Šta je novo?

Huawei GT 3

sasakv

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2011
Poruke
763
Poena
180
Kupih ga pre 2 dana. Naravno, ne u Srbiji, naravno po mnogo nižoj ceni nego ovde i naravno sa pravim BESPLATNIM poklonom, a na sa "poklonom" uz koji je cena 7-8000 dinara viša, kao što to radi huawei kod nas.
E, sada malo o satu.
Do sada sam koristio prvu verziju GT sata pa ću ga porediti sa njim. Pošto nisam imao prilike da koristim GT2, ili GT2pro ne mogu da napravim neko poređenje, to će, nadam se, drugi da urade, kako bi pomogli ostalima koji se dvoume da ga kupe.
Dakle, da krenem od nečega što je skoro pa najbitnije: od vizuelnog aspekta.
Iskreno, nisam primetio neku veliku razliku između Gt 3 i Gt verzije. Pretpostavljam da je sličnost sa Gt2 vezijom veća. Obe verzije su mi silikonske, crne boje. U prilogu su satovi sa istom pozadinom, pa procenite sami. Gt3 mi je ipak nešto lepši, elegantniji, udobniji i ima lepši prikaz.
Ekran je takođe nekako fluidniji, odnosno brže reaguje na dodire i brže reaguje na komande, a i brže otvara aplikacije. Kada smo kod aplikacija, ima ih dosta više, a mogu i da se instaliraju dodatne sa huawei appgalery-ja. Retko šta je korisno i malo ih ima, ali ih ima.
Takođe ima više senzora, pa se tako meri temperatura, stres, količina kiseonika (saturaciju-SpO2), dok su praćenje sna i merenje pulsa i na starom modelu. Koliko je preciznije i bolje na novom, ne znam, nemam vremena za poređenje. Takođe nemam vremena još uvek da poredim ni praćenje parametara treninga (često trčim, vozim biciklu, pešačim...), pa ako nekoga to interesuje mogu da uporedim, ali još uvek ne.
U odnosu na prethodnika, Gt3 ima i zvučnik koji je dosta dobar za jedan sat. Kada je do sredine pojačan, pa i malo preko, jedva se čuje, ali kada je na maksimumu, čuje se solidno. Za mene iznenađujuće jako, jer je jačina zvuka na Mate 20pro jako loša, pa me je ovo obradovalo. Povezao sam ga sa poklon slušalicama (freebuds 4i) i sve je prošlo bez problema, dobro se čuje. Ono što me nervira je da ne mogu da uparim slušalice istovremeno sa telefonom i sa satom, ali znate onu našu: poklonu se u zube ne gleda, pa da ne cepidlačim.
Još jedna pohvala satu je veliki broj dobrih besplatnih skinova (vočfejsova) i digitalnih i analognih tako da ih možete svaodnevno menjati više puta, u zavisnosti od garderobe, ili drugih vama bitnih razloga. lako se menjaju i mogu se prebaciti na sat u daleko, daleko većem broju nego kod Gt varijante. Da su malo jeftinije narukvice sata, bilo bi idealno kupiti i nekoliko različitih boja, ali to je neka druga priča. Takođe ima mnogo manje bezuspešnih pokušaja da vidim koliko je sati nesomučnim pomeranjem ruke pri čemu se na gt-u nije uključivao ekran svaki put, da vidim koliko je sati. Ovde je to nekako mnogo tečnije i mnogo tačnije. Još jedna velika olakšavajuća stvar je i točkić na vrhu sata kojim se skroluje kroz sat, ako ne želimo da dodirujemo prečesto ekran sata. I nekako je malo bolje postavljen točkić za razliku od "ušiju" Gt-a koji su često znali da se aktiviraju dok sam vozio biciklu ili skijao. Ovde još nisam imao prilike da to isprobam, ali ovako imitirajući na suvo te pokrete, nisam imao prilike da pritisnem točkić.
Ako nekoga interesuje nešto, pitajte. Baterija još nije punjena, tako da ne znam koliko zaista traje, ali i to uskoro. Naravo, ako nekoga bude interesovalo.
 

