek napredovale i napredovaće po grafici, animaciji itd. Ono što igricu čini nezaobilaznom je priča, atmosfera, inovativnost, ideja. A glupo je preporučivati neke nove igre jer za njih trebaju jake i skupe mašine, a realno ima i 10-15 god starih igrica koje imaju sve osim kvaliteta grafike i plus sada ih možete igrati u punoj rezoluciji, teksturams, detaljima[emoji3]

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
 
Pored nekih vec preporucenih (da se ne ponavljam), definitivno undying
 
Deus Ex 1 je jedna od najboljih igara svih vremena i jedno od ako ne i najveće dostignuće gejm dizajna. Prestaće da bude zastarela samo onda kada se pojavi igra koja će je značajno nadmašiti u svakom pogledu, a taj dan neće skoro. Propustiti je zbog navodne zastarelosti prezentacije nema puno smisla.

Savršeno je igriva sa kentie patchom i UI fiksom a zbog "mračnog" vizuelnog stila tehnička zastarelost ne smeta puno, plus postoje vizuelni modovi ko hoće da ih koristi.

http://kentie.net/article/dxguide/
http://www.moddb.com/mods/deus-ex-enhanced
 
Resident Evil & Dead Space
 
Grim fandango
Assassins creed 2

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ovo pitanje sam postavio da bih video koliko su igre napredovalo u prošlih 10-15 godina.Evo npr. krenuo sam Max Payne 1 i jedino što mi malo više smeta je to što moram da čitam umesto da gledam neku cutscenu.Probaću ovih dana i SH2 verovatno.
 
Gothic 1/2 Night of the Raven
Max Payne 1
Freelancer
Freespace 2
Diablo 2
Red Alert 2
Morrowind
Call of Duty 1/2/4
Call of Juarez Bound in blood/Gunslinger
Warhammer 40k Dawn of war
Half life 2
Crysis
Transformers War/Fall of Cybertron
GTA Vice city/San Andreas
Mafia
 
Ovo pitanje sam postavio da bih video koliko su igre napredovalo u prošlih 10-15 godina.Evo npr. krenuo sam Max Payne 1 i jedino što mi malo više smeta je to što moram da čitam umesto da gledam neku cutscenu.Probaću ovih dana i SH2 verovatno.
Ne moraš da citas, komp ti sam pripoveda sta pise u tim stripovima, zar ne? :) Meni je to skroz originalno i daleko je ostavilo bolji utisak na mene nego cutscene u Maxu 3, koje zapravo i smaraju (doduše, možda zato sto su i dijalozi/monolozi u kecu daleko bolji i originalniji nego trojci).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno