Šta je novo?

Igranje sa PS2 gamepadom na PC-u via adapter

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,691
Poena
485
Znam da je temi u sustini mesto u drugoj sobi, ali ovde ima mnogo vise igraca i nadam se da ce moci bolje da mi odgovore.

Naime, imam PS2 i crkli su mi svi gamepadovi i hteo bih da kupim jedan ili 2 komada da mogu da se igram, e ali treba mi i PC gamepad.
Posto trenutno nemam para hteo bih da prodjem sto jeftinije, pa ne mogu da uzmem neko resenje koje ima i USB i prikljucak za PS2 konzolu, pa se razmisljam da koristim adaptere.
Ima li neko iskustva sa njima? Kasne li? Baguju li u sred igre? Takodje imam 2 gitare za Guitar Hero, mogu li one raditi preko tih adaptera?
 
GH gitare mogu da rade preko XBOX Win receivera (Ne mogu da se setim kako se tačno zovu, pogledacu pa napisati). a PSX2USB adaptere imas u svakoj boljoj radnji sa hardverom, nije skup i radi perfektno.
 
Ja licno imam taj usb za ps2 i daleko je od dobrog. A cak i da ti radi lepo, ne podrzava ga nijedna nova igra koja trazi xbox kompatibilan kontroler. A to su skro sve. Samo kupovina xbox kompatibilnog kontroera. Oko 3500 dinara. Drugacije, tesko.
 
Postoji jedan program koji obicne kontrolere predstavlja kao xbox kontrolere tako da to nije problem.

Koje probleme imas sa tim USB adapterom?
 
Znam za taj program. Moze i on da se koristi. Nije los, i radi ok. Mislio sam da nisi napredni user i da ne znas za x360ce, ali posto znas, onda ok.

Problemi koje ja imam sa usb ps2 adapterom su brljanje osa na palicama. Sve radi ali mi gresi ose na palicama. Gore je levo, dole je desno i tako. Sve je poremeceno. Kad odem u control panel i otvorim opcije za kalibraciju, sve radi. Kad pustim neku igru, sve je poremeceno. Nekako sam uspeo jednom da ga podesim, ali to je bilo mucenje. I to sam samo jednom uspeo. Ostali PC kontroleri mi rade ok. A imam ih 4. Jedan saitek sa FPS komandom, jedan saitek za xbox, mali genius za segu i ps1 obican bez palica. I svi mi rade na pc-u bez problema, jedino ps2 sa palicama brljavi.

Mozda je do mog primerka usb adaptera, mozda neki drugi nece da zeza.
 
Poslednja izmena:
Ja sam juce uzeo dualshock 2 a sutra treba da mi stigne taj adapter sto sam ga porucio (obisao sam pola novog sada i nisam ga uspeo naci) pa cu da javim utiske, mada meni treba iskljucivo za pes. Odlucio sam se za sony + adapter jer su najizdrzljiviji.
Saitek nekad vise, pre bi uzeo jetion za male pare imao sam 3 meseca p990 ,pukao mi d-pad (otpao) placen 2000din, sad je na reklamaciji postoji mogucnost da mi ga vrate i kazu da mehanicko ostecenje ne podleze garanciji -videcemo sta ce biti. (mozda me zapala losa serija)

@Kuzma
moguce da ti je do adaptera jer znam neke ljude kojih je zezao taj adapter dok kod drugih je odlicno radio.
 
Poslednja izmena:
Ej ja isto saitek nikad vise. Imao sam onaj Saitek Cyborg Rumble Pad, odpao analog zamisli to i slao ga na garanciju, a oni kao, nemamo pravi analog da zamenimo i vratili ga bez.
Javi kako radi to sa adapterom.
 
Hahahaha, ja bre taman nahvali saiteka. Meni stvarno lepo rade i ne fali im nista, vec nekoliko godina. Ili sam ja slab iz ruka. :p
 
Ja cepam PES sa PS2 dzojstika i preko nekog sugavog kineskog adaptera,radi kao zmaj. Sto se tice Saitek-a,nikad vise, mnogo lose iskustvo!
 
Nazad
Vrh Dno