Prilozi

  • viber_slika_2022-01-07_20-42-00-185.jpg
    viber_slika_2022-01-07_20-42-00-185.jpg
    188.7 KB · Pregleda: 248
  • viber_slika_2022-01-07_20-43-01-891.jpg
    viber_slika_2022-01-07_20-43-01-891.jpg
    105.4 KB · Pregleda: 146
  • viber_slika_2022-01-07_20-44-14-340.jpg
    viber_slika_2022-01-07_20-44-14-340.jpg
    90.2 KB · Pregleda: 122
  • viber_slika_2022-01-07_20-45-05-249.jpg
    viber_slika_2022-01-07_20-45-05-249.jpg
    110.5 KB · Pregleda: 122
  • viber_slika_2022-01-07_20-47-05-164.jpg
    viber_slika_2022-01-07_20-47-05-164.jpg
    97 KB · Pregleda: 119
  • viber_slika_2022-01-07_20-47-54-947.jpg
    viber_slika_2022-01-07_20-47-54-947.jpg
    89.1 KB · Pregleda: 262
Bese nema esim podrsku?
 
Нема. Само позиви преко блутут везе. Да, то сам заборавио да наведем као велику разлику између ова два сата.
 
Imam veliki problem sa uparivanjem sata i telefona. Health mi stalno puca , ne radi mi weather , a kada hoću ponovo da ih uparim nova instalacija mi javlja da sat nije podržan.
Ima li neko ideju kako da ovo sredim ?
 
Kupih devojci gt3, ima xiaomi telefon. Kada skine aplikaciju u opcijama nema sat gt3, kako da se poveze?
 
Mislim da se ne povezuje isto neki huawei telefon (aplikacija koja je skinuta iz huawei prodavnice i HMS), kao i ostali android telefoni i app iz gugl prodavnice koja ima GMS
 
Uradjeno je to sve, na huawei heltu uopste nema opcija za gt3. Dok neko od njenih ima Huawei telefon odmah se povezuje.
 
Uradjeno je to sve, na huawei heltu uopste nema opcija za gt3. Dok neko od njenih ima Huawei telefon odmah se povezuje.
Probaj da instaliras App Gallery(Huaweijev) pa sa njega updejtuj ili skini najnoviju verziju Health aplikacije....tako i meni nije video sat dok nisam najnoviju veziju Healtha instalirao.
 
Uradjeno je to sve, na huawei heltu uopste nema opcija za gt3. Dok neko od njenih ima Huawei telefon odmah se povezuje.
I ja sam prvo probao HMS sa Google Play-a na Samsungu A52s ali mi nije video sat. Kada sam instalirao Huawei App Gallery automatski se ažurirao i HMS a onda se i Health povezao sa GT3.
 
Da li ima neko problem sa duplim notifikacijama? Danas sam uzeo GT3 i upario ga sam P30 Pro, najnoviji Huawei Health... Sve radi super osim duplih notifikacija.
 
Da li je realno... da sat nema nikakvu zastitu na ekranu... da se ekran tako lako grebe....
 

Prilozi

  • 274517917_1003658310233894_7923614901575135957_n.jpg
    274517917_1003658310233894_7923614901575135957_n.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 237
Et sta ti znaci shapphirno staklo kojeg imaju gt 2 pro i Huawei watch 3 i pro
Pri kupovini gt3 sata morate racunat i na zastitnu foliju , jer nema nikakvu zastitu , dok watch 3 pro je Sapphire staklo te je otporan na neke ogrebotine i udarce
 
Vala baš, ja moj gt2 pro najmanje jednom nedeljno udarim u neku kvaku.
 
Do sada sam za pracenje duzine rute pri trcanju koristio mobilni, medjutim GPS mobilnog trenutni polozaj proverava svakih 5 sekundi...bez obzira koju aplikaciju koristio..sto dovodi do nepreciznog merenja..
Na Suunto i Garmin satu provera ide svake 1s, 5s ili 15s zavisi kako podesite.
Da li se GPS na GT3 ponasa kao na mobilnom ili ga je moguce podesiti da na 1s proverava polozaj?
 
