Šta je novo?

Humble Indie Bundle II

Wahad

Slavan
Učlanjen(a)
22.09.2005
Poruke
3,995
Poena
410
Obavezno uzeti, kao i prvi put. Ja sam hteo iz cuga da platim, ali Google Checkout mi još ima podatke stare poništene kreditne kartice, moram prvo to da sredim.

Braid je igra koju stvarno treba legalno posedovati, Machinarium je interesantna avantura, ostalo je onako, uglavnom za specifične ukuse, ali i ako vam se ne sviđa definitivno treba dati neki sitniš, sve to ide za plemenite ciljeve. Izgleda da će već prvog dana skupiti možda 700 000 dolara, biće ova akcija mnogo uspešnija od prve.
 
Tada ni 10 centi nisam imao na kartici, baš mi krivo, krastavac...
 
Biće i to, strpljenja.
 
Eh, još kada bi postojao Steam na Linuxu...

Neće doći skoro ili uopšte:
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=261191?cid=OTC-RSS&attr=CVG-General-RSS
Valve has taken a Left 4 Dead-style shotgun to rumours that it is working on a Linux compatible version of its Steam platform.

The studio is opening Steam up in terms of formats this year - promoting Steamworks on PS3 and transferring the service to Mac.

However, the firm has quashed any suggestion that it may be looking at another windows rival.

When asked if it was working on a Linux version of the digital game sales platform, Valve's Doug Lombardi told GI.biz:

"There's no Linux version that we're working on right now."

It doesn't get much more comprehensive than that, folks.


Potpuno ih razumem, kompatibilnost i podrška bi bili noćna mora. Najbolje da se za sada koncentrišu na Win i Mac sada kada su izgledakonačno ubedili Apple da urade više od half-assed podrške gaming segmentu njihovog OS-a. Iako Linux statistika prvog Humble Indie Bundle-a ukazuje da postoji solidan broj ljudi zaintereosavan za gaming na Linuxu.
 
Poslednja izmena:
Meni nikako u Braidu ne uspeva dupli skok. Ne vidim mogucnost skupljanja mapa na pozicijama , gde je nemoguce skociti, cak i kada se odbijem od glave lava?
 
Potpuno ih razumem, kompatibilnost i podrška bi bili noćna mora. Najbolje da se za sada koncentrišu na Win i Mac sada kada su izgledakonačno ubedili Apple da urade više od half-assed podrške gaming segmentu njihovog OS-a. Iako Linux statistika prvog Humble Indie Bundle-a ukazuje da postoji solidan broj ljudi zaintereosavan za gaming na Linuxu.

Zapravo doći će sasvim sigurno, samo je pitanje kada. Svi smo se nadali do kraja ove godine, ali najverovatnije tek polovinom sledeće. Već se javno zna da je Valve portovao svoj endžin na Linux i da portuje svoje igre, što sasvim sigurno znači da će doći i Steam klijent za njihovu distribuciju. Nije Linux toliki bauk za razvoj i distribuciju igara.

Windows igrači se uglavnom plaše da će razvoj igara i za druge operativne sisteme doneti traljavo odrađene igre jer se resursi troše na više strana, mađutim to je zabluda. Preko 90% koda igre ostaje isto na svim platformama, a portovanje često otkriva neprimećene bagove kako bi se mogli ispraviti.
 
Humble Indie Bundle II od danas moze da se aktivira i na Steamu...:D
 
jea! to mi je trebalo :D
još da ubace da kod od bfbc2 može da se aktivira na steam-u i ja sam happy
 
Ako bude kao prošlog puta, jedan deo igara će otići u Open Source tako da je bolje da date barem dolar, svi koji su u mogućnosti da to učine (imaju kreditnu karticu).

Finu sumu su skupili ali je sramota da je samo 160000 ljudi uzelo paket dok BLOPS ide u 20 miliona i to za čitavih 60 dolara. Ako ste tražili pokazatelj da sa ovim svetom nešto nije u redu ne morate tražiti dalje, ovaj je sasvim dovoljan.
 