Ponosan sam vlasnik GT modela i mogu reci da je staklo odlično. Za godinu i po dana imam samo jednu tackicu skoro neprimetniu.
A jednom nedeljno ga cuknem negde.
Inače, GT3 i GT3 PRO podržava eSIM.
 
Kupio sam model GT 3 elite, onaj sa metalnom narukvicom.
Fenomenalan sat, ali iskreno razocaran sam staklom, nosio sam ga dvaput i dva sitna risa odmah.
Postoji li ono zastitno staklo za ove satove?
 
Je li neko od vlasnika GT3 (pro) satova upario isti sa iPhone? Kako se slazu? Sta je sa instalacijom aplikacije, da li se nalazi na app store ili ne, posto je Huawei banovan?
 
Ко има сат са титанијумском наруквицом, да ли перете после тренинга? Само водом под чесму или?
 
Je li neko od vlasnika GT3 (pro) satova upario isti sa iPhone? Kako se slazu? Sta je sa instalacijom aplikacije, da li se nalazi na app store ili ne, posto je Huawei banovan?
Ne znam da li postoji razlika izmedju gt3 pro i obicnog gt3. Ali ti mogu reci za gt3 obicnu verziju koji imam uparen sa ip11. Sve radi kako treba preko huawei health aplikacije. Mogu da obavljam pozive (gsm, viber) i da se javim na iste. Notifikacije nemam pojma da li rade, iz razloga sto mi na telefonu notifikacije ne prikazuju sadrzaj bilo na lock screen-u ili na home-u, tako da kapiram da nema sta ni da prikaze sat. Tj. stigne mi notifikacija na mobu, recimo poruka sa vibera, ne i sadrzaj ali se na satu nista ne desava bez obzira sto sam ukljucio notifikacije.

Sinhronizacija sa stravom je katastrofa. Uspeo sam nekako da povezem huawei health app i strava, ali sync vise ne radi nego sto radi. I ovo je razlog zasto mislim da je kupovina ovog sata potpuno promasena investicija jer nisam znao da je ovoliki problem u sync-u, jer stravu koristim skoro svaki dan za voznju MTB-a.

Sto se tice aplikacija za koje pitas, ne mozes da ih instaliras na sat, znaci kakav je izasao iz fabrike, to je sto je.

Eto toliko za sada. Pitaj ako imas jos nesto.
 
Planiram da kupim GT3, iskocila je dobra ponuda na KP pa bih hteo nekoga da pitam da li da se opredelim za njega umesto GT2 pro. Sviđa mi se sto je dosta fluidniji, brže radi a i svi senzori su mu unapređeni. Koristim huawei p30 pro tako da ne sumnjam da će sinhronizacija biti dobra.
 
Planiram da kupim GT3, iskocila je dobra ponuda na KP pa bih hteo nekoga da pitam da li da se opredelim za njega umesto GT2 pro. Sviđa mi se sto je dosta fluidniji, brže radi a i svi senzori su mu unapređeni. Koristim huawei p30 pro tako da ne sumnjam da će sinhronizacija biti dobra.
Nemas tu sta razmišljati gt3 bolja opcija
 
Nemam huawei app na satu. Znaci ne mogu nista da instaliram na njega mimo ponudjenih aplikacija..
 

Prilozi

  • IMG_20221009_001511.jpg
    IMG_20221009_001511.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 99
Можеш да инсталираш преко телефона, оно што има понуђено у App Store..
 
Mene zanima ova sms aplikacija preko koje mogu da šaljem poruke sa sata. Odgledao sam jedan review i primijetim da na satu ima huawei app. Nikako da nadjem rešenje da instaliram sms app.U pitanju je Next sms ili sendcent. Čak ima i na sajtu instrukcije kako da se instalira. Al ja to na mom uredjaju ne mogu. Imam samo ponudjeno 30tak aplikacija koje mi nisu od nekog značaja. Evo video na kojem sam odgledao tutorial. Ako neko ima rešenje nek javi 🙂
 

Prilozi

  • IMG_20221009_001511.jpg
    IMG_20221009_001511.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 67
Nazad
Vrh Dno