Total revenue: $1,204,221.41
Number of purchases:162,983
Average purchase: $7.39
Average Windows: $6.20
Average Mac: $8.54
Average Linux $13.52


lepo se vidi podela po veličini zarade.. sistem administratori najveću platu, grafički dizajneri iza njih a prašinari na začelju.. :D
 
Meni nikako u Braidu ne uspeva dupli skok. Ne vidim mogucnost skupljanja mapa na pozicijama , gde je nemoguce skociti, cak i kada se odbijem od glave lava?

hahah, car! :d sometimes, it's not the jump that takes you high .. ;)
 
svako ko je uzeo hib2 dobija i keca na poklon :) proverite svoj download link i kada kliknete na njega imaćete i redeem code za prvi pack za steam :)
 
Hm, na sajtu piše da ga dobijaju samo oni koji daju više od prosečnih 7,34 dolara.
 
Ne ne, proveri svoj link koji si dobio za narudžbinu i videćeš da su dodali i to. To je od sada ko naruči preko 7.5 dobija, ali ko je do sada samo kupio dobija za dž
 
Kupio sam danas. Probao sam Braid i World of Goo i rade odlicno. :) Ostale igre se trentno skidaju.
 
Instaliro fglrx 10.12 na Gedoru 14 x86_64 ... nula problema.
Za sad instaliro Osmos i WoG, rade više nego odlično :)
 
titansi bas ne rade, tj dosad sam tri puta skidao i jednom sam uspeo u meni da udjem |)) ubuntu 10.10.
Na widnowsu sljaka, mada i tu nesto luduje...

Osmos sam kupio pre godinu dana.
Cortex command pise da se razvija, al ne vidim neki napredak u odnosu na neku verziju od pre godinu i kusur, tj komplikovana mi je...

zato machinarium i braid, uhh |)
 
Meni Titansi rade, odigrao sam nekoliko misija. Problem je sigurno u tome sto nemas instaliranu sun-javu, vec onu drugu openjdk ili tako nesto. :)
 
Zapravo doći će sasvim sigurno, samo je pitanje kada. Svi smo se nadali do kraja ove godine, ali najverovatnije tek polovinom sledeće. Već se javno zna da je Valve portovao svoj endžin na Linux i da portuje svoje igre, što sasvim sigurno znači da će doći i Steam klijent za njihovu distribuciju. Nije Linux toliki bauk za razvoj i distribuciju igara.

Izvor?

Btw, jedno je da Valve uradi Steam klijent i prebaci Source na OGL, a drugo kada će drugi developeri početi da izbacuju više igara i kakav bi je ROI ako investiraju u Linux SKU. Najveći problem su GPU drajveri, slično kao i na OSX-u. Apple je tek sada kada je Steam došao na Mac počeo ozbiljnije da sarađuje sa ATI/NV, do sada su sami pisali drajvere. SMH
 
Poslednja izmena:

http://www.valvesoftware.com/company/people.html

To ti je lista Valve-ovih zaposlenih. Pogledaj čime se bavi Alfred Reynolds.

Btw, jedno je da Valve uradi Steam klijent i prebaci Source na OGL, a drugo kada će drugi developeri početi da izbacuju više igara i kakav bi je ROI ako investiraju u Linux SKU. Najveći problem su GPU drajveri, slično kao i na OSX-u. Apple je tek sada kada je Steam došao na Mac počeo ozbiljnije da sarađuje sa ATI/NV, do sada su sami pisali drajvere. SMH

Šta da radiš, sve ti je igra čekanja. Čekali smo do sada, pa smo navikli. Ali srećom, stvari se definitivno menjaju, godina pred nama će biti izvrsna, posle duge suše.

Mene lično zabole ako CoD, Battlefield i drugi popularni generički šuteri nikad ne izađu za Linux, ali bih voleo da interesantne, inteligentne igre nipošto ne zaobiđu ovu platformu.
 
Nazad
Vrh Dno